Gündem

Koronayı Yenen İlk Avrupa Ülkesi Norveç Oldu! İşte Detaylar.

Koronayı yenen ilk avrupa ülkesi sonunda başarısını ilan etti! Norveç Sağlık Bakanlığı salgının kontrol altına alındığını duyurdu. Böylelikle Norveç Avrupa’da salgını kontrol altına alabildiğini açıklayan ilk ülke oldu. Tabi ne yazık ki bu sonuca bazı kayıplar vererek ulaştı.

Koronayı Yenen İlk Avrupa Ülkesi Norveç Oldu! İşte Detaylar.

Tam 4 ay önce Çin’de başlayan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan, hayvanlardan bulaştığı söylenen ancak insanlara ölümcül düzeyde zarar veren bir virüs Korona. Covid-19 olarak anılan bu virüs an itibariyle yaklaşık 2 milyon insana bulaşmış durumda. Tüm dünya virüsle savaşırken, Norveç virüsü kontrol aldıklarını açıklayan ilk Avrupa ülkesi oldu. Dilerseniz önce videomuzu izleyelim.

Sert Tedbirler Aldık

Norveç Sağlık Bakanı Bent Höie yaptığı açıklamada “Norveç’te Kovid-19 tedbirleri öncesinde bir kişinin 2,5 kişiye virüsü bulaştırdığını, geçen ay alınan sert tedbirlerin ardından ise bu rakamın 0,7’ye düştüğünü” söyledi. Höie, konuşmasına “Sert tedbirleri almasaydık, Avrupa’nın diğer ülkelerinde yaşananları yaşayacaktık” diyerek bitirdi.

59 Kişi Hayatını Kaybetti

Norveç Sağlık Bakanı Höie, yaptığı açıklamalarda bir süredir yeni vaka artışı görmediklerini ve bu sürecin kontrol altına alındığının göstergesi olduğunu söyledi. İskandinav ülkelerinde 111 bin 299 test sayısıyla en fazla test yapan ülke oldu. An itibariyle 5 milyon 368 bin kişinin yaşadığı ülkede 5 bin 755 kişide virüs tespit edildi. Toplamda da 59 kişi hayatını kaybetti.

Korona Aşısı ile İlgili Tüm Gelişmeler Bu Haberimizde!

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Tedbir almayan tek İskandinav ülkesi isveç ay Corona dan örleceğüm bir de 15 hazirana kadar sanırım uçuşlar durdurulmuş

  2. Cok sevindim darısı bize bence Bi an once ornek alınmalı… Ben en basından beri yarım yamalak hiç bi önlemi dogru bulmadım.. Basta Bi 15 gün bişeylere sert müdahale olsaydı bu noktalara gelmezdi diye düşünüyorum… İnsallah bizde boyle acıklamalar duyarız…

  3. Baştan işi sıkı tutmaları daha kötü sonuç dogurmasini engellemiş.umarım diğer ülkelerde de biran önce kontrol altına alınır.

  4. Neler yaptılar acaba? Sağlam tedbirler aldıkları kesin. Bizim de bir an önce almamız umuduyla.

  5. Darısı ülkemizin başına umarım bu illeten en kısa zaman da dünyaca kökten kurtuluruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu