Hayata Dair

Kavga Etmek Aşkınızın Göstergesi

Kavga Etmek Aşkınızın Göstergesi…Partnerinizle tartışmak kavga etmek  düşündüğünüz gibi bir sorunun olmasının göstergesi değildir.  Aksine bir şeylerin yolunda gittiğini sorunlarınızın üstünü örtmediğinizi gösterir. Tabi bunun da ayarını kaçırmamanız lazım..

Kavga Etmek Aşkınızın Göstergesi

İlişkilerde tartışma ya da kavga yaşanması çoğu insan için rahatsız edici bir durumdur. Ancak böyle bir düşünce olsa da aslında ilişkinizin daha sağlıklı olduğunu gösterir. Bu yüzden tartışmalardan kaçmak yerine sorunun kaynağına inmek sizin bağınızı daha çok güçlendirir.

Tartışmak, olgun bir ilişkinin göstergesi

Tartışmalardan kaçınmak, düzgün ve uzun süreli bir ilişki kurmanın en büyük düşmanıdır.  Bunun aksine, tartışırken kafanızdakileri açık bir şekilde söyleyebilmek çok önemlidir. Sizin onu daha iyi tanıyabilmesi, sizin onu daha iyi tanıması sevginizin daha ileri bir boyuta taşınmasına etkendir. Tabi bunu yaparken bağırmak yerine uzlaşmaya çalışmak olgunluğun en önemli göstergesidir.

Tartışmak, önemsediğinizi gösterir

Partnerinizin sizi rahatsız eden özellikleri olabilir. Bu rahatsız eden özellikleri görmezden gelmek tabii ki daha kolay gelecektir.  Fakat bunun yerine daha iyi bir sonuç almak adına tartışmak ilişkinizi daha iyi bir konuma taşır. Tartıştıktan sonra sorunlarınızın üstesinden gelebiliyorsanız ilişkinizi çok daha güçlü bir konuma sokarsınız.

Tartışmak, iletişiminizi kolaylaştırır

İlişkinizde problem varsa eğer sessiz kalmak  güven ortamı sağlamaz. Aslında tam bunun aksine partnerinize her şeyi açık yüreklilikle yaklaşıp sorumluluk almaktan kaçmayın. Tabi bunu yaparken onun anlattıklarını da dikkatle dinlemelisiniz. Sorunları tartışmak, iletişim kurmanın en sıcak yoludur.  En samimi ve dürüst yolu olarak da isimlendirebiliriz. Daha samimi, güvene dayalı ve sağlam bir iletişim sevgi bağınızı güçlendirir.

Tartışmak, sağlıklı bir ilişkiniz olduğunun göstergesi

Psikologlara göre sağlıklı bir ilişkinin 7 göstergesinden birinin tartışmak olduğunu biliyor muydunuz? .Asla tartışmayan bir çift  hiç bir şeye sesini çıkarmıyorsa onların ilişkisinde kesinlikle bir sorun olduğu anlamına gelir. Tartışmak, çiftlerin nelere değer verdiklerini gözden geçirmelerini sağlıyor. Ayrıca neler hissettiklerini dile getirmesine yardımcı oluyor. Tabi bunu yaparken bağırmak, ses yükseltmek birbirini bastırmaya çalışmak pek işe yaramaz.

Tartışmak, aranızdaki bağı güçlendirir

Partnerinizle tartışırken bir savaşta olmadığınızı kavrayın. Yani kazanıp ya da kaybetmenizin hiç bir önemi yoktur. Buradaki en önemli şey birbiriniz ve daha da önemlisi kendiniz hakkında öğrendiğiniz yeni şeylerdir. Ufak anlaşmazlıklar iki tarafın da gerçek benliğini ortaya çıkarır. İki  taraf bununla nasıl başa çıkabileceğini öğrenmeye başlar. Tüm bu zorlukların üstesinden beraber gelebilirseniz orta yolu öğrenmiş ve aranızdaki bağı güçlendirmiş olursunuz.

Tartışmak, alındığınız şeyleri düzeltmenizi sağlar

Partneriniz sizin ona karşı esnek olduğunuz kadar esnek değilse bu sizi üzebilir. Böyle bir durum karşısında üzülmeniz oldukça doğaldır. Siz partneriniz için sınırlarınızı genişletip karşılık görmüyorsanız problemler başlayabilir. O sınırlarına bağlı kalıyor ise bu zamanla sizi iyice sağlıksız bir ilişkiye doğru sürükler. Böyle bir sorunla karşı karşıyaysanız eğer sizi inciten şeyleri açıkça söylemeniz konu hakkında tartışmanız sizi daha ileriye götürebilir.

Tartışmak, uzun bir birlikteliğiniz olacağını gösterir

Araştırmalara göre, çiftlerin yaptığı en büyük hata onları rahatsız eden şeyler karşısında sessiz kalmalarıdır. Oluşan bu durumu tepkisiz kabul etmeleridir.  Fakat genelde oluşan bu iletişim eksikliği ise sadece ayrılıklara neden olur.  Ortada bir problem, bir sorun varsa bunu masaya yatırmanız gerekmektedir. Sorunlarınızı büyümeden önce çözmeye çalışmak bununla ilgili tartışmak daha kolay çözmenizi sağlar. Problemleri hakkında tartışan onları çözüme uğraşan çiftlerin daha güçlü bağları vardır.

Tartışmak tutkunuzu ortaya çıkarır

Bazı çiftler yoğun tartışmalardan hoşlandıklarını söylerler. Bunun sebebi ise  hormonlarını yükseltir ve tutkuyu çoğaltır. Böyle tartışmalara giren insanların barışmaları da oldukça tutkulu olur.

Tartışmak sıkılmanızı engeller

Yıllar boyu süren bir ilişkinizin olması her konuda anlaşabileceğiniz anlamına gelmiyor. Anlaşamadığınız konuların olması kötü bir şey değildir. Çünkü yapıcı tartışmalar ilişkinizi kıvılcımlarını canlı tutar. Ayrıca daha da heyecan verici bir hale sokar. Partnerinizle sürekli aynı fikirde olmanız sıkıcı bir hal olabilir.

Erkeklerin Aldatma Sebepleri Nelerdir

İlgili Makaleler

10 Yorum

  1. Tum yazi cok guzel cok iyi analiz edilmis ama en cok sevdigim bolumu “Tartışmak, uzun bir birlikteliğiniz olacağını gösterir” basliginin altindaki aciklamasi kesinlikle dogru.

  2. Güzel bir yazı olmuş gerçek aşk da kavgalar illaki olur onlarda bahsedildiği gibi uzun birlikteliğin göstergesi.

  3. En nefret ettiğim olayda bağıra çağıra karşısındakini ikna ermeye çalışan sevgili modeli Zaten erkeklerin sesi gür birde bagırdıklarında Allh muhafaza

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu