AstrolojiGündem

Kirli Dolunay 28 Haziran 2018

Türkiye’nin güncel web sitesi Shall We yine muhteşem bir haberle karşınızda.

2016 yılının Temmuz ayında gerçekleşen İLK “Kirli Dolunay” ın Türkiye’ye etkileri büyük olmuştu.

İKİNCİ “Kirli Dolunay” ise Haziran 2017’de gerçekleşmişti. Özellikle Orta Doğu ve Amerika başta olmak üzere tüm dünyayı etkileyen olaylar yaşanmıştı.

Kirli Dolunay

Peki ÜÇÜNCÜ “Kirli Dolunay” ne zaman gerçekleşecek?

28 Haziran Perşembe günü sabah saat: 07:53’te 6 derece Oğlak burcunda “Kirli Dolunay”ın üçüncüsü meydana gelecek.

Dolunay

2018 OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY

(KİRLİ DOLUNAY)

Tüm dünyada, özellikle de Ortadoğu ve ABD üzerinde çok ciddi etkiler bırakacak olan bu dolunayın bahsedilen etkilerini anında göremeyecek olsak da sonrasında önemli değişimler ve gelişmelerin yaşanacağını söyleyebiliriz. Ancak 2016 ve 2017 yıllarında gerçekleşen Dolunaylar ile arasında benzerlikler olsa da bu seferki Dolunay’ın farkı Satürn’ün Oğlak burcunda hareket ediyor olması… Bol malzemoslu bu Dolunay’ın genç yaşlı hepimizin üzerinde etkileri büyük olacak. Tüm dünyayı etkileyecek derken ülkemiz için ekonomik ve siyasi açıdan dönüm noktalarının yaşanacağı da öngörüler arasında.

Türkiye’yi yakından ilgilendirmesinin sebebi nedir?

Önümüzde ülkemizi bekleyen bir seçim var. 24 Haziran seçimlerinde Dolunay’ın etkilerini göreceğiz. Türkiye’nin yükseleninde Güneş var. Merkür ise Yengeç burcun son derecelerinde. Dolunay’ın etkisi 21 Haziran’da başlayacak ve 5 Temmuz’a kadar sürecek. Bu nedenle Türkiye’deki seçimlerin bu etkilerden payını alması kaçınılmaz.

ARKASINDAN GELEN GÜNEŞ TUTULMASI NEDENİYLE BU SEFERKİ KİRLİ DOLUNAY ÇOK DAHA ETKİLİ OLACAK. KİRLİ DOLUNAY GİZLİ KALMIŞ NE VARSA ORTAYA ÇIKARACAK.

“Kirli Dolunay” daha önce de söylediğim gibi genç yaşlı hepimizin üzerinde etkiler bırakacak. Çocuklar, kadınlar, toplumsal konular ve ülkemiz gündemi… Yani 24 Haziran seçimleri. Yaşayacağımız seçim sürecinde beklenmedik olaylar gerçekleşebilir. Seçim sonuçları bir sonraki tura bile kalabilir. 27 Haziran itibariyle bir takım açıklamalar duyabiliriz, istifalar yaşanabilir. Tüm bu etkileri ilk etapta olumsuzluklar olarak görme eğiliminde olabiliriz ancak süreçte yeni başlangıçların gerçekleşeceğine de şahit olabiliriz. Değişim kaçınılmaz ise dönüşüm de beraberinde gelir. Olmaz olmaz dediklerimizin bir anda olduğunu görebiliriz.

SEÇİM SONUÇLARI AÇIKLANIRKEN AY BOŞLUKTA OLACAK.

Aklımıza gelmeyen kişilerin beklenmeyen çıkışları ve fedakarlıkları ile yüzleşebiliriz. Seçim bir şekilde sonuçlanacak ancak, seçim sonuçlarının açıklanacağı saatlerde ay boşlukta olacağı için, bizler seçim bitti derken bambaşka değişim ve gelişmelere gebe olacak yepyeni başlangıçlar yaşamaya bir adım daha yaklaşmış olacağız.

Dolunaya eşlik eden gezegenler ve transitler hangileri?

Gezegenler

Oğlak burcundaki Dolunay’ın karşısında 29 yıl sonra Güneş-Yengeç var. Bu arada geri giden gezegenlerden Satürn Oğlak burcunda , Plüton Oğlak burcunda ve Mars ise Kovada. Bu da demek oluyor ki şu ana kadar ortaya çıkmamış bazı gerçekler su yüzüne çıkacak. Ayrıca Jüpiter Akrep burcunda, Neptün Balık burcunda, Kuzey/Güney Ay Düğümleri Kova-Aslan aksında geri gidiyor. Kuzey Ay Düğümü ile temas eden anın yükseleni Aslan da bir kenarda durmakta. Yani hakikaten gökyüzü oldukça karmaşık ve zorlayıcı bir halde. Uranüs Ceres ve Vesta ile büyük bir üçgen oluştururken Dolunay gerçekleşecek. Bu üçgene karşı gelen ise Güneş, Satürn ve Şiron üçgeni olacak. Bol malzemoslu Dolunay derken bunu kastetmiştim.

2018 Kirli Dolunay’ın Dünyaya Etkileri Neler Olacak?

2018 yılının 13 Temmuz’unda gerçekleşecek olan tutulmaya kadar ekonomik sıkıntılar yaşanabilir. Altın ve dolar yükselebilir. Kamusal ve kurumsal alanda yöneticiler adına değişiklikler yaşanabilir. Küresel ve iklimsel konular gündeme gelebilir. Avrupa ciddi krizlerin eşiğine gelebilir. Ülkeler arası anlaşmalar da bozulmalar yaşanabilir. ABD ve İran arasındaki konu boyut değiştirebilir. Orta Doğu politikasında çok farklı gelişmeler yaşanabilir. Türkiye’deki bankalara yaptırımlar gelebilir. Konut kredileri için yeni sistemler ortaya çıkabilir. Eğitim sisteminde değişiklikler görülebilir. Din ve mezhep konuları daha yoğun bir şekilde gündeme oturabilir. TSK ile ilgili konular önem kazanabilir. Güven kelimesinin önem kazanacağı bu süreçte din ve inanışlar, hak ve adalet gündem konuları olacak. Dolunay ile başlayacak bu yeni çağda tarikat oluşumlarının yok olması, bazı yapıların çökmesi ve yeni yapılanmaların ortaya çıkışı ile karşı karşıya kalacağız.

Kirli Dolunay’ın Burçlara Etkisi Nasıl Olacak ?

koç burcu

KOÇ BURCU

2016 yılından beri bir türlü rayına oturtamadığınız ikili ilişkileriniz artık yoluna girecek. Keskin kararlar alabileceğiniz bir süreç sizi bekliyor. Kendinizi “ben bunu yapmam” dediğiniz şeyleri yaparken bulabilirsiniz. Sorunlarınız karşısında pratiklik yetinizi kaybedebilirsiniz.

Boğa Burcu

BOĞA BURCU

Aileniz ve ikili ilişkiniz için elinizden geleni yaparak sorunları çözme yoluna gideceksiniz. İnatlaşmanın size bir şey katmadığının farkına varacaksınız. Yaşam alanınız ile ilgili ciddi değişimlere hazırlıklı olun.

İKİZLER BURCU

İKİZLER BURCU

Yeniliklere yelken açacağınız bir dönem sizi bekliyor. Bazı şeyleri arkanızda bırakarak yolunuza devam edecek ve geleceğinizle ilgili ciddi adımlar atacaksınız.

YENGEÇ BURCU

YENGEÇ BURCU

Son iki yıldır yaşadığınız tüm sıkıntıların bir geri dönüşümü olarak göreceğiniz bir süreç sizi bekliyor. Size kıran, üzen tüm insanların layığını bulduğuna şahit olacaksınız. Dolunay’ın yardımı ile hayat sizin elinizden tutacak.

ASLAN BURCU

ASLAN BURCU 

Hayata karşı duruşunuz son derce güçlü. Yeteneklisiniz ancak kesin emin olmadan atım atmak işinize gelmiyor. Geçen yaz herhangi bir düşman edindiğinizi düşünüyorsanız sizin arkanızdan iş çeviren insanlarla Dolunay sürecinde yüzleşeceksiniz.

BAŞAK BURCU

BAŞAK BURCU 

Hayat sizi bir adım ileriye taşımak istiyor. Kendinizi çaresiz hissedeceksiniz ancak çevrenizde yaşanacak olaylar şükretmenize sebep olacak. Maddi korkularınıza bir son verip biraz cesaretle risk alırsanız her şey istediğiniz gibi olabilir.

TERAZİ BURCU

TERAZİ BURCU

Etrafınızdaki insanlar genel geçer kurallara inat, kendinize göre kurduğunuz düzeni kıskanmakla meşgul. Güneş ve Ay burcunuza destek oluyor. 2 yıldır kalbinizde olan, bir türlü çözemediğiniz ilişkiniz ile ilgili durum ile yüzleşecek ve bir sonuca ulaşacaksınız.

AKREP BURCU

AKREP BURCU 

Bu dolunay size iyi gelecek. Zorlu geçen 6 ay sonunda karşınıza yeni fırsatlar çıkacak. İş ile ilgili sorunlarınız varsa yeni kapılar açılacak.

YAY BURCU

YAY BURCU

Güven evinizde gerçekleşecek bir Dolunay sizi bekliyor. Sırlarınızı kiminle paylaştığınızı göreceksiniz. Haziran sonunda bir seyahat organizasyonu düşünceniz var ise bir sorunla karşılaşabilirsiniz.

OĞLAK BURCU

OĞLAK BURCU

Burcunuzda gerçekleşecek bir Kirli Dolunay ile karşı karşıyasınız. Yola kimlerle çıktığınızın farkına varacaksınız. Hayatınızın en önemli kararlarını alacaksınız.

KOVA BURCU

KOVA BURCU

Son haftalarda ufacık şeyleri büyüterek kendinize eziyet ediyorsunuz. Emeklerinize sahip çıkmalısınız. Yanlış anlaşılmaları önlemek için iletişim kurarken objektif ve şeffaf olmaya özen gösterin. Uzlaşmacı olmaya çalışın.

BALIK BURCU

BALIK BURCU

Neptün gerilemesi ve Kirli Dolunay’ın bir arada olması sizin için oldukça yorucu oldu. Ciddi tartışmalara neden olacak konuları kabuğunuza çekilerek ve içinizde büyüterek yaşamaya çalışmanın size zararı var, iletişim kurmanın bir yolunu acilen bulmalısınız.

Oldukça zor bir dönem bizleri bekliyor. Bu dolunayın etkilerini anlamamız ve görmemiz zaman alacak ancak sonunda tüm dünya için ve biz insanlar için ciddi değişimler, dönüşümler ve yeniliklerin yaşanacağı da aşikar. Olumlama yapmaya, yaşadıklarımızı özümsemeye, yaşayacaklarımızı anlamaya ve mesajı doğru şekilde almaya çalışalım. Güzellikler bizimle olsun.

SEVGİYLE KALIN.

Haziran Ayı Burç Yorumları 2018

 

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Herkes için umarım hayırlı kararlarla dolu olsun ben oğlak burcu olarak gerçekleşten merak ediyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu