Gündem

Koronavirüs Kuluçka Dönemi 12 Nisan’da Sona Eriyor. Yeni Tedbirler Geliyor!

Koronavirüs kuluçka dönemi 12 Nisan’da sonra eriyor. Eğer gerileme yaşanmazsa yeni tedbirlerin gelmesi bekleniyor. Bir süredir koronavirüs ile uğraşan ülkemiz için son düzlüğe girildi. Sağlık Bakanlığı 12 Nisan için gün vermişti ancak verilere bakılarak eğer gerileme olmazsa yeni sağlık önemleri alınabilir. Tabiki bunların başında da en çok konuşulan sokağa çıkma yasağı geliyor.

Koronavirüs Kuluçka Dönemi 12 Nisan’da Sona Eriyor. Yeni Tedbirler Alınacak mı?

Yaklaşık 4 ay önce başlayan ve pandemi ilan edilen  Korona Virüsü yani diğer adıyla Covid-19 Ülkemizde de bir süre önce görüldü ve bunun ardından vaka sayısı hızla artmaya başladı. Kaynağının yurt dışından gelenler olduğu düşünülürken, Sağlık Bakanlığı insanlara izolasyon çağrısında bulundu. 30 büyük şehire ve Zonguldak’a giriş çıkışlar yasaklandı. Seyahat yasaklandı. Bir çok uçuş ve otobüs iptal edildi.

Sokağa Çıkma Yasağı Gündemde

Sokağa çıkma yasağı aslında bir süredir gündemde olmasına rağmen devlet henüz böyle bir kural çıkarmadı. İnsanlara evde kalmaları çağrılarında bulunuldu, belli kısıtlamalara getirildi ancak sokağa çıkmak henüz yasak değil. Devletin ilk vakadan bu yana tahmin olarak verdiği hastalığın seyrinin azalması süreci, 12 Nisan itibariyle son buluyor. 12 Nisan’dan itibaren eğer hastalıktaki vaka sayılarının artışı düşüş eğilimi göstermezse, yeni yaptırımları gelmesi bekleniyor.

Yaşa Göre Sokağa Çıkma Yasağı Gelmişti

Virüsün en fazla etkilediği kesim aslında yaşlı insanlar. Virüs en çok akciğeri etkiliyor bu sebeple yaşlılar diye nitelendirilen 65 yaş ve üstüne sokağa çıkma yasağı getirildi. Bunun yanı sıra hareketliliği engellemek için 20 yaş ve altı gençler içinde sokağa çıkma yasağı getirilmişti ancak bu yasak biraz esnetildi. Gelin bu kriterlerle ilgili videoya göz atalım.

Ekrem İmamoğlu Bir Süredir Sokağa Çıkma Yasağından Bahsediyordu.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, İstanbul’un riskli olduğunu ve acil olarak sokağa çıkma yasağı getirilmesi gerektiğini bir süredir dile getiriyordu ancak henüz bu konuda bir karar alınmadı. Taksiler, otobüs seferleri, metrobüs seferleri, vapur seferleri gibi tüm şehir içi ulaşım kalemlerinin çalışma saatleri kısıtlandı ancak genel bir yasak henüz alınmadı.

Gelişmeleri aktarıyor olacağız.

Evde Kendimizi İyi Hissetmek İçin Neler Yapabiliriz? İşte Cevabı.

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Alla alla ben 12 nisanda şu belirli illerdeki giriş çıkış kontrol olayı diye biliyordum neyse onada inanmamıştım

  2. Büyük ihtimal daha büyük tedbirler alınacak. Hiç azaldığını görmedim. Bir an önce kurtulalım şu beladan.

  3. Daha sıkı ve daha tedbirli çözümler alınırsa vaka sayısında azalma ümidim var umarım boşa çıkmaz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu