in ,

BayıldımBayıldım

Karaburun Kampı Hakkında Bilgiler – Shall We?

karaburun-kampı-hakkında-bilgiler-shall-we

Karaburun kampı hakkında bilgiler – Shall we ile beraber kamp attık.  Ege’nin incisi olan Karaburun, İzmir’in en küçük ilçesidir. Doğası, yemekleri ve iklimi ile kendine hayran bırakan bu küçük ilçe, temiz bir kamp ortamı için biçilmiş kaftandır. Geçtiğimiz hafta sonu Shall We? ailesi olarak bu küçük ilçeyi ziyaret ettik. Sizler için Karaburun hakkında bilgiler derledik.

Karaburun Neresi?

Karaburun İzmir’e 105 km uzaklıkta şirin bir sahil kasabasıdır. Gerek ulaşım zorluğu olsun, gerekse sahillerinin jeolojik sebeplerden çok elverişli olmaması sebebi ile tabiri caizse tam bir bakir kamp alanıdır. Sessiz sakin ve temiz olması sebebi ile gerek aileniz ile gerekse de arkadaşlarınız ile gidebileceğiniz harika bir lokasyon.

Bu küçük kasabanın sahillerinde scuba diving yapılabilir. Çoğu dalgıçın antreman ve hobi amaçlı ziyaret ettiği bir bölgedir. Denizin temiz olması görüş kabiliyetini arttırdığı için amatör dalgıçların bile gözlüksüz suyu keşfedebileceği bir yerdir. Hatta grup üyelerimiz arasında “Deniz Adamı” belgesini bile bu bölgede alanlar var.

Sakin sahil bölgesinden merkeze doğru ilerlediğimizde alışveriş yapabileceğimiz alanlar var. Şehirden uzak ve bir o kadar da içerisinde olan Karaburun, balıkçıların uğrak yeridir.

karaburun-kampı-hakkında-bilgiler-shall-we

Karaburun Kampı Hakkında Bilgiler – Shall We

Kamp alanına gitmek için 4 kişi buluşan Shall We? Seyyah ekibimiz, toplu taşıma kullanarak İnciraltı’na ulaşım sağladılar. Karaburun merkezden sonrası ise taksi kullanarak devam eden gezginlerimiz 4.6km sonra kamp alanına eriştiler. İlk defa Karaburun’a gelen kişiler hemen alanı incelemeye başladılar. Eşyaların yerleşmesinden sonra sahil kesiminin istemsizce getirdiği gece ayazından korunmak için ateş yakmak şart. En azından yaz ayları gelene kadar bunun olması gerekli gibi gözükmekte. Daha önce de dile getirdiğimiz gibi alan bakir bir bölge. Eğer tam bir jungle kampı yapama niyetinde değilseniz tuvalet ihtiyacı için desteğe ihtiyacınız olacaktır. Seyyah ekibimiz Karaburun Belediye Başkanı Av. İlkay Girgin Erdoğan hanımefendiden bu ihtiyaçlarına çözüm olması için talepte bulunmuşlar. Belediye başkanı kırmayarak bu konuda yardımcı olmuş. Yani Karaburun’a gittiğinizde sizlere destek olacak herkesi bulabilirsiniz.

Bir Shall We? Klasiği!

Bilenler bilir, Shall We? ailemizin kamp etkinlikleri çok eğlenceli olur. Bir aile ortamı olduğu için herkes bir arada eğlenir. Müzikler, oyunlar derken eğlenceli bir kamp geçiren ekibimiz, Karaburun’un gerek plajı gerekse denizinden oldukça memnun kaldılar. Kampımıza yapılan katkılarından dolayı Av. Begüm Gültekin, Ali Ekber Atalay, Mehmet Akif Çiftçi, Aykut Gencel, Cengiz Atatoprak ve Hüseyin Baysal’a teşekkür ederiz. Shall We? Ailesine katkı yapan herkes, iyi ki varsınız!

karaburun-kampı-hakkında-bilgiler-shall-we

Nice güzel kamplarımıza!

Seyahat Etmenin Yararları

10 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Haziran ayı burç yorumları 2019

Haziran Ayı Burç Yorumları 2019

vadi-açıkhava-konserleri-başlıyor

Vadi Açıkhava Konserleri Başlıyor