in ,

Komodo Adası Ziyarete Kapanıyor. Sebebi Çok Acı.

komodo adası ziyarete kapanıyor

Komodo Adası ziyarete kapanıyor. Sebebi ise ne yazık ki çok acı. Adanın asıl sahipleri Komodo Ejderlerinin çalınarak yüksek fiyatlarda satılması sebebiyle Ada yetkilileri, Adayı ziyarete kapatıyor.

Komodo Adası Ziyarete Kapanıyor. Komodo Ejderinin Nesli Tükeniyor.

Komodo Adası’nın sahiplerinden olan Komodo Ejderlerinin nesli tükeniyor. Adaya gelen ziyaretçilerin yavru ejderleri çalıp yüksek fiyatlardan satması, dünya üzerinde önemli bir pazar oluşturmuş durumda. Ancak bu durum Ejderlerin neslinin tükenmesi riskini ortaya çıkardı.

Instagram’ın En Popüler Konumlarından

Instagram’ın en çok etiketlenen yerlerinden olan Komodo Adası kısa bir süre sonra ziyarete kapanıcak. Yetkililer adayı kapatmaya hazırlanıyor. 2020 yılından itibaren 1 yıl süre ile Ada tamamen ziyaretçilere kapanıcak ve girişler yasaklanacak. Böylelikle Komodo Ejderlerinin çoğalması için bir ortam hazırlanması amaçlanıyor.

komodo adası kapanıyor

Endonezya Hükümeti Kararlı

En son yapılan operasyonda 41 Komodo Ejderi satış için hazırlanırken yakalandı. Böylesine yüksek bir sayı olayın ne derece önemli olduğunu gözler önüne seriyor. Kurtarılan Ejderler arasında ne yazık ki yavrularda mevcut. Operasyonla ilgili konuşan polis şefi Akhmad Yusep Gunawan Komodo Ejderlerinin piyasadaki fiyatlarının dudak uçuklatacak cinsten olduğunu söyledi. An itibariyle bölgede 5700 Ejderin olduğu tahmin ediliyor.

Para İçin Neler Yaparsın? Ankete Katıl Kendini Test Et!

14 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Balık burcu ve aşk

Balık Burcu Ve Aşk- Burçların Aşk Hayatı

Hızlı yemek

Hızlı Yemek Yaşam Süresini Azaltıyor