Hayata Dair

Kısa Boylu Kadınlar İçin Giyim Önerileri

Kısa boylu kadınlar için giyim önerileri vereceğim bir yazı ile karşınızdayım. Boyu kısa olan kadınların alışverişe çıktığında içinde kaybolmayacağı kıyafetler bulması hiç de kolay değildir. Alacağınız yanlış bir kıyafet ile olduğunuzdan daha kısa görünebilirsiniz. Bu nedenle ben de sizler için giyinme ipuçlarını derledim. Keyifli okumalar.

KISA BOYLU KADINLAR İÇİN GİYİM ÖNERİLERİ

 • Belinizi saran kıyafetler tercih etmelisiniz

Bacaklarınızı uzun göstermenin yolu belinizi ön plana çıkarmaktan geçer. Belinizi vurgulamanın en güzel yolu ise kemerdir. Büyük beden bir blazer ceketin ya da bol bir elbisenin belini bir kemerle sararsanız hem tarz olursunuz, hem de uzun gözükebilirsiniz.

 • Mini kıyafetleri sivri burun ayakkabı ya da kısa botlarla giymelisiniz.

Sivri burunlu ayakkabılar bacak boyunu uzatmak için birebirdir. Bu şekilde mutlaka dikkati üzerinize çekebilirsiniz. Aşağıdan yukarı doğru bakıldığında bacaklarınız uzayacak da uzayacak benden söylemesi.

 • Kısa ve dar kot pantolon tercih etmelisiniz.

Bir an bu mantıksız dediğinizi duyar gibiyim ama değil. Yüksek belli, crop ve vücudu saran bir kot, küçük bir bilek görüntüsü sizi çok daha uzun gösterebilir.

 • Yüksek bel pantolonlara yatırım yapın.

Yüksek belli her şey kısa boylu minyon kadınlar için yapılmıştır. Kot ya da deri pantolon hiç fark etmez. Belinizin inceliğini vurgulayan şeyler bacaklarınızı daha uzun gösterir.

 • Siyah renk tercih edebilirsiniz.

Dolabınıza bakıp duruyorsunuz ve bir türlü ne giyeceğinize karar veremediniz. B planınız her zaman siyah kombinler olsun. Siyah pantolon ve siyah botlar bacaklarınızın daha uzun olduğu yanılsamasını yaratabilir.

 • Kat kat giyinmek size göre değil.

Minyon kadınlar için büyük beden trendi kullanılabilir ancak kat kat giyinme size göre değil. Kat kat giyinirseniz bir sürü kıyafetin içinde küçücük kalabilirsiniz.

 • Uzun bir palto alabilirsiniz.

Uzun palto trendi Kim Kardashian ile gündeme geldi. Kendisi kısa boylu olduğu halde uzun paltosu ile gözümüze fazla kısa gelmiyor değil mi? Uzun paltolar görsel olarak kısa boylu kadınları olduğundan uzun gösterebilir. Çok basit bir kombin bile uzun palto ile sizi mükemmel bir moda ikonuna dönüştürebilir.

 • Kısa topuklu ayakkabılar kullanabilirsiniz.

En önemli kural en son maddede gizli. Uzun görünmenin en işlevsel yolu topuklu ayakkabı giymek ancak yüksek topuklu ayakkabılarla yürümek sizin için eziyetse ya da sevmiyorsanız kısa topuklu ayakkabılar da iş görebilir.

Kısa boylu kadınlar için giyim önerileri yazımdan sonra aşağıdaki linke tıklayarak farklı vücut tiplerinin nasıl giyinmesi gerektiği ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

Vücut Tipine Göre Nasıl Giyinmeliyiz?

İlgili Makaleler

6 Yorum

 1. Valla ben dogru giyiniyomuşum dar kot yada kısa etek falan giyince ayakkabı dikkat ederim kat kat giyinmek sevmem, bide yüksek bel pantolon sevmem ama deneyebilirim.. Yol gösterici Bi içerik olmus

 2. En önemli kural en son maddede gizli. Uzun görünmenin en işlevsel yolu topuklu ayakkabı giymek ancak yüksek topuklu ayakkabılarla yürümek sizin için eziyetse ya da sevmiyorsanız kısa topuklu ayakkabılar da iş görebilir.

 3. Öneriler gerçekten çok mantıklı ve bilgilendirici. Neyse ki kısa değilim ama biz standart boyda olanlar için de kullanılabilecek püf noktaları var içerisinde :)

 4. Boyun kısa hep dar paça pantolon giyerim.Böyle rahat ediyorum sanırım ondan. Ama öneriler gayet başarılı deneyeceğim teşekkür ederim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu