SON DAKİKA

Kimyasal Hadım Nedir?

furious
Kimyasal Hadım Nedir?

Kimyasal hadım; taciz ya da tecavüz sonrası, kişilerin erkeklik hormonlarını azaltan bir uygulamadır. Hiç bir cerrahi müdahalede bulunmadan, tecavüz eden kişilerin cinsel isteklerinin ve faaliyetlerinin sonlandırılması sağlanıyor.

Kimyasal hadım; taciz ya da tecavüz sonrası, kişilerin erkeklik hormonlarını azaltan bir uygulamadır. Hiç bir cerrahi müdahalede bulunmadan, tecavüz eden kişilerin cinsel isteklerinin ve faaliyetlerinin sonlandırılması sağlanıyor.

kimyasal hadım

Bu yöntem bir çok ülkede kullanıyor. Tecavüzcülerin libidoları düşüyor, cinsel istekleri sıfırlanıyor ve böylece onları idam edip öldürmekten, hapiste ıslah olmalarını beklemekten daha iyi bir yöntem gibi görünüyor.

Dünya’da Kimyasal Hadım Yöntemini Kullanan Ülkeler Var!

Birleşik Krallık, Polonya, Moldova, Estonya, Amerika Birleşik Devletleri, Arjantin, Avustralya, Hindistan, İsrail, Rusya, Güney Kore gibi ülkelerde bazı taciz ve tecavüz vakalarında bu yöntem kullanışmıştır. Türkiye’de kimyasal hadım uygulaması konusu; Özgecan Arslan’ın ölümünden sonra gündeme gelmiş hatta 2016 yılında yürürlüğe alınan yasa 2017 yılında Danıştay kararıyla durdurulmuştu.
Amerika’nın Kaliforniya, Georgia, Louisiana, Montana ve Wisconsin isimli eyaletlerinde bu ceza; sadece yasal olarak reşit olmamış kişilere taciz ve tecavüz edenlere uygulanıyor.Taciz ve ya tecavüz suçundan ilk defa hüküm giyen kişilere, kimyasal hadımı reddetme hakkı veriliyor. Kaliforniya ile Florida eyaletlerinde ise suçun tekrarlanması durumunda zorunlu olarak uygulanıyor.
Teksas da ise kimyasal hadım dışında suçluların cerrahi yollarla da hadım edilmesine izin veriliyor.
Danimarka, Estonya, Moldova, Polonya, İsveç ve İspanya, kimyasal hadım yöntemini kullanan Avrupa ülkelerinden fakat İsveç öncelikle suçun azaltılmasına yönelik işlemler uyguluyor. İsveç kimyasal hadım yöntemini özellikle taciz ve tecavüzü önlemek için kullanıyor. Çocuklara karşı cinsel eğilimi olanlar tedavi için kliniklere başvuruyor ve o kişilere prostat kanserinin tedavisi için verilen ilaçlarla kişilerin cinsel arzularının bastırılması hedefleniyor.
Rusya’da 2011 yılında bu yasa yürürlüğe girmiştir ve 14 yaşın altındaki çocuklara tecavüz eden kişiler psikiyatri doktorlarının yönlendirmesi halinde kimyasal hadım cezasına çarptırılıyorlar. Suçlarını tekrarlamaları halinde müebbet hapis cezası alıyorlar.

KİMYASAL HADIM NEDİR VE NASIL UYGULANIR?

Bu hadım şeklinde erkeklerin penisi ve testisleri kesilmiyor ama cinsel dürtülerini yok edecek bir ilaç enjekte ediliyor. Bu ilaç mahkumlara belli aralıklarla veriliyor. Bu sayede suçlu kişilerin cinsel istekleri yok ediliyor ve bu sayede artık kimseye cinsel istismarda bulunamayacak hale geliyorlar.

 

 

Yorumlar

7
Kimler Neler Demiş?

Yorum yapmak için Giriş yapınız.
7 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
7 Comment authors
dude9020Emrecan KurtMelikeAsrınSertseher35arslanvedat Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
gokhanakbas
Üye
gokhanakbas

Güzel bir yazı elinize sağlık. Kimyasal hadım özellikle çocukları istismar edenler karşı kesinlikle uygulanmalı

tatlicadi
Editor

Bu bile onlara az olur

vedat
Üye
vedat

Bu kadar bilim bizi bozar olmaz 🙂

seher35arslan
Üye
seher35arslan

Çok az bir işlem olur onlar için

MelikeAsrınSert
Üye
MelikeAsrınSert

Keşke bizim adaletimize bıraksalarda biz yapsak bunu

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

25 Nisan 2018, 15:34

Gizem Dolu Gibbson İkizler

Gizem dolu bir hikayeye hazır mısınız? Gizem dolu hikayeler birçoğumuz için bir ilham kaynağı oluyor. Hatta benim gibi uykudan önce bir şeyler okumayı seven birileriyseniz Gibbson İkizleri’nin tuhaf hikayelerine göz atmayı isteyebilirsiniz. June ve Jennifer 1963 yılında Barbados’ta dünyaya gelmiş tek yumurta ikizleri. Ev hanımı bir anne ve kraliyet hava...

Devamını Görüntüle