in

Koronavirüs Belirtileri Değişiyor mu? Bilim Kurulu Üyesi Konuştu.

koronavirüs belirtileri değişiyor

Koronavirüs belirtileri değişiyor mu? Bugüne kadar bilinen belirtilerin başında Öksürük, ateş yükselmesi ve solunum zorluğu vardı ancak bilindiği kadarıyla koronavirüs mutasyon geçirdi bile. Hem de 2 kere. Peki bu mutasyonlar yeni virüste farklı belirtiler orataya çıkarabilir mi? Bilim kurulu üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal yaşadığı süreci bizlerle paylaştı.  Haberimizin sonunda Koronavirüs mutasyonu ile ilgili linki görebilirsiniz.

Koronavirüs Belirtileri Değişiyor mu?

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal geçtiğimiz günlerde koronavirüs pozitif teşhisi koyulan doktorlarımızdan birisi. Bugüne kadar ki belirtiler aslında çoğumuzun bildiği belirtilerdi. Bunların başında öksürük, halsizlik ve ateş vardı fakat Prof. Ünal kendisinde farklı belirtiler olduğunu söyledi. Serhat Ünal’a göre en sık görülen öksürük belirtisinin kendisinde çok fazla olmadığı bunun yerine ishal, bulantı ve kusmanın görüldüğünü söyledi. Dilerseniz Prof. Dr. Serhat Ünal’ın Trt Haber’de yaptığı açıklamaların bir kısmını hep birlikte izleyelim.

Virüs Mutasyona Uğruyor.

Aslında virüsün mutasyona uğradığı biliniyordu ancak bugüne kadar ki belirtiler hemen hemen aynıydı. Prof. Ünal’ın yaşadığı bu süreçse akıllara “acaba belirtilerde mutasyonla birlikte değişiklik gösteriyor mu” sorusunu akıllara getirdi. Prof. Ünal yağtığı açıklamada “Hafif halsizlik bitkinlik gibi başladı. Ben onu çok çalışmama yordum. İnsan kendine yakıştıramıyor açıkçası. 3 hafta önce hastaneye gittim halsizliğim arttığı için viziteyi tamamlayamadım. Bende öksürük en belirgin bulgu değildi; bulantı, ishal, kusma şeklinde seyretti süreç. Sonra yapılan testim ise pozitif çıktı.”  dedi ve farklı bulgulara rastladığını açıkça dile getirdi.

Koronavirüs Mutasyon Geçiriyor mu? İşte Cevabı!

6 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Işgın otu

Işgın Otu Nedir? Faydaları Nelerdir?

lotro

Lotro Hakkında Önemli Olan Her Şey