in ,

BayıldımBayıldım

Kerpe: Doğal Bir Liman

Kerpe

Seren Kısacık bizler için kaleme aldı. Kocaeli’ ye bağlı olan Kerpe hakkında verdiği bilgiler için kendisine teşekkür ediyoruz. 

Kerpe Kocaeli

DOĞAL BİR LİMAN: KERPE

Kocaeli’ye bağlı olan Kerpe Karadeniz’ in eşsiz manzarasına sahip doğal bir liman. İstanbul’a yakın, fresh, sakin ve huzur dolu bir mekan, fakat gittiğiniz zamanı iyi seçmeniz gerekli çünkü tam sezonunda yani Haziran başı- Ağustos sonu arasında minik sinir krizleri geçirebilirsiniz ne adım atacak yer ne de havlu koyacak bir alan bulabiliyorsunuz. Eylül ortası (benden duymuş olmayın okulların açıldığı dönem) gittiğiniz zaman o huzuru iliklerinize kadar hissedeceksiniz.

Harika bir hafta sonu kaçamağı yapabilir, yıllık izninizi bile değerlendirebilirsiniz. Biz arkadaşlarımız ile yıllık iznimizi değerlendirmiştik. Ben pek deniz keyfi yapamadım, hava hafif esintiliydi, yaz sezonu bitmek üzereydi üşüttü. En sevdiğim yanı mangalımızı yakıp, semaverde çayımızı demleyip diğer çadırdaki arkadaşlarımız ile közde türk kahvesi keyfi yapmak oldu. Hele hele o mükemmel gün doğumu manzarasında hazırladığımız kahvaltılarımız, sihirli bir el değmişçesine lezzetli idi.

Kerpe doğal liman

KERPE’DE NEREDE KALINIR?

Şimdi sıra kalınacak yerlerden bahsetmeye geldi. Dediğim gibi biz çadır kampı yaptık fakat dilerseniz merkezinde denize bir kaç metre ötede kalınabilecek pansiyonlar, kiralık evler mevcut. Çocuğunuz varsa akşamları onları bahçeye salıp mükemmel sofralarda hasbihal edebilirsiniz.

Eee bizler biraz keyif kampçısı olduğumuzdan günün en şahane zamanlarında yapılacak en güzel şey, yere uzanarak yıldızların şahane dansını izleyerek hayallere dalmaktı tabii ki.. Telefonlarınıza enstrümantal müzikler ve sevdiğiniz güzel serilerdeki filmleri indirip ses bombanızında katkıları ile güzel anlarınıza daha güzellerini ekleyebilirsiniz.

Bizi üzen tek bir şey vardı bizden önceki piknikçiler, kampçılar ve  gezmeye gelen insanların bıraktıkları çöpler! Bunun dışında Kocaeli belediyesinin kamp kurduğumuz alana koymadıkları çöp konteynerı. Çöplerimizi toparladık, başkalarının çöplerini de toparladık fakat yeniden kenara koymak zorunda kaldık, kuvvetle muhtemel sokak hayvanlarının katkılarıyla o çöpler yeniden dağılacak. Ne yazık ki çevre bilincimiz hala yeterince gelişmedi ve her gün gezegenimizin ömrü tükeniyor. Buna bir dur demek bizlerin elinde.

Çevremiz İçin Zararlı Olan Atıklar Nelerdir?

SEREN KISACIK 

Bu yazımızdan sonra İstanbul’a yakın gezilecek yerlerle ilgili bilgi almak isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

İstanbul’a Yakın Gezilecek Yerler

17 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

kedi ve köpekten insana corona

Kedi Ve Köpekten İnsana Corona Virüsü Bulaşır Mı?

Control: The Foundation