Gündem

Kayıp Türk Profesör Kolombiya’da Ölü Bulundu

Prof. Dr. Ramazan Gençay EAFIT Üniversitesi Ekonomik ve Finansal Araştırmalar Merkezi’ nde yapılacak seminer için 28 Kasım’da Kolombiya’nın Medellin kentine gelmişti. Kendisinden  6 Aralık’tan beri haber alınamıyordu.

EŞİ CAROLE GENÇAY’ IN AÇIKLAMALARI

Gençay’ın eşi Carole, Kanada basınına yaptığı açıklamada kocasının kaçırılmış olabileceğinden şüphelendiğini söyledi. Eşi Carole Gençay eşinin kullanması gereken ilaçlarını alamamış olabileceğinden dolayı sağlığından endişe ettiğini belirtti. Carole Gençay eşinin gezmeyi, dans etmeyi ve yürüyüş yapmayı seven duygusal karakterli bir insan olduğunu anlattı. Gençay’ın eşyalarını ve pasaportunu otelde bıraktığı açıklandı.

KAYIP TÜRK PROFESÖR’DEN KÖTÜ HABER GELDİ

Yetkililerden gelen açıklamada Prof. Dr. Ramazan Gençay’ın hayatını kaybettiği belirtildi. Bogota’ da bulunan Türkiye Büyük elçiliği Ramazan Gençay’ ın vefatı ile ilgili resmi işlemlere başladı.

Gelen bilgilere göre, Kolombiya Adli Tıp Kurumu, 24 Aralık günü Medellin kenti dışında kalan bir dere kenarında bulunan erkek cesedinin Prof. Dr. Ramazan Gençay’a ait olduğunu tespit etti. Tespit sonrası Kanada vatandaşı olan Gençay’ın ölüm haberi Kanada ve Türkiye’ deki yakınlarına bildirildi.

POLİS ARAŞTIRMALARINI SÜRDÜRÜYOR

Prof. Dr. Ramazan Gençay son olarak 6 Aralık’ta salsa dersi verilen bir yerde görüldü. Mekanın güvenlik kamerası kayıtlarından Gençay ile görüşen kişileri belirleyen polis bu kişileri aramaya devam ediyor. Profesör’ün kredi kartlarının ise en son 7-8 Aralık’ta kullanıldığı belirlendi. Gençay’ın yemeğine ya da içeceğine “skopolamin” adı verilen uyuşturucu bir madde katıldığından şüphe ediliyor. Bu ilacın kişinin iradesi dışında hareket etmesine ve söylenenleri sorgusuz yapmasına sebep olduğu belirtiliyor. Kolombiya’ da hırsızlar tarafından sıkça kullanıldığı da gelen bilgiler arasında.

Eşi Carole Gençay sosyal medya paylaşımında gelen ölüm haberini doğruladı ve üzüntülerini dile getirdi.

PROF. DR. RAMAZAN GENÇAY KİMDİR?

Kanada Simon Frazer Üniversitesi’nde ekonomi profesörü olan Ramazan Gençay hem Kanada hem de Türk vatandaşıdır.

1600 Derecelik Fırına Atlayarak İntihar Etti

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu