Astroloji

Koç Burcu Ve Sağlık- Burçların Sağlık Sorunları

Burçların aşk ve cinsel hayatı ile ilgili yazı serimden sonra şimdi de sıra burçların sağlık sorunları ile ilgili yazı serime geldi. Koç burcu ve sağlık yazım ile başlıyorum.

Koç burcunun vücudumuzda temsil ettiği bölgemiz : Kafa ve yüzdür. 

-Kan ile ilgili her türlü hastalık, kesikler, yaralanmalar, ameliyatlar koç burcu ile ilgilidir.

KOÇ BURCU VE SAĞLIK

Koç burcu baş bölgesini yönetir bu nedenle genelde baş ağrısından şikayet eder. Dengeli beslendiği için bünyesi sağlıklıdır, metabolizması hızlıdır. Kilo problemi pek yaşamaz. Dönemsel olarak kilo alsa da kısa sürede verebilir. Lezzetli ve sağlıklı yemekleri tercih eder. Bol vitamin, protein ve fosfor içeren yiyecekler yemelidir. Geniş yapraklı sebzeler, balık ve tavuk yemek menüsünde mutlaka olmalıdır. Vücudu fazlaca adrenalin salgıladığı için hayat enerjisi yüksektir. Halsizlik ile ilgili pek fazla sorun yaşamaz. Sakarlığından dolayı zaman zaman ufak tefek yaralanmalar yaşaması olasıdır. Sinir ve stres koç burcu insanının sağlık konusunda endişelenmesi gereken en önemli noktalardır. Eğer buna dikkat etmezse midesine vurabilir ve mide ağrısı çekebilir.

KOÇ BURCU SAĞLIK SORUNLARI

B12 vitamini eksikliği koç burcu insanının en sık yaşadığı sorundur. B12 içeren yiyecekler tüketir ve B12 vitamin desteği alırsa bu problem ortadan kalkar. Çok enerjik olduğu için oradan oraya koşturmaktan dinlenmeye fırsat yaratamazsa tansiyon sorunu yaşayabilir. Baharatlı ve ekşi şeyler tüketmemeleri mide sağlıkları açısından önemlidir. Şekeri çok tüketmeleri de bünyelerine zarar verebilir. Bu detaylara dikkat ettiğinde günlük yaşantısında sorun yaratacak bir sağlık problemi ortaya çıkmaz.

KOÇ BURCU HASTALIKLARI

Baş ağrısı, migren ve mide yanması Koç burcu insanının en sık yakalandığı hastalıklar arasındadır. Yüksek ateş durumu da sıkça görülür. Kış aylarında genellikle sürekli grip olur. Bünyesi hassas olduğu için alerjik reaksiyonlar görülebilir. Vücutlarında bir bölgeyi kestiklerinde aniden kanama olabilir. Bu hastalıklardan kurtulmaları için sakin bir hayatı tercih etmeleri gerekmektedir.

Hastalanmayı hiç sevmeyen Koç burcu insanı hastalık belirtilerini önemsemez ve yüksek ateşe rağmen ortalarda koşturabilir. Doktora gitmekten hoşlanmazlar. Ancak sağlığını mutlaka önemsemeli ve ihmal etmemelidir.

Koç Burcu Ve Aşk – Burçların Aşk Hayatı

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Gerçekten de b 12 vitamini eksikliğinden çok sorun çekiyorum ilaç kullanarak bu eksikliği gidermeye çalışıyorum ama oda bir yere kadar oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu