Gündem

Korona Aşı Çalışmaları Haberleri. Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara Konuştu.

Korona aşı çalışmaları haberleri an be an gelmeye devam ediyor. Yine güzel haberler var. Bilim kurulu üyesi Ateş Kara aşı çalışmaları ile ilgili güzel haberler verdi. Prof. Dr. Ateş Kara açıklamasında “Koronavirüs aşısı, hayvanlarda antikor cevabı oluşturdu, şimdi sıra bu cevap hastalıktan koruyacak mı ona bakmada” dedi. Tüm dünya aşı ile ilgili çalışmaları takip ediyor.

Korona Aşı Çalışmaları Haberleri. Bilim Kurulu Üyesi Konuştu.

Yaklaşık 4 ay önce Çin’de başlayan ve an itibariyle dünyada 1 milyon 100 bini geçmiş insan sayısına enfekte olan Korona virüsü her geçen gün ölüm sayısını arttırmaya devam ediyor. Tedavi için ise tüm dünya bilim adamları kenetlenmiş durumda. Ülkeler aşı için yarışıyor ancak sürecin bir kaç ay daha sürebileceği düşünülüyor.

Bilim Kurulu Üyesi Ateş Kara Açıklama Yaptı

Sağlık Bakanlığına bağlı kurulan Bilim Kurulu şu anda tüm dikkatini bu virüse karşı aşı çalışmalarına vermiş durumda. Kurul üyelerinden Prof. Dr. Ateş Kara sanal platform üzerinden attığı mesajda “İyi bir haber, küçük bir bant üzerindeki mikro-iğneler ile, koronovirüsün hücreye tutunmasını sağlayan kısmını, savunma sistemine tanıtıp, koruyucu antikor geliştirmeyi amaçlayan aşı, hayvanlarda antikor cevabı oluşturdu, şimdi sıra bu cevap hastalıktan koruyacak mı ona bakmada” şeklinde ifadeler kullandı.

korona aşı çalışmaları haberleri

Gelişmeleri aktarıyor olacağız.

 

Dünya geneli korona vaka sayısını öğrenmek için buraya tıklayabilirsiniz. 

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Normalde bir asinin bulunup piyasaya surulmesi deneme asamalari ile birlikte bir seneyi buluyomus o sureye kadar hepimiz olcez :(((

  2. İşte bekliyoruz ama ne zaman çıkacak? Çıksa bile ne zaman onay alacak? Bir ton prosedür.

  3. Umarım en kısa zamanda bir hal çaresi bulunup daha fazla vaka ve kayıp vermeyiz.

  4. Ben nedense aşıyı bizimkilerin bulacağına inanıyorum. İnanılmaz bir tutku ile sarılmış durumdalar çünkü. Dilerim yakın zamanda bulur ve bizi bu gönüllü hapishanelerden çıkarırlar

  5. Dilerim en kısa sürede aşısı ya da önlemi her neyse bulunur da herkes normal hayatına döner.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu