AstrolojiGündem

Koç Burcu Yabancı Ünlüler

Koç burcu yabancı ünlüler kimler diye hiç merak ettiniz mi? Ben merak ettim ve sizler için koç burcu yerli ve yabancı ünlüleri araştırdım. İlk bölümde koç burcu yabancı ünlüleri kısa bilgilerle sizlerle paylaşmak istedim.

Koç Burcu Yabancı Ünlüler

Sinema Sanatçıları

 

koç burcu ünlüler charlie chaplin

Charlie Chaplin (16 Nisan 1889 – 25 Aralık 1977 )

Koç burcu yabancı ünlüler haberimizin ilk sırasında “Şarlo” olarak bilinen Sir Charles Spencer Chaplin İngiliz yönetmen ve sinema oyuncusudur. Chaplin’ in zorlu ve karmaşık hayat hikayesine bakıldığında Koç Burcunun hayata meydan okuyan ve heyecanlı halleri rahatlıkla görülebilir.

Koç Burcu Ünlüler Marlon Brando

Marlon Brando (3 Nisan 1924- 1 Temmuz 2004 )

1950 lerde meşhur olan Marlon Brando 3 Nisan 1924′ te doğmuştur. 1973 yılında The Godfather rolü ile Oscar almaya hak kazanmış ancak reddetmiştir. Bu tavrı da koç burcunun inatçılığı ve kararlılığına güzel bir örnek olsa gerek. 1 Temmuz 2004 yılında aramızdan ayrılmıştır.

Koç Burcu Ünlüler Francis Ford Coppola

Francis Ford Coppola ( 7 Nisan 1939 )

Amerikalı film yapımcısı, yönetmeni ve senaryo yazarıdır. 5 Oscar almıştır. 1972 yılında Marlon Brando’nun oynadığı “The Godfather” filmini çekmiştir. Sinema oyuncusu Nicholas Cage’in amcasıdır. Bir koç burcu erkeği olarak oldukça hırslı, çalışkan ve başarılı biridir.

Koç Burcu Ünlüler Jackie Chan

Jackie Chan ( 7 Nisan 1954)

Chan Kong Sang 7 Nisan 1954’te Hong Kong’ da doğdu. Dövüş sanatları dalında eğitim aldı. Kendisini geliştirerek bir çok filmde dublör kullanmadan rol almıştır. Aynı zamanda bazı filmlerin yönetmenliğini ve yapımcılığını da üstlenmiştir.

Koç Burcu ünlüler Andy Garcia

Andy Garcia (12 Nisan 1956 )

Andrés Arturo García Menéndez, 12 Nisan 1956’da Havana, Küba’da doğdu. 1980 ve 1990’lı yıllarda The Godfather 3″, Dokunulmazlar ve Karışık İlişkiler gibi başarılı filmlerle adını duyurdu. 2006 yılında Sharon Stone ile birlikte Kurtlar Vadisi dizisinde rol aldı. Bir koç burcu erkeği olarak iş hayatında ve özel hayatında oldukça başarılı biridir.

Koç Burcu Ünlüler Quentin Tarantino

Quentin Tarantino (27 Mart 1963 )

Quentin Tarantino, 27 Mart 1963 yılında Amerika’da dünyaya geldi. Bir Koç Burcu erkeği olarak ön planda olmayı sevdiği için oyunculuk eğitimi aldı. Daha sonra senaristlik ve yönetmenliğe kadar yükseldi. Filmlerinde farklı bir anlatım tarzı vardır. Siyah takım elbiseli, kravatlı karakterler ön plandadır. En çok ilgi gören filmlerinin başında “Pulp Fiction (1994) ve Kill Bill (1994-2003- 2004) gelir.

 

Koç Burcu Ünlüler Russell Crowe

Russel Crowe ( 7 Nisan 1964 )

Hepimizin severek izlediği aksiyon filmlerinin başrol oyuncularından Russell Crowe 7 Nisan 1964 yılında doğmuş özgüveni yüksek bir koç burcu erkeğidir. Yıllar geçse de karizması ve mükemmel oyunculuğu ile bizleri hala etkisi altına alabiliyor. İlk aklıma gelen iki filmi Gladyatör ve Akıl Oyunları.

Koç Burcu Ünlüler Eddie Murphy

Eddie Murphy ( 3 Nisan 1961 )

Eddie Murphy, 3 Nisan1961′ de New York’da doğdu. Henüz 19 yaşındayken komedi dalında Saturday Night Live ile büyük bir çıkış yaparak Amerika’yı güldüren adam oldu. 80’li yıllarda ise müzik dünyasına adım attı. Aynı yıllarda film dünyasına Nick Nolte ile başrolünü paylaştığı 48 saat filmi ile girdi.

Koç Burcu Ünlüler Bette Davis

Bettie Davis ( 5 Nisan 1908- 6 Ekim 1989 )

Ruth Elizabeth Davis, Massachusetts’de doğmuş çekici ve idealist bir koç burcu kadınıdır. Tiyatro ve dans eğitimi almış bir sinema oyuncusudur. 1926’da, Broadway adlı oyunda ilk kez sahne almıştır. 1931 yılında Bad Sister (Kötü Abla) ile sinemaya geçmiştir. 1989 yılında Paris’te vefat etmiştir.

Koç Burcu Ünlüler Anthony Perkins

Anthony Perkins ( 4 Nisan 1932 -12 Eylül 1992 )

Anthony Perkins 4 Nisan 1932 yılında New York’ta doğmuştur. Özellikle Alfred Hitchcock’un 1960 yapımı Sapık (Psycho) filmindeki Norman Bates rolü ile bilinen Amerikalı aktör bu unutulmaz karakteri serinin diğer 3 filminde de canlandırdı. 1992 yılında zatürreden vefat etti.

Şarkıcılar

Koç Burcu Ünlüler Mariah CareyMariah Carey ( 7 Mart 1970 ) 

Koç burcu kadınının etkileyici ve zarif doğasının güzel bir örneği olan ’90’ lı yıllara damgasını vurmuş bir sanatçıdır Mariah Carey. 7 Mart 1970 yılında doğan ünlünün sesindeki inanılmaz tını beni benden alır.  “Hero” ve “Without You” şarkılarını hala dinlemekten keyif alırım.

Koç Burcu Ünlüler Elton John

Elton John  ( 25 Mart 1947 )

Reginald Kenneth Dwight, 25 Mart 1947′ de İngiltere’de dünyaya geldi. Bir çok beste yaptı ve 3 yaşında piyano eğitimi almaya başladı. Oldukça başarılı ve dolu dolu geçen bir müzik kariyeri vardır. Prenses Diana’nın ölümünün ardından “Candle in the wind”  şarkısını yeni sözleriyle ve muhteşem bir performansla söyledi ve milyonlarca kişi tarafından beğeni ile izlendi. Rolling Stones dergisi; onu en iyi 100 sanatçı arasında 49. sırada göstermiştir.

Koç Burcu Ünlüler Celine Dion

Celine Dion (30 Mart 1968 )

Céline Marie Claudette Dion, 1968 yılında Kanada’da doğmuştur. 1980lerde başladığı müzik kariyerinde önemli başarılar elde eden sanatçı, 22“Falling Into You” adlı albümüyle ve Titanic filminin müziği olan “My Heart Will Go On” ile ününe ün katmıştır.Küçüklükten beri tek hayali şarkıcı olmak olan Celine Dion, bir koç burcu kadını olarak hırsı ile bugünlere gelmiştir.

Koç Burcu Ünlüler Eric Clapton

Eric Clapton ( 30 Mart 1945 )

Dünyanın en iyi gitaristlerinden biri olan Eric Clapton 30 Mart 1945’te İngiltere’de doğdu. Başarılı müzik kariyeri süresince bir çok ödülün sahibi olmuş, albümleri yok satmıştır. 20 Mart 1991’de Clapton’ın oğlu Conor,  New York‘ ta bulunan apartman dairesinden aşağıya düşerek hayata veda etti. Bu üzücü olaydan sonra müzisyen uzun süre kendine gelemedi. Aynı yıl Conor için yazdığı “Tears In Heaven” isimli şarkı ile 6 dalda Grammy ödülünün sahibi oldu. Ayrıca “Layla ve Wonderful Tonight” da müzisyenin en bilinen şarkılarındandır.

Koç Burcu Ünlüler Diana Ross

Diana Ross ( 26 Mart 1944 )

Diana Ernestine Earle Ross 26 Mart 1944 tarihinde Amerika’da dünyaya gelmiştir. Okul yıllarında arkadaşlarıyla soul tarzda müzik çalışmaları yaptı. 1972 yılında  “Lady Sings the Blues” adlı filmde rol aldığı rol ile Oscara aday gösterilmiştir. Yaptığı albümler ve şarkılar haftalarca liste başı olmuştur. “Endless Love” en unutulmaz şarkılarındandır.

Burçların Sağlık Sorunlarına Etki Ettiğini Biliyor muydunuz? Detaylar İçin Tıkla.

Koç Burcu Ünlüler Mc Hammer

Mc Hammer (30 Mart 1962 )

Amerikalı şarkıcı, sunucu ve dansçıdır. 80- 90’ların en popüler isimlerinin başında gelir. Farklı dans hareketleri, “U Can’t Touch This” gibi hit şarkıları ve Hammer pantolon markasıyla tanınır.

Besteciler

Koç Burcu Ünlüler Bach

Johann Sebastian Bach (31 Mart 1685 – 28 Temmuz 1750 )

Avusturyalı besteci Bach, Almanya’da müzisyen bir ailenin içinde doğdu. Erken yaşta bir çok enstrümanı çalabiliyordu. Bu yeteneğini geliştirip bir çok çalışmalar yaparak kısa sürede Klasik Batı Müziği’nin en büyük bestecilerinden birisi haline geldi. Bach, hayatı boyunca 1000‘in üzerinde beste yapmıştır ancak belli bir kısmı günümüze ulaşmıştır.

Piyanist

 

Koç Burcu Ünlüler Norah Jones

 Norah Jones ( 30 Mart 1979 )

Norah Jones 30 Mart 1979’da New York’da dünyaya geldi. Oldukça başarılı bir piyanist, söz yazarı aynı zamanda  caz şarkıcısıdır. Türk asıllı müzik prodüktörü Arif Mardin‘in yapımcılığında, 2002‘de çıkardığı Come Away With Me” albümü ile 20 milyonun üzerinde bir satış rakamına ulaşmış ve hızlı bir çıkış yakalamıştır. 2003 yılı Grammy Müzik Ödülleri’nde, “Yılın Albümü” başta olmak üzere bir çok farklı dalda sekiz ayrı ödülün sahibi olmuştur. Başarılı ve istikrarlı bir Koç burcu kadını olarak kariyerine devam etmektedir.

Politikacı

 

Koç Burcu Ünlüler Adolf Hitler

Adolf Hitler (20 Nisan 1889- 30 Nisan 1945 )

Adolf Hitler, 1889 yılında Avusturya’da doğmuştur. Nazi Partisi’nin lideri olan devlet başkanı Hitler, 1933’de Almanya‘nın başbakanı olmuştur. 1934’de kendisini Almanya’nın Führeri (lideri) ilan eden Hitler, 1945‘deki ölümüne kadar Alman halkını peşinden sürüklemeyi başarmıştır. Almanca konuşan herkesi tek bir çatı altında toplamaya kendini adamış ve bu uğurda Yahudiler başta olmak üzere bir çok azınlık mensubunu da katletmiştir.

Bilim Adamı

 

koç burcu yabancı ünlüler kimler

Rene Descartes ( 31 Mart 1596-11 Şubat 1650 )

Bilimsel devrimin en önemli kişilerinden Rene Descartes, 31 Mart 1596 tarihinde, Fransa‘da doğmuştur. Matematiğin ve psikolojinin kurucusu olarak tarihe adını yazdırmış Fransız bilim adamı, matamatikçi, düşünür ve yazar Descartes kendisininden sonra gelen bilim adamlarına ve filozoflara teorileriyle esin kaynağı olmuştur. Doğruluğu tartışılmaz kesin-mutlak bilgilerin var olduğunu savunmuştur ve bu savını da hepimizin çok iyi bildiği  “Düşünüyorum, öyleyse varım” söylemiyle anlatmıştır.

Koç Burcu Ünlülerine baktığımızda bir çoğunu tanıyoruz ve seviyoruz, hepsi farklı dallarda ismini duyurmuş, hırslı ve çalışkan halleri ile dikkatleri üzerlerine çekmiş kişiler. Bir sonraki yazımda Koç Burcu olan yerli ünlüleri paylaşacağım sizlerle. Onlar da aynı özellikleri taşıyan başarılı insanlar.

Boğa Burcu Yabancı Ünlüler

İlgili Makaleler

5 Yorum

    1. anna maria değil Anne Marie olacak ayrıca özel isim olduğu için baş harfler de büyük olacak sen ilk önce kendi hatana bak sonra koskaca sayfayı öyle linçle tamam mı bence harika olmuş olabilir unutmuş olabilirsiniz çok beğendim elinize emeğinize sağlık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu