Astroloji

Koç Burcu Özellikleri

Bugün itibariyle sırasıyla tüm burçların genel özelliklerini yazacağım. İlk yazım burçlar kuşağının ilk burcu olan Koç Burcu ile ilgili olacak. Hep birlikte Koç Burcu genel özelliklerine, Koç kadının ve Koç erkeğinin özelliklerine bir bakalım.

koç burcu

Koç Burcu Hakkında

(21 Mart – 20 Nisan)

KOÇ burcu yönetici gezegeni MARS’ tır.

Elementi; ATEŞ, özelliği ise ÖNCÜ olmasıdır.

Uğurlu sayıları 1 ve 9, uğurlu günü SALI, uğurlu taşı ise YAKUT ve PIRLANTA’ dır.

Rengi; KIRMIZI’ dır.

BitkileriITIR ve HANIMELİ, ağaçları; KARA ÇAM VE SELVİ’dir.

Kıymetli taşı; ELMAS, madeni; DEMİR’ dir.

Karşıt burcu; TERAZİ’ dir.

Olumlu Özellikleri:

Lider, maceracı, enerjik, atılgan, kararlı, hırslı, tutkulu, yaşama isteği, doğruluk-dürüstlük.

Olumsuz Özellikleri:

Bencillik, önde olma isteği, tahammülsüzlük, asabiyet, kıskançlık.

Genel Özellikleri

Doğumu ve yeni başlangıçları temsil eden koç burcu, burçlar kuşağının ilk burcudur. Oldukça enerjik, girişken, pratik, natural, yaşamdan keyif almayı seven bir yapıdadır. Biraz acelecidirler ve anlık tepkiler gösterebilirler, sorunları çözüme ulaştırabilmek için hızlıca hareket etmek isterler, çözüm süreci uzarsa tahammülsüz olabilirler.

Meydan okuyan bir tavırları vardır. Ben egoları oldukça gelişmiş olduğundan çoğu zaman bencil davranabilirler. Kimsenin onları yönlendirmesini istemezler, kimseden yaptıkları işlerle ilgili onay beklemezler ve insanların kendi haklarındaki fikirlerini pek umursamazlar.

Yaşam yolu onlar için bitmek bilmeyen bir serüvendir. Genelde başrolde olmayı tercih ederler. Sürekli yenilenme, aksiyon, canlılık içinde hayatlarını sürdürmek isterler. Bir konuyu merak ettiklerinde oldukça üretken olabilirler, bir girişimde bulunduklarında engelleme ile karşılaşırlarsa inatçı ve asabi yapılarından dolayı o işi yarım bırakabilirler. Dobra olmaları sebebiyle istemeden de olsa karşılarındaki insanı kırabilirler. Kıskanç ve özgür bir kişilikleri vardır. Belli etmemelerine rağmen yardımsever, hassas ve duygusal bir yanları da vardır.

 

Koç Burcu Kadını

Koç burcu kadını oldukça girişkendir. Etkileyici, zarif ve samimi tavırlarıyla dikkat çeker. Esprili ve konuşkandır. Rahatsız olduğu bir şey varsa söylemekten çekinmez. Düşündüğü ve gerçekleştirmek istediği şeyler için hırsla ilerler.  Zaman yönetiminde başarılıdır ve çalışkandır. Sürekli özeleştiri yapar, kendi ile yarışır haldedir. Kimi zaman aceleci ve sabırsız tavırlar sergileyebilirler. Dostları için yapabileceği tüm fedakarlıkları yapmaya hazırdır. Ailesi ve arkadaşları onun için çok önemlidir. Yapı olarak duygusaldır ve eleştiriler karşısında kolayca kırılabilir.

Enerjik ve sosyal olmayı seven Koç burcu kadını aktivite yapmayı, gezmeyi ve sporu sever. Herkese kolay kolay güvenmez. Bencil yanları da bazı durumlarda ortaya çıkabilir.  Para konusunda çok tutumlu olamazlar. Lükse olan düşkünlükleri yüzünden gereksiz harcamalar yapabilirler. İlişkilerinde kıskanç ve baskıcı olabilirler buna rağmen kendileri özgürlüklerinin kısıtlanmasını istemezler.

Koç Burcu Erkeği

Koç burcu erkeğinin özgüveni yüksektir ve genelde oldukça enerjiktir. Maddi ve manevi açıdan özgürlüğü onun için çok önemlidir. Baskılanmaktan hiç hoşlanmaz. Yardımsever ve cömerttir. Sevdikleri için elinden gelen her şeyi yapar. Kimsenin boyunduruğu altına girmek istemez; aksine etrafını etkisi altına almayı sever ve sözlerinin dinlenmesini ister. Yanlış bir davranışı olduğunda kolay kolay kabullenmez. Ben merkezci oluşu bu gibi durumlarda daha da belirginleşir. Meraklı ve araştırmacıdır. Aynı zamanda inatçı, sabırsız ve kararlıdır. Severse sadık olur sevgisi yeterli düzeyde değilse ilişkileri kısa sürebilir. Kıskançtır ancak bunaltıcı davranışlarda bulunmaz.

Koç burcu erkeği oldukça dobradır. Özellikle bir şeye kırıldığı zaman en son söylenecek sözü en başta söyler ve karşısındakini kırabilir. Zaman zaman eleştirel sözler söyleyebilir. Sosyalliği çok sever, kıpır kıpır halleri herkesin dikkatini çeker ancak aynı zamanda evcimendir de. Evinde sorun yoksa huzurlu bir ev hayatını da tercih edebilir.

Nisan Ayı Burç Yorumları için aşağıdaki linki ziyaret edebilirsiniz.

Nisan Ayı Burç Yorumları 2018

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu