Hayata Dair

Gün Gibi Yeniden – Kişisel Gelişim Üzerine

-Kişisel gelişim üzerine Nuray Şahin tarafından kaleme alınmış bir yazı- 

Yeniden Doğmak Lazım Bazen. Gün Gibi Yeniden Diyerek Kapıları Aralamak Lazım.

İnsanlar yanlış bir kelime yüzünden hayata küsebiliyor. Bir başkasına alınabiliyor. Birinin yaptığı farklı bir eleştiri kişiyi yaşama karşı pasif kılabiliyor. Kişi kendini kaybediyor. Kendini unutuyor ve barışamıyor. Kendini yıllar boyu keşfedemiyor. Belki de bunun için hiç adım bile atamıyor.

İnsanlar ilgi çekerek var olur. Kimisi bunun için şekillere girer, kimisi de birilerini taklit etme yoluna gider.

Kimisi yolda kalır, kimisi hayal eder.

Kimisi yapar, kimisi acı çekmekle geçmişte yaşar.

kişisel gelişim

Kimisi Başarır, Kimisi Devam Etmiş Gibi Görünür.

Hep kalıplarda boğuluyor ruhlar aslında. Haykırmak istiyor. Özgürlük diye diretiyor. Aşk istiyor. Sevilmek hep daha çok sevilmek. Kaçıyor. Gitmek istiyor. Kalmaya direniyor. Ruh gel gitlerde hayatı kaçarcasına haylazca yaşıyor. Zamanı bitiriyor.

Dünya gezegeninde her insan misafir ve farklı yeteneklerle dünyaya geliyor. Bilgiler önceden yüklenir, doğumdan sonra unutulur ve zamanla insanoğlu hatırlamaya başlar. Doğa da buna yardımcı olur. Yaşananlar ve birçok şey kişiye bildiklerini anımsatıyor. Kişi yine zaman döngüsü içerisinde  tekrar tekrar unutuyor. Bilgiler yine hatırlatılıyor. Bir müddet sonra bağımlı yaşamaya başlıyorlar. Geçmişe tutunuyorlar. Yaşadıklarını düşünerek sürekli yaratma güçlerini faaliyete geçiriyor ve en çokta asla dedikleri korkularını yaşıyorlar. Hayat ile böyle anda oynamak gerekiyor işte. Döngüler böyle anlarda en başa alıyor. Tam da bu zamanda işaretler kafaları karıştırıyor. Göz görmeye başlıyor. Akıl ise anlamaya.

kişisel gelişim yazısı

Gün Gibi Yeniden diyerek kapıları aralamak lazım.

Geçmişe tutuklu kalmadan geleceğe adım atabilmenin yollarını düşünmek ve uygulamak zamanı daha değerli kılacaktır. Her insan değerlidir. Yaşam buna izin verir fakat asıl insanlar kendilerine izin vermez. Elimizde olan birçok şeyi değerlendirmek, zamanı iyi kullanmak dünya gezegeninde yaşamayı keyifli hissettirir. Dört elementin gücünü kavrayana dünya bir keşif. İnsanlar kendilerini keşfettikleri zaman yaşamı anlamaya başlarlar.

Gün Gibi Yeniden diyerek kendimize şans vermemiz lazım.

Gün Gibi Yeniden diyerek adım atabilmek lazım.

kişisel gelişim uzmanı

Yalnız Olmaktan Korkmayın.

Yalnızlık en renkli kapıların açıldığı anlardır. Beyninizle baş başa kaldığınız an hisleriniz size muhakkak eşlik  eder.

Korkmayın. Yaşamak ve hayata gülümsemek, size renk kazandıracak ve sizi yaşamda gösterecektir. Güne yeniden başlamak için yalnız değilsiniz.

İhtimal kapılarını beraber aralayalım, hadi!

Gün Gibi Yeniden…

Nuray Şahin

Kişisel Gelişim Yazıları

 

Sevmek Ne İçin? Ne Karşılığında? Neye Rağmen?

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu