Astroloji

Karma Felsefesi

Aklımızdan geçenler, yaptıklarımız, isteklerimiz ve arzularımız ile geleceğimizi belirliyoruz aslında. Karma nedir? sorusunun cevabını bulacağınız bu yazımda karma felsefesi ile ilgili detaylar da bulacaksınız.

KARMA NEDİR?

Bir nevi yaşantımızın bir aynasıdır karma. Karma felsefesine göre, her şey, yaşamımızın her anı kadar doğal ve olması gerektiği gibi akışında ilerler. Biz yaptıklarımızın hepsinden sorumluyuz. Bizi yaptıklarımızın sonuçlarını da kabul etmek zorunda bırakan bir doğa yasasıdır karma.

Her şeyden önce kendimizin farkında olmalıyız. Olumlu ya da olumsuz ürettiğimiz yaptığımız her şeyin arkasında durabilmeli ve savunabilmeliyiz. Karma kelimesinin anlamı “yapma”‘dır. Karma felsefesi kendi yaptıklarımızı bir ayna karşısında izlemektir. Şu anda ne yapıyorsak, hangi durumda isek bunun sebebi biziz. Kendi yaptıklarımızı, başımıza gelenleri bilerek ya da bilmeden kendimiz belirlemişizdir.

Karmaya göre; herhangi bir zamanda, herhangi bir yerde yaptığımız her eylem bize bir gün mutlaka geri döner. Yaptıklarımızı geriye döndüremeyiz, olmamış gibi davranamayız, yaptıklarımızın sonuçlarıyla er ya da geç karşılaşırız ve yüzleşmek zorunda kalırız. Kendimizden kaçmak mümkün değildir. Karma kendi başına fonksiyon gösteren bir güçtür, hiç kimse ya da hiç bir insan üstü güç onun işleyişini değiştiremez.

KARMA YASASI İKİ BÖLÜMDEN(KATMANDAN) OLUŞUR

Karma yasası genel ve özel katmanlar olarak ikiye ayrılır.

GENEL KARMA

  • Kesindir, nettir, mutlaktır. Evrende bulunan her şey için uygulanabilir. Her varlığın kendi sürekliliğinin genel yasası demektir .

ÖZEL KARMA

  • Kişilerin kendi yaptıkları sonucunda ortaya çıkan bireysel sonucu ifade eder. Kişinin şu anda yaşadığı her şey, geçmişte yaptıklarının bir sonucudur. Herkes kendi aklından geçenlerden doğan eylemlerden sorumludur.

KARMA FELSEFESİ

Karma felsefesinde, fiziksel hareketler, konuşma ve zihinsel eylemler sonucunda ortaya çıkan ürün önemlidir. Bu ürün bizim bir adım önceki eylem ve düşüncelerimizden çıkar. Karmaya aslında eylemlerimizin sonuçları olarak bakmamak gerekir. Kendi özgür irademizle aldığımız her karar ve düşünce bize yansır. Bu nedenle karma felsefesinde yansıma yasası vardır.

Karma felsefesinde, her davranışımız kusursuz bir ayna ile bize yansır. Bu nedenle karma yasası uymayanların cezalandırıldığı bir kurallar bütünüdür. Yaptığımız her davranışların ne eksiği ne fazlasıdır. Yaptıklarımızın birebir aynısıdır. Bu yüzden her zaman iyilik yapmalıyız, iyi düşünmeli ve iyi yaşamalıyız, iyi kalmak için çaba göstermeliyiz. Karma felsefesi kültürümüzde de vardır. Bazı atasözleri ile bunu daha net anlayabilirsiniz. “İyilik eden iyilik bulur.” , “Rüzgar eken fırtına biçer.”, “İyilik yap denize at.”, ” Ne ekersen onu biçersin.” gibi..

Karma nedir? Karma felsefesi nedir? sorularını yanıtladığım bu yazımı umarım keyifle okudunuz.

Atiye Dizisi Gündeme Bomba Gibi Düştü

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Kesinlikle inanıyorum kendimiz çiziyoruz bi cok seyi iyi düşünüp bunu İstıyorsan cevap o yonde geliyor ama agzımdan ne zaman olumsuz çıksa cidden evren o dogrultuda cevap yolluyor inanmak o dogru dogrultuda istemek gerek ve özel karma %100 dogru bence benım hayatımda en azından…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu