Gündem

Koronavirüsü Durduran İlaçlar Bulundu. Ünlü Türk Doktor Konuştu.

Koronavirüsü durduran ilaçlar bulundu. İddialar herkese umut oldu. Dünyaca ünlü Türk Doktor Prof. Dr. Derya Unutmaz “Virüsün yapısını lego parçaları gibi ayarlayan makinesi çözüldü ve virüsü durduran potansiyel ilaçlar bulundu” dedi.

Koronavirüsü Durduran İlaçlar Bulundu. Dünyaca Ünlü Türk Doktor Konuştu.

Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan Jackson Laboratuvarı’da İmmünoloji uzmanı olarak çalışan dünyaca ünlü Türk doktor Prof. Dr. Derya Unutmaz, koronavirüs salgını ile mücadelede çok önemli gelişmelerin bulunduğunu söyledi.

korona virüsü durduran ilaçlar bulundu

Haberi Sosyal Medya Hesabından Duyurdu!

Müjdeli haberi sosyal medya hesabından duyuran dünyaca ünlü profesör Derya Unutmaz, “‘Virüsün yapısını anlamakta ve yeni ilaçların geliştirilmesi yönünde çok önemli ilerlemelere devam ediliyor. En iyi bilim dergilerinden Nature da çıkan bir yayında, virüsün yapısını Lego parçaları gibi ayarlayan makinesi (protease) çözüldü ve durduran potansiyel ilaçlar bulundu” dedi.

Önce İlaçların Test Edilmesi Gerekiyor

Peki ilaç ya da aşı bulunduysa neden hemen kullanılmıyor? Ne yazık ki bu süreç o kadar da kısa değil. Öncelikle bu ilaçlar hayvanlar üzerinde test ediliyor, daha sonra insanlar üzerinde. 1 insan ile başlayan süreçte önce aşının yan etkileri bekleniyor. Daha sonra 10 insan sonrasında 100 sonrasında 1000 şeklinde ilerliyor. Ve hepsinde yan etki olup olmayacağına dair beklenen bir zaman aralığı var. An itibariyle dünyadaki bir çok bilim adamı tedaviyi arıyor ancak tedavi bulunsa bile sonra test süreci başlayacak. Daha sonra ise dünyaya yayılma süreci. Dilerseniz bunla ilgili videomuzu izleyelim.

 

Korona Amerika’nın Deneyimi? İngiliz Gazetesi Açıkladı!

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Hadi ya inşaallah artık tedavi bulunur ve umut verici haberler gelir. Gerçekten artık insanlar çok gerginleşmeye başladı. Virüsten değil sinirden ölecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu