Gündem

Korona Son Dakika Haberleri. Gelişmeleri An Be An Takip Edin.

Korona son dakika haberleri bu yazımızda. Bir süredir dünyayı saran ve son 20 gündür ülkemizde yer yer görülen ve gitgide artan bu virüsü hepimiz biliyoruz. Çoğunlukla gençlerde etkisi hafif görülse de, özellikle yaşlılar ve kronik hastalığı olan kişiler için bu virüs büyük risk.

Korona Son Dakika Haberleri. Gelişmeleri An Be An Takip Edin.

Dünyanın yeni baş belası Korona virüsü, insanlığın korkulu rüyası olmuş durumda. Bir çok ülkede sokağa çıkma yasağı bulunmasına karşın ülkemizde henüz konu ile ilgili bir yasak gelmedi. Ancak vatandaşların bazıları oldukça bilinçli bir akım başlatarak, #evdekal sloganıyla bir çok kişinin evde kalmasına sebep oldu. Virüsün ne zaman sona ereceği bilinmezken, uzmanlar aşı konusunda çalıştıklarını bildirdiler.

Korona Aşısı Ne Zaman Bulunacak?

Korona aşısı ile ilgili henüz net bir tarih yok. Tüm dünya bilim insanlarından gelecek iyi haberleri bekliyor. Bilim adamları aşı çalışmalarına devam ederken, din adamları da toplu dua etmenin virüsün yayılmasına sebep olacağından insanları evlerinden dua etmeye sevk ediyor.

Korona Virüsü İle İlgili Son Dakika Haberleri

– Çeşme Limanı’nda çalışan bir kişide Korona Virüsü tespit edildi. Açıklamayı Çeşme Belediye Başkanı yaptı. Limanda çalışan 45 kişinin aileleri ile birlikte karantinaya alındığı bilgisi geldi.

– Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu liglerin erteleneceğini açıkladı.

– Fahrettin Koca’nın yaptığı son açıklamaya göre şu anda toplam ölü sayısı 214, yapılan testler sonucunda toplam vaka sayısı da 13531.

– 149bin 382 işyeri faliyetlerine ara verdi. Faliyetlerine devam eden iş yerleri için suç duyurusunda bulunuldu. Avmler, tiyatrolar, sinemalar, lokantalar, kıraathaneler, mağazalar kepenk indirdi.

– İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu daha önce İski’ye borcu olan ve bu borçtan dolayı suyu kesilen vatandaşların sularını açtığını duyurdu. Ayrıca İBB olarak bir yardım kampanyası başlattı. Aynı şekilde Ankara’da da Mansur Yavaş yardım kampanyası başlattı. Ancak bu yardım kampanyalarının toplandığı banka hesaplarına hükümet tarafından bloke getirildi.

– Almanya’da vaka sayısı 60 bin 659 oldu.

– Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Recep Öztürk, “Hekim semineri” başlığıyla paylaşılan ve hasta sayısının binlerle ifade edildiği videoda anlatılanların doğru olmadığını söyleyerek vakaların illere göre dağılımlarının da önümüzdeki günlerde açıklanacağını ifade etti.

– YKS sınavlarını ertelediğini duyurdu.

YKS Sınav Tarihi Ertelendi. Tüm Sınav Tarihleri

– Ülke genelinde bir çok büyük firma sağlık nedeniyle faaliyetlerine ara verdiğini açıkladı.

– ABD’ de ve İtalya ‘da ölü sayısı giderek artıyor. 131 bin 403 vakayla ABD ilk sırada, onu 97 bin 689 vakayla İtalya takip ediyor.

– Dr. Ender Saraç, korona virüs şüphesi nedeniyle hastanede karantinaya alındı!

-Fatih Terim’in corona testi pozitif çıktı, karantinaya alındı ve şu anda durumu iyi.

– Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında “Kontrol altında tutamayacağımız her temas bizi virüs taşıyıcısı haline getirir” dedi.

– Cumhurbaşkanı Erdoğan “Her tedbir insanlarımızın hayatını ve geleceğini korumaya yöneliktir. Tedbirleri uygularsak evde kalma süresini 3 hafta ile sınırlı tutabiliriz” demişti. Ancak bu süre bayağı uzayacak gibi duruyor.

-Hükümet yardım kampanyası başlattı.

– Eurovision şarkı yarışması Korona virüsü sebebiyle iptal edildi.

-Tokyo Olimpiyatları 2021′ e ertelendi.

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

 

Sokağa Çıkma Yasağı Nedir? Bilmiyoruz Bu Haberi Mutlaka Okuyun.

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu