Hayata Dair

Karşınızdaki Kişiyi Tanımak İçin Yardımcı Olacak Sorular

Karşınızdaki kişiyi tanımak için yardımcı olacak sorular… Kişi istemedikçe sizi hayatının içine tamamen almayabilir. Bununla birlikte onu tanımanıza izin vermeyebilir. Ancak birtakım sorular hazırlayabilirsiniz. Bu sayede gösterdiği yüzün biraz derinine inmeniz mümkün olacaktır. İşte karşınızdaki kişiyi tanımanıza yardımcı olacak o sorular..

Karşınızdaki kişiyi tanımak için yardımcı olacak sorular

Bazen bir arkadaş edinmek istersiniz. Bazen de bir sırdaşınız olsun istersiniz. Belki de hayatınızı paylaşacağınız kişiye karar vermek istiyorsunuzdur.  Sebebiniz bunlardan hangisi olursa olsun karşınızdakini iyi tanımak önemlidir. Daha doğrusu iyi tanıyabilmek çok önemlidir. Nasıl bir insanla karşı karşıyasınız? Karşınızda ki insanı anlamak her zaman kolay olmayabilir. Bu soruları sorarak karşınızdaki kişiyi daha iyi tanıyabilirsiniz. Karşınızdaki kişiyi tanımanıza yardımcı olacak sorular neler mi? Bir göz atalım haberimize..

İçinde öleceğiniz tarihi yazan bir zarf var. Peki bu zarfı açar mıydınız?

Bu soruya verilen cevap sayesinde bir insanın kader algısını anlayabilirsiniz. Hayata genel olarak bakış açısı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz.

Kendinizle arkadaş olur muydunuz?

İnsanların bu soruya vereceği cevap öz saygılarını temsil eder. Güçlü ve zayıf taraflarını anlayabilirsiniz. Hatta ne kadar kadar ilginç bir insan oldukları hakkında size bilgi verir.

Bir insanın kafasının üstünde bir ölçekle gezdiğini düşünün. Bu ölçek o insanın hangi özelliğinin gösteriyor olsun isterdiniz? Toplumdaki yeri mi ? Mutluluk seviyesini mi ? Mal varlığı mı? 

Karşınızdaki kişinin bu soruya vereceği cevap önemlidir. Onun değerlerini ve önceliklerini ortaya çıkaracaktır.

Diğer insanlardan farklı mısın? Farklı yaptığınız şey var mı?

İşte bu soru sayesinde bir insanın kendisine ne kadar saygı duyduğunu anlayabilirsiniz. Mizah anlayışının nasıl olduğunu görürsünüz. Ayrıca ne kadar özgün bir kişiliğe sahip olduğunu anlayabilirsiniz.

Partnerinizi istemeden aldattınız. Bunu partneriniz asla öğrenemeyecek. Peki siz bu durumda ona bu konudan bahseder miydiniz?

Bu soruya verilen cevap, kişinin ahlak anlayışını gösterir. Başka insanlara nasıl davrandığını ortaya çıkarır.

Hayatınızı tekrardan yaşamak ister miydiniz?

İnsanların bu soruya vereceği cevap aslında hayatlarını nasıl yaşadıklarının özetidir. Aynı zamanda yaşadıkları hayat onlar için ne kadar önemli anlayabilirsiniz. Hayat onun için ne kadar anlamlı bunu da çözmüş olacaksınız.

Kadınlar ve erkekler iki farklı gezegende yaşamak zorunda. Peki bu gezegenlerde neler yaşanırdı?

Bu soruya alacağınız cevap, karşınızdaki kişinin basmakalıp düşüncelere mi sahip anlayabilirsiniz. Ya da mantıklı bir insan olduğunu öğrenmenizi sağlar.

Aç bir çocuğa var. Bu çocuğa yemek yedirebilmek için bir suç işler miydiniz? Eğer bu suçu işlerseniz bu sizi kötü bir insan yapar mı?

Bu soruya verilen cevap ise yine kişinin ahlak anlayışını ortaya koyar. Ayrıca ailesine karşı tutumunu yansıtır.

Mutluluk para kazandıracak olsa sizin mesleğiniz ne olurdu?

Bu soru sayesinde ise karşınızdaki kişinin hayallerini öğrenebilirsiniz. Hayatta nelerden uzakta kaldığını düşündüğünü anlayabilirsiniz.

Kadınların Uzak Durması Gereken Erkek Tipleri

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu