içinde

Kedi Evi Etkinliklerimiz

Havalar soğudu, parklarda geçirdiğimiz güzel güneşli ve sıcak havaların sonuna geldik. Artık buluşmalarımız kapalı mekanlarda olacak. En çok da cafelerde buluşacağız, sinema, tiyatro veya evlerimiz… Peki biz evlerimizde ya da diğer sıcak kapalı mekanlarda iken, parklarda vakit geçirirken bize uğrayan, selam veren kedilere ne olacak? Madem insanlar evlerine sığınıyor, kedi evi olmazsa onlar nereye sığınacak??

Birçok insan bilmese de kendilerini daha iyi hissetmelerini sağladığı için kedilerle yaşıyor ve hem ruhen hem de bedenen diğerlerinden daha sağlıklı olmanın tadını çıkartıyor. Tabi evlerde yaşayan kediler sokaklardakilere göre daha şanslı. Madem kediler bize iyi geliyor, biz neden kedilere iyi gelmeyelim ki? dedik ve sokak kedileri için evler yaptık.

Kedi Evi Yapmak İçin Hangi Malzemeler Kullanıldı?

Kedi evi yapmak için farklı yöntemler var; kartondan, strafordan, ahşaptan, leğenden; tek kattlı, çok katlı.. Tabii ki her biri farklı malzeme ve yöntemle yapıldığı için ustalık da gerektiriyor.

Biz de en basit yöntemlerden biriyle başlayalım dedik. Hani baktık el yeteneğimiz var, kendimizi bi marangoz ustasının yanına çırak veririz, belki ileride çok katlı kedi sarayları yaparız dedik 🙂

Shall We kedi evi İzmir (3)  Shall We kedi evi İstanbul (3)

İstanbul’da, İzmir’de, Eskişehir’de, Antalya’da kedi evi yapmak için postlarımızı açtık, üye iş yerlerimizden olan cafelerimizde buluştuk. Sevgili üyelerimiz malzemeleri alıp geldi, hepsini ortaya koyduk. Aramızda evvelden de kedi evleri yapmış olanlar vardı, tecrübelerinden dolayı bize yol çizdiler sağolsunlar.

Birkaç gruba ayrıldık evleri yapmak için. 3 kelime bilgimizle mimar, mühendis, marangoz olduk ama çok da keyifli idi. Baktık 1. evler bitti, güzel gidiyor, malzemelerimiz de var, başladık 2. evleri yapmaya. Tabi arada gruplar çaktırmadan yandaki evlere bakıyor, nasıl yapıyorlar onlar diye. Tatlı tatlı rekabete dönüştü ve atışmalarla birlikte ufak bi rekabete dönüştü; buna rağmen bir grubun malzemesi eksik ise diğeriyle paylaşmaktan da geri kalmadı.

Strafor ve karton kullandığımız ana malzemeler oldu. Yerde dururken birleşim yerlerinden yağmur suyu almasın diye de çöp poşetlerini kullandık. Üyelerimiz kullanmadıkları kazak, çarşaf, atkı; evlerin içine koyup kedileri sıcak tutabilecek malzemeleri de getirmeyi ihmal etmemişler.

Sonuçlar ise fotoğraflarda görüldüğü gibi oldu. Yaptığımız kedi evlerini parklarda, cafelerimizde, evlerimizin önünde, farklı yerlerde konumlandırmak üzere paylaştık. Parka bıraktığımız anda yeni evlerini merak eden kediler hemen sahiplendiler.

Hayvan barınaklarına yardımda bulunduk

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor…

0

Yorumlar

0 yorum

kopek mama yardımı

Hayvan Barınaklarına Yardımda Bulunduk

Shall We?’den Şırnak’a Okul Yardımı, Kırtasiye Malzemesi Desteği