içinde

Koronavirüs Hangi Organlara Zarar Veriyor. İşte Cevabı.

koronavirüs hangi organlara zarar veriyor

Koronavirüs hangi organlara zarar veriyor? Cevabını biliyor musunuz? Sadece akciğer sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Araştırmalar sonucu koronavirüsün aslında akciğer dışında 4 organa daha oldukça zarar verdiği ortaya koydu.

Koronavirüs Hangi Organlara Zarar Veriyor.

4 ay önce Çin’de başlayan ve hemen hemen tüm dünyaya kısa bir sürede yayılan koronavirüs, Dünya Sağlık Örgütü tarafından Pandemi olarak ilan edilmişti. An itibariyle dünya üzerinde 2 milyon 160 bin enfekte hasta ve 140 binden fazla ölen sayısı mevcut.

Dilerseniz önce konuyla ilgili videomuzu izleyelim.

Hangi Organları Etkiliyor?

Bilindiği üzere Covid-19 aslında ilk olarak Akciğeri etkiliyordu. Fakat yapılan araştırmalar başka organları da etkilediğini gösterdi. Çin ve Amerika’daki uzmanlar tarafından yapılan araştırmalarda virüsün Akciğer dışında 4 organı daha etkilediği görüldü. Araştırmaya göre virüs kalp, böbrek, karaciğer ve bağırsaklara önemli ölçüde etki ediyor.

Kalpte Ritim Bozukluğuna Neden Oluyor

Bilim insanları virüsün kalpte ritim bozukluklarına neden olduğunu ortaya çıkardı. Yani bu da demek oluyor ki sadece Akciğer hastaları değil, bu organlarında kronik hastalıkları olanlarda artık daha çok dikkat etmeli. Daha önceki yapılan araştırmalarda virüsün 2 kez mutasyona uğradığı ve farklı tiplere büründüğü ortaya çıkmıştı. Tip-1, Tip-2, Tip-3 olarak dünyanın farklı bölgelerinde farklı virüsler ortaya çıkmıştı.

 

Koronada Ölen Sayısı Artıyor. Cesetler Morglardan Taştı. Detaylar için Tıklayınız. 

Yorumlar

Cevap bırakın

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

  Yükleniyor…

  0

  Yorumlar

  0 yorum

  akide şekerinin hikayesi

  Akide Şekeri’nin Hikayesi

  kalp içre umman

  Kalp İçre Umman