Gündem

Korona Tedavisi Türkiye’de Başlıyor. Güzel Haberler Geliyor!

Korona tedavisi Türkiye’de başlıyor. Yurt dışında kullanılan bir teknik bugünden itibaren ülkemizde de kullanılmaya başlayacak. Sağlık Bakanlığı ve Kızılay’ın ortak çalışması bugünden itibaren durumu kritik olan hastalarda denenmeye başlayacak. Konu ile ilgili videomuz haberin devamında.

Korona Tedavisi Türkiye’de Başlıyor. Kızılay Başkanı Konuştu.

Çin’de bir enfeksiyon başladı ve bu viral enfeksiyon durdurulamadı ve şu anda dünyanın 190 ülkesine yayıldı. Özellikle bütün kıtaları etkileyen bu viral enfeksiyona karşı bu pandemiyi durdurmak için her türlü çareler deneniyor. Nihayetinde ülkemiz de son zamanlarda almış olduğu yoğun tedbirlere rağmen bu virüse maruz kaldı ve gittikçe tehlikeli hale gelen bütün dünyanın sorunu oldu.

İlaçlar Deneniyor.

Virüse karşı çeşitli ilaç denemeleri yapılıyor. Özellikle başlangıcı olan Çin bu konuda bazı ilaç denemeleri tedavide neler yaptı. Bunlardan birisi de plazma değişimi, plazma exchange. Bunun arkasından Amerika bu yeni tedavi modelini kendisi de uyguladı ve nihayetinde 2 gün önce Amerikan ilaç ve gıda birimi tarafından bu yöntem onaylandı. Türkiye’de de biz bu konuda özellikle eski gruptaki hastalar ve tedavi olmuş hastaların arkasından onlardan elde ettiğimiz plazma serumlarla yoğunlaştırarak antikorları alıp yoğun bakımdaki hastalara vererek tedavi alternatifi üzerinde çalışıyoruz.

İlk Müjdeyi Türk Kızılayı Başkanı Dr. Kerem Kınık Verdi

Ülkemiz vatandaşlarının merakla beklediği haberi, ilk olarak Kızılay Başkanı Kerem Kınık verdi. Doktor Kerem Kınık bir kaç ülkede uygulanan ve Amerika tarafından onaylanan bu tedaviyi, bugün itibariyle Türkiye’de de riskli hastalarda uygulamaya başlayacağız dedi. Güzel haberler gelmesini ümit ediyoruz. Gelişmeleri aktarıyor olacağız.

Korona Virüsünde İyileşen Sayısı Artıyor. Detaylar Burada!

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

16 Yorum

 1. Hepsi bitecek inşallah umutluyuz güzel günler yakın sarılmayı tokalaşmayı sevdiklerimizin yanında olmayı özledik.

 2. Dilerim en kısa zamanda tedavisi bulunur ve daha fazla yayılmasının önüne geçilir.

 3. Valla inşallah etkili olur da atlatırız artık normale dönelim hayat durdu resmen ne zamana kadar belli değil, bunlar hepimize umut oluyor

 4. Umut dolu haberlerin gelmeye baslamasiyla hem endiselerimiz azalacak hem de yarinlar icin daha simdiden guvende hissetmeye baslayacagiz. Bu morale kuresel olarak ihtiyacimiz vardi

 5. umarım güzel sonuçlar elde edilir.. çalıştığım hastanede Çin’den gelen kapsül ilaçların tedavisi uygulanıyor şuan (hasta üzerine bakanlıktan istenilen ilaçlar).. geç de olsa 2020nin güzel günlerini göreceğiz:))

  1. Şu acıdan kızgınım bu olay aralıktan beri geliyorum diyo niye bunun önlemlerine daha önce baslamadı? Tabiki gec olsun güç olmasın güzel gelişme ama keske demekten nefret eden biri olarak bu kadar sıkıntıya düşmeseydik Bi anda… Umarım fayda saglar

 6. Umarım bu aşıyı, ilacı, tedaviyi ilk biz buluruz. Adımı şöyle tarihe yazdırmak. Neden olmasın ki? Haydi başarabiliriz.

 7. Umarım güzel sonuçlar alırız.Dünyada o kadar çok kayiptan sonra güzel haberlere ihtiyacımız doyasıya sevdiklerimize sarilmaya hasret kaldıkdünya ekonimik olarak zor duruma düştü ve umarım insanlık bundan ders çıkartir ve doğa ile savaşmayı keser…

 8. Gün geçtikçe güzel haberler alacağımıza inanıyorum. Umarım en kısa zamanda buna yönelik de bi çare buluruz

 9. Umarım bir an önce gerçekten insanlara faydalı olabilecek bir tedavi bulunur buda deneme yanılma yöntemiyle insanlara zarar vermeyecegını umuyorum

 10. Bitecek.
  Güzel günler göreceğiz çocuklar
  Ama bu donemde bir cafede oturup taze demlenmis bir filtre kahve içmek bir bardak çay içmek bile büyük bir lüksmüş meğer.

 11. Daha güzel günler, daha iyi haberler alacağımıza o kadar çok inanıyorum ki. Bu günler de geçip gidip anı olarak kalacak umarım geçip giderken bizlerden, sevdiklerimizden bir şeyler götürmez tek temennimiz bu ve buna göre hareket etmeliyiz.

 12. Umarım herşey yolunda gider ve sevdiklerimize sarılabiliriz herkes gibi bende tedirginim ve çok sıkıldım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu