Gündem

Korumalarıyla Selfie Çektiren Goriller

Korumalarıyla selfie çektiren goriller “bu kadarına da pes!” dedirtiyor. Kongo Cumhuriyeti’nde bir doğa parkında yaşayan 2 goril, kendilerini bebekliklerinden beri büyütmüş olan muhafızlarla selfie çektirdi!

Korumalarıyla Selfie Çektiren Goriller

Demokratin Kongo Cumhuriyeti’nde yer alan Virunga doğa parkında yaşayan iki goril, kendilerini büyüten muhafızlarla birlikte selfie çekinince olay oldu. Kendilerini bebeklikten bu yana büyütmüş olan doğa parkı muhafızları ile selfie çektiren goriller adeta poz veriyor!

Muhafızları taklit ediyorlar

Sosyal medyada paylaşılan ve binlerce kişi tarafından beğeni ve yorum alan fotoğraflarda goriller, korumaları taklit ediyor ve onlar gibi poz veriyor.

Virunga doğa parkındaki gorillerin çoğu ya avcıların ellerinden kurtarılmış ya da anneler babaları öldürülmüş yavru gorillerden oluşuyor. Bu alanda korunan yavru goriller, sağlıklı bir şekilde büyütülüyor.

Anne babaları gibi görüyorlar

Virunga doğa parkının müdür yardımcısı Innocent Mburanumwe’nin BBC’ye yaptığı açıklamalarda gorillerin muhafızları anne babaları gibi gördüklerini, bu sebeple de muhafızları taklit ederek büyüdüklerini ifade etti.

Selfie Çektiren Goriller

İş yerinde sıradan bir gün…

Doğa parkının koruyucuları, gorillerle çekmiş oldukları son fotoğrafın altına “iş yerinde sıradan bir gün” yazınca sosyal medyada binlerce beğeni ve yorum aldılar. Park yetkilileri, fotoğrafta bulunan 2 gorilin annelerinin 2007 yılında öldürdüklerini ve bu sırada yavruların birinin 2, diğerinin de 4 aylık olduğunu belirtti.

Fotoğrafta bulunan 2 goril, 2007 yılından beri Virunga doğa parkında hayatlarını sağlıklı ve mutlu bir şekilde devam ettiriyor…

Virunga doğa parkı sayesinde türü tehlike altına giren bu goriller yaklaşık 600 korucu ile birlikte nesillerini devam ettirme şansı yakalıyorlar…

Kalan Ömrünü Sokak Hayvanlarına Adayan Öğretmen

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

13 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu