Gündem

Korona Nasıl Taşınıyor? İşte Cevabı. Hepimiz Dikkat Etmeliyiz!

Korona nasıl taşınıyor? Hiç bunu düşündünüz mü? Hepimiz sürekli ellerimizi yüzümüzü kıyafetlerimizi yıkıyoruz. Peki ya ayakkabımız? Amerikalı bilim insanları aslında hepimizin bildiği ama dikkat etmediğimiz bir gerçeği ortaya koydu. Tüm kıyafetlerimizi düzenli yıkıyoruz. Vücudumuzu düzenli temizliyoruz. Elimizi yıkıyoruz, yüzümüzü yıkıyoruz ama peki ya ayakkabımız?

Korona Nasıl Taşınıyor? İşte Cevabı.

Yaklaşık 4 Ay önce Çin’de başlayan ve kısa sürede dünyayı saran Covid-19 yani korona virüsle ilgili halen onu tanımaları çalışmaları devam ediyor. Tedavinin bulunmasının en önemli koşulu virüsü tanımaktan geçiyor felsefesine inanan bilim insanları, hastalığın nasıl yayıldığını araştırmaya devam ediyor. Bi çoğumuz virüsün havadan ve tükürük yoluyla bulaştığını biliyoruz. Maskeler takıyoruz eldivenler takıyoruz eve gelip dezenfekte oluyoruz, kıyafetlerimizi yıkıyoruz ama peki ya ayakkabınız? Dilerseniz önce konuyla ilgili videomuzu izleyelim.

Alınan Önlemler Yetersiz

Amerika’da bulunan ve oldukça saygın bir kurum olan Salgın Kontrol Altına Alma ve Engelleme Merkezi’nin yaptığı bir araştırma korkunç bir gerçeği ortaya çıkardı. Rapora göre virüs 1 metre değil 4 metreden bulaşabiliyor. Ayrıca virüsün yayılmasındaki en güçlü etken ayakkabılar.

Virüs Dört Metreye Kadar Erişebiliyor

Salgın Kontrol Altına Alma ve Engelleme Merkezi’nin araştırmalarında belki de en kötü haberlerden birisi virüsün 1 metre güvenli alanının daha uzak mesafeye kadar erişebilmesi. Yayınlanan raporda “Havadaki partiküllerin karakteristiği, koronavirüs hastalığının yayılma mesafesinin 4 metre olduğunu ortaya koyuyor.” şeklinde korkunç ifadeler kullanıldı. Bu da bugüne kadar uygulanan 1 metre sosyal mesafe uygulamasının aslında boşuna olduğunu ortaya koydu.

Gelişmeleri aktarıyor olacağız.

Korona Virüsü Durduran İlaçlar Bulundu! İşte Detaylar!

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Kaç metrede duracağımizi nasıl önlem alacağımızı şaşırdık ya hergun yeni bir varsayım ile uyanıyoruz

  2. El, yüz temizliğiyle kalmıyor gerçekten dışarı hiç çıkmıyorum ama gene de çok endişeleniyorum ev halkından birisi giderken veya kendim galoş giyerek gidelim sıkı tedbir de vayda var.

  3. Ben her dışarıya çıktığımda dönünce ayakkabılarımı direkt makineye sallıyorum kısa programda yıkıyorum… Önlem önlemdir…

    1. Valla aklıma hiç ayakkabı gelmedi ‍♂️Cidden buna dikkat edicem hep kıyafet el yüz dikkat ediyoruz onemli Bi uyarı olmus teşekkürler. Bi an önce kurtulmamız dileğiyle.

  4. Umuyorum, tüm bu önemleri alıp / alabilip tez zamanda bu virüsten kurtuluruz. Bence bu virus, bizlerin de hayatlarında köklü değişiklikler yapmamıza vesile olacak bundan sonra.

  5. Her gün yeni yeni yapılan açıklamalarla daha fazla tereddüt yaratıyor. İnsanlar ne yapacağını şaşırdı yeminle.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu