Sağlık

Kanser ve Alternatif Tıp

Bilindiği üzere kanser hastalığı çağımızın en büyük sorunlarından. Günümüzde oldukça fazla insanda görülmeye başlayan bu hastalık bir çok çeşide sahip.

Kanser Nedir?

kanser

Kanser düzensiz olarak bölünüp çoğalan, genellikle kötücül ur şeklinde olan doku ve göze bozukluklarına verilen bir isim. 100’den fazla türe sahiptir. En yaygın türü Meme Kanseri olsa da en ölümcül olanı Akciğer Kanseri’dir.

Kanser terimi ilk olarak Yunan fizikçi Hippocrates tarafından ortaya atılmıştır. Kanserin tedavileri farklılık gösterse de en bilinen tedavi yöntemleri Kemoterapi ve Radyoterapidir. Bu iki tedavi de az miktarda hafif şekilde uygulandığında çok fazla yan etkiye sebep olmaz ancak ağır tedavilerde hasta oldukça zor bir dönem geçirebilir.

Alternatif Tıp

Bu hastalıkta tıbbi tedavilerinin yanı sıra alternatif tıp yöntemleri ile de tedavisinin mümkün olduğu söylense de henüz ispatlanmış bir durum söz konusu değildir.

Bu yazımızda insanların kendilerinin uyguladığı tedavi yöntemlerinden bahsedeceğiz. Lütfen araştırmadan hastanız üzerinde uygulamayınız.

Zerdeçal: Kanserin baş düşmanı olarak bilinmektedir. Zencefil’e göre daha hoş bir tadı bulunmaktadır ve yemeklerinizin, salatalarınızın, çorbalarınızın üzerine dökerek tüketebilirsiniz.

Egzersiz: Spor yapmak vücuttan ter atılmasına yani toksinlerin atılmasına sebep olur. Bu sebeple mümkün olduğunca temiz hava da yürüyüş ve egzersizler yapmak vücudu zinde tutacaktır.

Güneş ışığı: Güneş ışığı vücutta D vitamini sentezlenmesine sebep olur. D vitamini bağışıklık sisteminin önemli unsurlarındandır.

Brokoli Filizi 

Antikanser sulforanı içerir.

Çin Geveni

Bağışıklık sistemini güçlendirir.

Koenzim Q10

Kanser tedavisinde kullanılan bir yöntemdir.

Reishi Mantarı

Bilinen en güçlü bağışıklık sistemi destekleyicilerindendir.

Çörek Otu

1500 yıldır kullanıldığı düşünülen bir besindir.

 

Koenzim Q10 Hakkında Bilmedikleriniz

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Kimilerine göre saçma gelse de ben alternatif tıpa inan kesimdenim.
    Bitkilerin vucüdumuza farklı yararları olduğunu biliyorum.Kaldı ki kanser hastası olup alternatif tıpın faydalarını gören birçok örnek mevcut.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu