Gündem

Korkutucu Yerler. Türkiye’de Buralara Gitmek Cesaret İstiyor.

Korkutucu yerler yazısı yazıyorsak emin olun boşuna yazmıyoruz. Bu yazıda anlattığımız herşey gerçek hikayelere dayanmaktadır. Korku yerleştirme bulunmamaktadır.

Korkutucu Yerler. Türkiye’nin En Korkunç Yerleri.

Hepimiz birşeylerden korkarız. Korkutucu yerler, korkutucu insanlar, korkutucu olaylar. Bazen gördüğünüz şeylerden bile korktuğunuz olmuştur değil mi? Bu haberi okuduktan sonra söz konusu yerlere gitmek istemeyeceksiniz.

Davutlu Köyü

korkutucu yerler

Lüleburgaz’da bulunan Davutlu Köyü listemizin ilk sırasında yer alıyor. Böyle sakin gözüktüğüne bakmayın, filmlere bile konu olan Karadedeler olayının Davutlu Köyü’nde yaşandığı iddia ediliyor. 1989 yılında köylüler köyde “Cinli varlıklar” gördükleri gerekçesiyle polisi aradılar.

korkutucu yerler davutlu

Köye bir gazeteci gitmiş ve bir kaç gün sonra kamerasını bir gence bırakıp köyü terk etmiş. Kamerayı alan gencin çektiği görüntülerse dehşet verici. Türkiye’de büyük bir yankı uyandıran görüntülerde köylülerin çoğunun cesetleri parçalanmış halde bulunmuş. Hala olayın failleri bulunamadı. Yıllar sonra bu olay Karadedeler Olayı isimli bir filme konu oldu.

Cemil Molla Köşkü

cemil molla köşkü

Cemil Molla Köşkü İstanbul’un kalbinde yer alır. Boğaz köprüsünden geçerken sağa doğru baktığınızda birazını görebilirsiniz. Söz konusu köşk “Perili Köşk” olarakta anılıyor. Geçtiğimiz yıllar içerisinde köşk restorasyona girdi ve bu işlemde çalışan işçiler inanılmaz ama gerçek bir olay yaşadıklarını anlattılar.

perili köşk

İnşaat sırasında çalışan işçiler paranormal olaylarla karşılaştılar ve bazı işçilerin dilleri tutuldu. Evet yanlış okumadınız, gerçekten dilleri tutuldu. Gazete sayfalarında işçilerin dilleri tutuldu şeklinde haberler yer aldı. 200 yıllık bu köşkün diğer bir adı da “Kaybolan Köşk”. Bazı geceler köşkün kaybolduğu ve sabah geri geldiği söyleniyor.

Yedikule Zindanları

cesaret isteyen yerler

Yedikule zindanlarında haksız yere eziyete uğrayan bir Pagan’ın ruhunun dolaştığı söylenir. Efsaneye göre bu ruh intikam alacağı günü bekliyor.

Büyükada Rum Yetimhanesi

Turistlerin uğrak yeri olan Büyükada Rum Yetimhanesi’ne ada sakinleri hiç uğramaz. Eskiden burada Rum çocuklarının yaşadığı ve zaman zaman hala o rum çocukların seslerinin duyulduğu söyleniyor. Geçmişte yetimhanede çıkan bir yangın sonucu onlarca yetim çocuk hayatını kaybetmiş ve o çocukların ruhlarının çığlıklarının duyulduğu söylentisi devam ediyor.

 

En Çok Hangi Burçta İnsan Var? Buyrun Ankete!

 

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Cemil Molla Köşkü’nün bu özelliğinden olsa gerek, dizilerde de gizemli ev olarak kullanmışlardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu