in

Kış Lastiği Uygulaması Başladı. Uymayanlara Cezalar Yağıyor.

kış lastiği uygulaması başladı

Kış lastiği uygulaması başladı. Uymayanlara cezalar yağıyor. Yük ve yolcu taşıyan araçlar için zorunlu olan kış lastiği kuralına uymayanlara 715 tl ceza kesiliyor. Kocaeli’de ilk kontroller yapıldı ve kurala uymayanlara cezaları kesildi.

Kış Lastiği Uygulaması Başladı. Uymayanlara Cezalar Yağıyor.

Kocaeli emniyeti tarafından şehrin çeşitli bölgelerinde başlatılan kontrollerde yük ve yolcu taşıyan araçlar durdurulup lastikleri kontrol edildi. Kış lastiklerini taktırmayan araç sürücülerine 715 tl para cezası kesildi. Kandıra gişeleri mevkisinde özellikle yolcu otobüsleri olmak üzere, yük ve yolcu taşıyan tüm araçlar tek tek kontrol edildi. Derinliği kontrol edilen lastiklerin kurallara uymadığı tespit edildiğinde sürücülere ceza yazıldı.

Zamanında Takanlara Polis Teşekkür Etti

Elbette bu uygulama insanların güvenliği için. Bunu özellikle belirten trafik ekipleri itina ile çalışarak hem kendi canlarını hem de yolcularının canlarını riske atanlara ceza yazdı. Konuyla ilgili duyarlı davranıp lastiklerini değiştiren sürücülere ise teşekkür etti.

Ceza 885 liraya yükselecek,

1 Aralık’tan itibaren zorunlu hale gelen kış lastiği kuralı, 1 Nisan 2019 tarihinde sona erecek. Tamamen sürücülerin güvenliği için getirilen kuralı kimi şöförler gereksiz bulurken kimileri kesinlikle desteklediklerini dile getiriyor. Özellikle şehirlerarası zorlu yol şartlarında oldukça önemli hale gelen kış lastiklerini ihmal etmemek gerekiyor.

 

Bir Erkeğin Sizden Hoşlandığını Nasıl Anlarsınız? İşte Cevabı.

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

ücretsiz aktarma

İbb’den Metro ve Otobüs Arası Ücretsiz Aktarma Hizmeti!

Çağatay

Çağatay: Necati Serisi 10. Bölüm