Gündem

Korona Virüs İyileşen Sayısı Artıyor. Güzel Haberler Geliyor.

Korona virüs iyileşen sayısı artıyor. Dünyayı kasıp kavuran korona virüs salgını can almaya devam ediyor. An itibariyle dünya genelinde ölüm sayısı 30 bini aşmış durumda. Özellikle yaşlıları ve kronik hastalıkları olanları hedef alan bu sinsi virüsün henüz bir çaresi yok. Ancak virüsle ilgili güzel haberler de gelmeye devam ediyor. Konu ile ilgili videomuza aşağıdan ulaşabilirsiniz.

corona tedavisi

Korona Virüs İyileşen Sayısı Artıyor. Güzel Haberler Geliyor.

Son yılların en kötü hastalığı olan Korona virüsü ilk olarak Çin’de başladı. Ardından tüm dünyaya hızlı bir şekilde yayılan hastalığın henüz bir aşısı yok ancak tedavisi mümkün. An itibariyle 140 bini geçen tedavi edilmiş hasta var. Neyse ki hastalık girdiği her vücudu ele geçiremiyor. Eğer iyi bir bağılıklık sisteminiz varsa bu hastalık sadece bir grip gibi seyrediyor. Gelin konuyla ilgili haberimizi izleyelim.

Henüz Aşısı Yok

Şu anda dünyanın baş belası bu virüsün henüz bir aşısı yok ancak bir çok ülke bilim insanı korona aşısı üretmek için canla başla çalışıyor. Üstelik tedavi de olumlu sonuçlar almış ancak hala deneme aşamasında olan ülkeler var. Rusya, Küba, Amerika ve bazı ülkelerden olumlu test sonuçları haberleri an be an alınıyor. Ancak aşı üretilmesi süreci o kadar da basit bir süreç değil. Aşı önce hayvanlar üzerinde sonra insanlar üzerinde test ediliyor.

korona tedavisi

Test Aşaması

Test aşaması aslında uzun bir süreç. Aşı önce 1 insanda test ediliyor eğer sonuçlar olumlu olursa 10 insana geçiliyor. Eğer yine sonuçlar olumlu olursa 100 insanda test ediliyor ve bunun yanı sıra bu insanlardaki yan etkilerine bakılıyor. Yan etkilerinin ortaya çıkması biraz zaman alabileceği için bu süreç uzayabiliyor. Aşı üzerine çalışan bazı ülkeler bu yaz aşının piyasaya çıkabileceğini öne sürüyor. Bu sürece kadar insanların kendilerine dikkat etmeleri şart. Gelişmeleri aktarıyor olacağız.

korona aşısı bulundu mu

Korona Virüs Teşhisi Koyulan Ünlüleri Görmek İçin Tıklayınız!

 

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Henüz kesin bi tedavisinin olmadığını düşünürsek çok güzel haber bu umudumu korumamı sağladı…

  2. Şu lanet virüs illetinden umarım bir an önce kurtuluruz. Korku içerisinde yaşamak ne kadar kötüymüş

  3. Söylenen tedbirleri uygulasak bile uymayan insanlar yüzünden halen tehlikedeyiz umarım biran önce kurtuluruz bu illetten.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu