Gündem

Koronavirüs Belirtileri Değişiyor mu? Bilim Kurulu Üyesi Konuştu.

Koronavirüs belirtileri değişiyor mu? Bugüne kadar bilinen belirtilerin başında Öksürük, ateş yükselmesi ve solunum zorluğu vardı ancak bilindiği kadarıyla koronavirüs mutasyon geçirdi bile. Hem de 2 kere. Peki bu mutasyonlar yeni virüste farklı belirtiler orataya çıkarabilir mi? Bilim kurulu üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal yaşadığı süreci bizlerle paylaştı.  Haberimizin sonunda Koronavirüs mutasyonu ile ilgili linki görebilirsiniz.

Koronavirüs Belirtileri Değişiyor mu?

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Serhat Ünal geçtiğimiz günlerde koronavirüs pozitif teşhisi koyulan doktorlarımızdan birisi. Bugüne kadar ki belirtiler aslında çoğumuzun bildiği belirtilerdi. Bunların başında öksürük, halsizlik ve ateş vardı fakat Prof. Ünal kendisinde farklı belirtiler olduğunu söyledi. Serhat Ünal’a göre en sık görülen öksürük belirtisinin kendisinde çok fazla olmadığı bunun yerine ishal, bulantı ve kusmanın görüldüğünü söyledi. Dilerseniz Prof. Dr. Serhat Ünal’ın Trt Haber’de yaptığı açıklamaların bir kısmını hep birlikte izleyelim.

Virüs Mutasyona Uğruyor.

Aslında virüsün mutasyona uğradığı biliniyordu ancak bugüne kadar ki belirtiler hemen hemen aynıydı. Prof. Ünal’ın yaşadığı bu süreçse akıllara “acaba belirtilerde mutasyonla birlikte değişiklik gösteriyor mu” sorusunu akıllara getirdi. Prof. Ünal yağtığı açıklamada “Hafif halsizlik bitkinlik gibi başladı. Ben onu çok çalışmama yordum. İnsan kendine yakıştıramıyor açıkçası. 3 hafta önce hastaneye gittim halsizliğim arttığı için viziteyi tamamlayamadım. Bende öksürük en belirgin bulgu değildi; bulantı, ishal, kusma şeklinde seyretti süreç. Sonra yapılan testim ise pozitif çıktı.”  dedi ve farklı bulgulara rastladığını açıkça dile getirdi.

Koronavirüs Mutasyon Geçiriyor mu? İşte Cevabı!

 

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

6 Yorum

    1. Acıkcası bunun altından Baska sey cıkar diye düşünüyorum ve bu virüsün biteceğine inanmıyorum bünyeler alıscak yaşamayı ögrencez sadece adı degiscek virüsün. Dünyada bu kadar yaygın hızlı ilerleyen seyin kökünü kurutmak bu kadar kolay olmıcak.

  1. Şok üstüne şok yaşıyoruz ‍♀️ umarım daha fazla zarar görmeden atlatırız bu süreci.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu