Gündem

Korona Virüsle İlgili Sıcak Gelişme. Türkiye Aşı Çalışmalarına Başladı.

Korona virüsle ilgili sıcak gelişme yaşanırken, insanlık an be an aşı bulunması için çalışmalara devam ediyor. Tüm dünya aşı ile ilgili güzel haberler bekliyor. Bugün bu çalışmalara bir yenisi daha eklendi. Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank Korona virüsü ile ilgili aşı çalışmalarına başlandığını resmen duyurdu. Bakan yaptığı açıklamada 7 aşı projesi ve 7 ilaç projesi için resmen çalışmalara başlandığını duyurdu.

Korona Virüsle İlgili Sıcak Gelişme. Türkiye Aşı Çalışmalarına Başladı.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Aşı ve İlaç Geliştirme Sanal Konferansı’nda online olarak konuştu. Sayın Bakan “7 Aşı projesi ve 7 ilaç projesi için çalışmalara başladık” dedi. Konuşmasına “Olmazsa olmaz dediğimiz kırmızı çizgilerimiz var, bunların başında vatandaşımızın mağdur olmaması var” diyerek devam etti.

 

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank Açıklamalarda Bulundu.

Bakan Mustafa Varank sözlerine “Emekçilerimizin işini kaybetmemesi, temel ihtiyaçların karşılanması, sağlık hizmetlerine erişim asla taviz vermeyeceğimiz alanlar” diyerek devam etti. Ardından “Bütün vatandaşlarımız lütfen müsterih olsun. Bu süreç geçene kadar yanlarında olmaya, çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

“Gerekirse Tüm Kaynaklarımızı Kullanacağız”

“Ülkemizde aşı geliştirme ile ilgili tüm yetkinlikler var. Gerekirse Bakanlığımızın tüm kaynaklarını kullanırız. Çok hızlı netice alabileceğimiz yaklaşımları belirledik. Bunu yapamamak için önümüzde hiç bir engel yok” diyerek sözlerine son verdi. Gelişmeleri aktarıyor olacağız.

Korona Virüs En Çok Kimleri Etkiliyor? İşte Cevabı.

 

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Çok güzel haber umarım bir an önce gercekten etkin bir aşı veya tedavi bulunur. Tüm kalbimle diliyorum bunu

  2. Bizde elimizi taşın altına koymalı ve elimizden geleni yapmalıyız. Hep birlikte kurtulacağız.

  3. Aşı geliştirme umarım sonuc verir ve fayda saglar istenilince hersey mümkün ama gecende Bi haberinizde dedim bu iş için cok gec kalındı.. Aylardır gündemde olan sey bizede gelcegi belliydi.. Nediyım yınede bu yolda emek zaman ayıran herkese tesekkur borcluyuz diye düşünüyorum

  4. Aşının bulunması,denekler üzerinde denenmesi ve sonucu baya zaman alsa bi an önce bulsunlar diye dua eder olduk.Umarım aşının yan etkisi olmaz

  5. Çalışmaya başlasalarda bu çok uzun bir süreç . Bulunacak, denenecek vs. Nerden baksan aşının çıkması ve piyasaya sunulması 1 yıl belki de daha fazla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu