in

Kemancı Kız Tuana’ya Destek Verdik

Kemancı Kız Tuanaya Destek Verdik
Kemancı Kız Tuana'ya Destek Verdik

Kemancı Kız Tuana’ya Destek Verdik – 11 yaşındaki tatlı kardeşimiz Kemancı Kız Tuana, İstiklal Caddesi’nde sokak hayvanları için keman çalıyor. Keman çalarak topladığı paralarla kış boyunca 30 kadar sokak köpeğinin beslemesini yaptı her hafta. Kalbi güzel kardeşimizi keman çalarken dinlemek ve destek olmak için kendisini ziyaret ettik.

Kemancı Kız Tuana Ekin Şahin Kimdir?

Yardımlaşmanın önemini henüz küçük yaşında kavrayan ve bunun için elinden geleni yapmak üzere çaba sarfeden tatlı Tuana’nın kim olduğunu merak ettik ve kendisinden bilgiler aldık. Bakalım yardımsever güzel, tatlı ve yetenekli Tuana Ekin Şahin kimmiş ve neler yapmış? İşte kendi cümleleriyle Tuana:

kemancı kız tuana

“Merhaba ben Tuana Ekin Şahin. Size kısaca kendimden bahsedeyim. 12 yaşındayım, Zeytinburnu’nda 6. Sınıfa gidiyorum. Kendi çapımda hayvanseverlik yapmaya çalışıyorum. Kendimi bildim bileli hayvanlarla ilgileniyorum. Anasınıfına ve 1. Sınıfa giderken kumbaramdaki paralarla sokak hayvanlarına mama alıyordum. Daha sonra, dizi setlerinde küçük roller oynadım ve kazandığım paralarla hayvanlara mama alıyordum. Ancak yeterli değildi. Geçen sene ise, aklıma bir fikir geldi. Keman dersleri almaya başladım ve İstiklal Caddesi’ ne sokak sanatçılığı yaparak, kazandığım paralarla kedi evleri yapmaya karar verdim.

tuana ekin şahin hayvansever yardımsever

İlk kedi evini yaptıktan sonra İhlas Haber Ajansı ile röportaj yaptım. Bana çok faydası oldu. Sesimi duyurdum. İnsanlar verdikleri paraların nereye gittiğini görmüş oldular. Bir de Zeytinburnu’nda herkes kedi evleri yaptırmaya başladı. Bu projenin duyulduğuna çok sevindim. Ancak bu da yeterli değildi. Benim gibi çocuklar olması için Şırnak Uludere’ ye 800 kitap toplayıp gönderdim.

tuana ekin şahin hayvansever yardımsever

Çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için okulumuzun kullanılmayan Arka bahçesine ufak bir çiftlik kurmaya karar verdim. Bu bahçeye sokaktan kedi ve köpekler alıp hayvan sevgisinin çocukları aşılamak istiyorum. İstiklal Caddesi’nin faydası olarak çok özel insanlarla tanıştım. The Guardian gazetesine röportaj verdim. Silivri Golf turnuvasında sokak hayvanları için keman çaldım. Şimdi ise Yıldız Teknik Üniversitesi, beni araştırmış ve ödüle layık görmüş. İnşallah her çocuk benim gibi hayvan sevgisini tadar ve hayvan sevgisiyle büyür.”

Henüz 12 yaşındaki Tuana’nın içindeki güzellikle elde ettiği başarıyı duyunca içimiz umut doldu. İstenildiği ve çaba sarfedildiği zaman o isteğin elde edilmesi için yaşın bir önemi olmadığını gösterdi bize sevgili Tuana. Çalışmalarının, emeklerinin değerinin artıp devam etmesini diliyoruz.

Kemancı Kız Tuanaya Destek Verdik

Kemancı kız Tuana’ya verdiğimiz destekle ilgili haberimizden sonra sıra can dostlarımız için yaptığımız kedi evleri ile ilgili haberimizde…

Kedi Evi Yaptık – Kedi Evi Etkinliklerimiz

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Çorbada Tuzun Olsun Derneği’ne Destek Verdik

Kızılay Kan Bağışı Nasıl Yapılır? Kan Bağışı İle İlgili Tüm Bilgiler

Kızılay Kan Bağışı Nasıl Yapılır? Kan Bağışı İle İlgili Tüm Bilgiler