Gündem

Korona Virüs En Çok Kimleri Etkiliyor? Hangi Hastalık Riskli. İşte Cevap.

Korona virüs en çok kimleri etkiliyor? Hangi hastalığa sahip olanlar en riskli grupta? Çin’de başlayan ve kısa zamanda bütün dünyaya yayılan Korona virüs, özellikle bağışıklık sistemi düşük olanları etkiliyor. Yaşlılar ve kronik hastalığı olanlar risk grubunda. Ama istatistikler bir kronik hastalık üzerinde yoğunlaşıyor. Hastalık hızla tüm dünyaya yayılırken İtalya bundan en çok etkilenen ülkelerden oldu ve bugün İtalya hastalıkla ilgili bir istatistik paylaştı.

Korona Virüs En Çok Kimleri Etkiliyor? Hangi Hastalık Riskli. İşte Cevap.

Tüm dünyanın baş belası Korona’dan en çok etkilenen ülkelerden birisi İtalya. Bu virüs herkes için riskli evet ama özellikle Tansiyon hastaları için olukça tehlikeli. 12 binden fazla kişinin öldüğü İtalya’dan kritik bir açıklama geldi. İtalya Yüksek Sağlık Enstitüsü (ISS) Başkanının açıklamasına göre ise, kronik hastalıklar arasından en çok tansiyon hastaları risk grubunda. Bu kişilerin ekstra özen göstermesi gerekiyor. Dilerseniz konu ile ilgili videomuzu izleyelim.

Türkiye Rekora Koşuyor.

Korona virüsü yayılım hızında ne yazık ki Türkiye rekora koşuyor. Bilinçsiz vatandaşların “bana birşey olmaz” mantığı ile sokaklarda dolaştığı, asker uğurlamaları yaptığı, düğün konvoyları yaptığı bu dönemde, bunun sonucu olarak hastalık hızla yayılıyor. An itibariyle ülkemizde 13 bin 531 kişinin testi pozitif çıkarken 214 vatandaşımız Covid-19 nedeniye hayatını kaybetti. Toplam test sayısı 92 bin 403 olarak kaydedildi. Ne yazık ki bu yükseliş diğer ülkelerin yükselişine göre oldukça hızlı. Vatandaşların daha duyarlı olması gerekmekte.

Korona Virüs Tedavisi Türkiye’de Uygulanmaya Başlıyor. İşte Detaylar.

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

9 Yorum

 1. Kronik hastalıkları olanları kesinlikle uyarmalı ve bilinçlendirmek zorundayız ama şuda bir gerçek ki evden çıkmayın evde kalın çağrıları yapılırken annesi babası ile yaşayan büyüklerimiz var ise gidip gelenler var. Evden çıkma yasagi gelmeli ama sanırım devletimizin bizlere bakicak maddi gücü yok =)

  Güzel yazı olmuş teşekkür ederim ShallWe

 2. Aslına bakacak olursak tüm kronik rahatsızlığı olanlar, ağır ilaç tedavisi görenler büyük risk altında ama insanlar hala sokaklarda gezmekten çekinmiyorlar… Bizi hastalık değil tedbirsizlik bitiriyor…

 3. Aslına bakacak olursak bizi bitirecek olan tedbirsizlik değil vurdumduymazlık olacak zira hala insanlar sokakta…

 4. Türk halkının genel anlayışı öyle ne yazık ki bana birşey olmaz düşüncesi maalesef. Daha duyarlı olmamız gerekirken…

 5. Kronik hastalığı olan herkes risk grubunda. Kalbinden tutun da, böbrek yetmezliği, tansiyon, şeker. O yüzden bu hastalığa sahip olanlar kendine daha çok dikkat etsin.

 6. 10_15 gün gibi evde kalabilsek çok çok daha rahat bir sekilde bu durumun üstesinden gelebiliriz…..

 7. Bana birşey olmaz mantığı ve zamanında alınmayan önlemler bizi bu noktaya getirdi.Temennim biran önce dünya olarak bu salgın dan kurtulmamız…

 8. Damar ve bagdokusu hastasi olarak koronadan olmezsem endiseden olucem bu gidisle cok kotu ni korku anlayamazsiniz yetmis yasindaki teyzelerden daha cok korkuyorum suan

 9. En üst seviyede önlem almak lazım. Ölümler gösterdi ki sadece kronik hastalığı olanları etkilemiyor. Olmayan hatta genç ölümlerde oldu. Bu virüsün hedef aldığı şeyi bence tam anlamı ile çözemediler herşey varsayımdan ibaret

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu