Gündem

Kemal Kılıçdaroğlu İstifa İle İlgili Konuştu. “Karar Tek Başına Alınmadı”.

Kemal Kılıçdaroğlu istifa ile ilgili konuştu. Dün gece sularında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ani bir kararla istifa ettiğini açıkladı. Kararını sosyal medyada duyurdu ve gündem bir anda değişti. Cuma günü yapılan sokağa çıkma yasağı ile ilgili yanlış bir strateji uyguladığını düşünen Soylu, görevinden istifa etti.

Kemal Kılıçdaroğlu İstifa İle İlgili Konuştu. “Karar Tek Başına Aldığına İnanmıyorum”.

Dün gece sularında ani bir kararla istifa eden Sülayman Soylu’nun istifasını Cumhurbaşkanı Erdoğan kabul etmedi. Bu sıralarda gündemi değerlendiren Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu canlı yayında konuştu. Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasında “Kararı tek başına alacağına inanmıyorum. İstifa kararını anlayışla karşılıyorum” dedi. İsterseniz o konuşmayı hep birlikte izleyelim.

Karar Sokağa Çıkma Yasağı İle İlgili

Cuma gecesi saat 22:00 sularında İçişleri Bakanlığı 24:00’dan itibaren Pazar gecesi 24:00’a kadar sokağa çıkma yasağı ilan etti. Karar yasağın başlamasından 2 saat önce duyurulunca, hazırlıksız yakalanan vatandaşlar marketlere ve fırınlara hücum edince olan oldu. Yaklaşık 2 saatte yüzbinlerce vatandaş sokaklara indi. İzdihamlar ve tartışmalar yaşandı. Yaklaşık 1 aydır Sağlık Bakanlığı vatandaşlara evde kal çağrısı yaparken, bir anda tüm vatandaşlar sokağa inince olanlar oldu.

Anlayışla Karşılıyorum

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Habertürk kanalı canlı yayınında gündemi değerlendirdi. Kılıçdaroğlu konuşmasında “Kararı tek başına Süleyman Soylu’nun alacağına inanmıyorum. Sokağa çıkma yasağı ile ilgili olarak pek çok çevreden öneri geldi ve hiçbiri uygulanmadı. Sonunda cumartesi ve pazara denk geldi. Geç saatlerde açıklandı. Dediğim gibi, bütün karar mekanizmalarını oluşmasında nihai söz sahibi olan Erdoğan’dır. Sayın Erdoğan’ı kurtarmak için Sayın Soylu’nun istifa etmesini anlayışla karşılıyorum” dedi.

Süleyman Soylu İstifa Etti! İşte Tüm Ayrıntılar!

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

10 Yorum

    1. Valla o gecenin hiç bi mantıklı izahı yok çini sevmem ama Bi konuda hayranım oda politikada ki duruşları adamlarda gurur var hatası olan cekilmeyi arkasında durmayı biliyo… Daha istifayı duyduk sonraki olacakları cok net tahmin ettik… Bunlar iyi günler daha ne kadar insanları saf yerine koycaklar görcez.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu