AstrolojiGündem

Kanlı Ay Tutulması 27 Temmuz 2018

Kanlı Ay Tutulması 27 Temmuz Cuma günü Türkiye’den izlenebilecek. Bu tutulmaya “Tam Ay Tutulması” diyoruz.

KANLI AY TUTULMASI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI. SON İKİ GÜN!

Kanlı Ay Tutulması

AY TUTULMASI NEDİR?

Ay yörüngesinde dolaşırken, bazen Dünya’nın gölgesine girer. Ay tutulması; Ay’ın düğüm noktalarına yakın olduğu zamanlarda ve dolunay zamanında meydana gelir. Bildiğiniz üzere Ay Dünya etrafındaki dönüşünü yaklaşık 27 günde tamamlar ve 29,5 gün içinde döngüsünü gerçekleştirir. “Kanlı Ay” sadece Dolunay evresinde ve Ay Tutulması sırasında olabilir.

“AY DÜĞÜM NOKTALARI”

“Ay düğümleri” Ay’ın ekliptiği kestiği noktalardır. Güneş yörüngesi ile Ay’ın Güneş etrafındaki yörüngesinin keşiştiği noktalara “Ay Düğümleri” denir.

Kuzey Ay Düğümü

Ay’ın ekliptiği kuzeyde kestiği noktaya “Kuzey Ay Düğümü” denir. Bu düğüm ruhumuzun izlediği yolu gösterir. Geçmiş yaşamlarımızda bir çok şey yaşadık, bir çok şey tecrübe ettik bunlardan dersler çıkardık bitti, peki şu anki yaşamımızda neyi öğrenmemiz gerekli? “Kuzey Ay Düğümü” bize bu konularda yol gösterir, geleceğimizi sembolize eder. Yani dharma; ruhun şimdiki dersleri…

Güney Ay Düğümü

Ay’ın ekliptiği güneyde kestiği noktaya “Güney Ay Düğümü” denir. Bu düğüm varoluşumuzdan beri bildiğimiz enerjilerdir. Geçmişimizi sembolize eder. Üstesinden gelemediğimiz geçmiş olaylar,  düşünceler, ve davranışlar birikerek şu anki yaşantımızı oluşturur. Lakin bu konulara saplanıp kalmak olduğumuz yerde saymamıza ve ilerleyemememize neden olur. “Güney Ay Düğümü” sorunlara, sıkıntılara ve kayıplara işaret eder. Yani karma; ruhun geçmiş dersleri…

Kanlı Ay Tutulması

Gelelim asıl konumuza;  “Kanlı Ay Tutulması” nedir?

Öncelikle neden bu tutulmaya “Kanlı Ay Tutulması” deniyor, bunun sebebi neymiş ona bakalım. Haklısınız verilen isim insanın içinde çok güzel duygular uyandırmıyor ama aslında olaya olumsuz açıdan bakmamak lazım. Kanlı denmesinin sebebi sadece Ay’ın tutulma sırasında kırmızı renge bürünecek olması. Ay Dünya’nın gölgesi ile tamamen karanlıkta kaldığı ve tam Ay tutulması yaşandığı zamanlarda Ay bize kırmızı görünür bu sebeple de bu tutulmaya “Kanlı Ay Tutulması” denir.

Kanlı Ay Tutulması

“Kanlı Ay Tutulması” ne zaman gerçekleşecek?

“Kanlı Ay Tutulması” 27 Temmuz akşamı saat: 23.20 de Kova Burcunda gerçekleşecek ve yaklaşık 103 dakika (1 saat 43 dakika ) sürecek. Bu yüzyılın en uzun sürecek tutulması Avustralya, Antartika, Rusya, Asya, Avrupa, Güney Amerika’nın doğusu ve Afrika’dan izlenebilecek. “Kanlı Ay Tutulması” retrosuna devam eden Mars ve Güney Ay Düğümü ile kavuşum durumunda ve Uranüs ile kare pozisyonda gerçekleşecek. Güney Ay Düğümünün bu tutulmada rolü büyük. Yani müdahale edemeyeceğimiz kadersel olaylara hazırlıklı olmalıyız. Geleni olduğu gibi kabul etmekte fayda var çünkü müdahale etmek bize pek bir şey kazandırmayacak. Aynı zamanda aynı gün Merkür de geri hareketine başlayacak.

Türkiye’de 20.10 civarında başlayacak Kanlı Ay Tutulması 22.30’a kadar net bir şekilde devam edecek. Tam tutulma anı 23.20’de olacak ve 00.10 a kadar sürecek. Saat 02.30’da ise yarı gölgeli tutulma ile birlikte “Kanlı Ay Tutulması” son bulacak. Başlaması ve bitmesiyle birlikte toplamda 5 saat 40 dakika sürecek. Mars Dünya’ya 15 yıl boyunca olduğu konumdan daha da yakın bir konumda olacak ve Ay’ın sağ tarafından parlak bir yıldız gibi belirerek tutulma süresince onu takip edecek.

Mars Retrosu 2018

Kanlı Ay Tutulmasının etkileri nasıl olacak?

Ay ve Güneş Tutulmaları, Yeni Ay ve Dolunay zamanları gibi gökyüzü hareketlerine iyidir ya da kötüdür diyebilmemiz için bu gökyüzü hareketlerinin oluşturduğu açıları ve pozisyonları da bilmemiz gerekir. Her biri farklı olan bu açılar kendi doğum haritanızdaki derecelere göre hayatınızdaki gündem konuları için değişkenlik gösterir. Ancak biz yine de genel etkileri bilirsek ve bu dönemde yaşanması olası durumların farkında olursak biraz daha hazırlıklı oluruz. 2018’in bu son Ay Tutulmasında  içinde bulunulan açılar ve pozisyonlar göz önüne alındığında diyebiliriz ki; zor etkilere sahip. Ay tutulmalarının etkileri genellikle üç aya, çok güçlü etkilerde ise altı aya yayılabilir. Diğer yazılarımda da belirttiğim gibi bunun sebebi şu anda gökyüzünün oldukça karmaşık olması. Haziran-Temmuz ve Ağustos aylarına yayılan üç tutulma mevcut, ayrıca şu anda devam eden Retrolar var. Mars, Satürn, Neptün ve Şiron geri harekette. Bir de üstüne  Ay Tutulması ile aynı günde Merkür de Retrosuna başlayacak.

Merkür Retrosu 2018

 

“Retro Nedir?” adlı yazımda bu gezegenlerin geri hareketlerinden ve sembolize ettikleri konulardan bahsetmiştim.

Retro Nedir?

TÜM BU GÖKYÜZÜ OLAYLARININ GENEL ETKİLERİ NELERDİR?

*Bu kadar fazla geri hareketin olduğu bir dönemde yaşamımızda yeniliklere yelken açmak, ilerlemek normal zamanlara göre oldukça zordur. Genellikle geçmiş ile mücadele ederiz ve bitirmemiz gereken olaylar gündemimize oturur, yaşadığımız tekrar eden problemlerimizi tam olarak anlar ve kurtulma isteği içinde oluruz.

*Bu gibi etkilerin olduğu dönemler evlenmek, riskli kararlar  ve yatırımlar için doğru zamanlar değildir.

*Gelecekle ilgili konular, projeler, hedefler bu dönemde hızlansa da bunları hayata geçirmek,  iyice düşünmek ve eksikleri gidermek için zaman gerekecektir.

*Ani davranışlar, agresif hareketler, radikal kararlar bu dönemde bize bir kazanç sağlamaz aksine kaybettirir. Öfke kontrolü yapabilmek, sakin kalabilmek önem kazanır.

*Teknolojik aletler bozulabilir, bilgisayar sistemlerinde sorunlar çıkabilir.

*Takım çalışmaları, arkadaş grupları gibi kalabalık ortamlarda düzeni sağlamak zor olabilir.

*Özgürlüğümüzü normalden daha fazla önemseyebilir, kendimizi ortaya koyma isteği ile çırpınabiliriz. Fedakarlık yapmamız gereken durumlarda geçmiş hatalarımızı hatırlayabilir, tamamen kendimizden vazgeçmeden hareket edebiliriz. Geçmişten gelip geleceğimize doğru ilerlememizi engelleyen tüm bağları koparma eğiliminde olabiliriz.

*Alıştığımız ilişki kalıplarından çıkmak isteyebiliriz. Yaşamımızda değişikliğe gidebiliriz. Farklı olana yönelebilir, daha önce olmaz bu dediğimiz insanlarla ilişkiye başlayabiliriz. Sorunlarla canımızı sıkan ilişkileri bitirebilir, sosyal ortamlardan uzaklaşıp kendimize dönebiliriz. Normal giden İkili ilişkilerimizde bencilliğii bir kenara bırakıp biz olma zamanı demeliyiz. Bir anda ani kararlar alarak gemileri yakmamalı, ortak kararlar almaya çalışmalı, karşımızdaki kişinin üzerinde baskı oluşturmak yerine onu dinlemeli ve anlamaya gayret göstermeliyiz.

*Bu süreçte bize faydası olmayan, eskiden beri alışkanlık haline getirdiğimiz düşünce ve davranışlarımızdan, katı kural ve prensiplerimizden kurtulmak isteyebiliririz. Bize zarar verdiğini düşündüğümüz insanları hayatımızdan çıkartıp yeni bir döneme girebiliriz. Ancak bu değişim süreçlerinde hızlı kararlar almamaya, agresif hareketlerde bulunmamaya özen göstermeliyiz.İş hayatımızda üstlerimizle illişkilerimizde sakin kalmaya ve iyi geçinmeye çalışmalıyız. Aynı şekilde aile içinde de hoşgörümüzü kaybetmemeye çalışmalıyız. Bu konularda eğer kendimizi tutamaz isek değişikliklere de hazırlıklı olmamız gerekir. Yaşamamız gereken bir kırılma var ise her türlü yaşanacaktır, engel olamayız. Bu bizim hayrımıza da olabilir, çünkü zaman zaman hayatımızı düzene sokmak ve değişikliğe gitmek de gerekebilir.

*Topluma faydalı işler yapmak için, astroloji, kişisel gelişim, fotoğrafçılık konularına yönelmek için  bu dönemler doğru zamanlardır.

*İş ve özel hayatımızda özgürleşme, sıradışı fikirler geliştirme, yeni adımlar atma, projeler ortaya koyma eğilimi içinde olabiliriz. Ancak tüm bunlar için şartların olgunlaşmasını beklememiz gerekebilir. Bu süreci yapmak istediklerimize odaklanarak, adapte olmak için kendimize zaman vererek, endişelerimizden uzaklaşmaya çalışarak, ve doğru hareket edebilmek için plan kurarak geçirmeliyiz.

*Ay Tutulması baş dönmesi yapabilir. Kalp- damar sağlığı problemleri ve tansiyona etki edebilir. Nörolojik bir rahatsızlığımız ve aileden gelen kalp ile ilgili bir öykümüz varsa kontrole gitmemizde fayda var. Elektrikle ilgili konulara ve kazalara karşı dikkatli olmalıyız. Yaz dönemi boyunca denemediğimiz extreme sporları deneme isteğimizİ bir sonraki yaza ertelesek iyi olabilir.

*Ayrıca bu tutulma doğanın da dengesini bozacak gibi görünüyor. Doğa olayları ve afetlere hazırlıklı olmamız gerekebilir.

*Dolunay olmadan önceki ve sonraki bir iki günde genel anlamda dünyadaki tüm insanların agresif davranışlar sergilediği gözlemlenmiştir.

KANLI AY TUTULMASININ BURÇLARA ETKİLERİ NASIL OLACAK?

Kanlı ay tutulması koç burcu

KOÇ (21 Mart – 20 Nisan)

Arkadaş çevrenizdeki insanlar içlerinde ne varsa ortaya dökme eğilimindeler bu nedenle tartışmalara, küslüklere hazırlıklı olun. Bulunduğunuz ortamlardan sıkıldığınız için sosyal çevrenizi değiştirme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Bu istekle size uygun olmayan değişik tipleri de hayatınıza sokmayın derim. Bu geçici bir istek olabilir, sonrasında sakin dostluklarınızı özleyebilirsiniz. Maddi açıdan beklenmedik harcamalar olabilir, ekonomik açıdan çöküş yaşamak istemiyorsanız extra dikkatli olmalısınız.

Kanlı ay tutulması Boğa Burcu

BOĞA (21 Nisan – 21 Mayıs)

İş hayatınızda beklediğiniz gelişmeleri yaşayacağınız bir dönemin başlangıcındasınız. Ancak bir sabretmeniz şart. Hedeflediğiniz, uğruna emek verdiğiniz şeyler için mutlu sona az kaldı. Ancak bu rahatlıkla bu zorlu süreçte iş yerinizde şartları zorlamanızı önermem, çünkü Midyata pirince giderken evdeki bulgurdan olabilirsiniz. Aile büyükleri ile aranızda gerginlikler çıkabilir, geri dönülemez laflar sarfetmeden önce kendinizi durdurmalısınız.

Kanlı ay tutulması İkizler Burcu

İKİZLER (22 Mayıs – 21 Haziran)

Bu uzun karmaşık gökyüzü olayları süresince yaşayacağınız uyumsuzluk durumlarında agresif olma ihtimaliniz yüksek. Olayları olduğu gibi kabul etmeye çaba gösterin ki olumsuz etkilenmeyin. İşinizle ilgili isminizi duyurmak ve reklam yapmak adına şanslı bir dönemdesiniz. Bir anda hobinizi mesleğe dönüştürme ya da yeni bir okula başlama gibi kararlar alabilirsiniz. Uykuya geçişte zorluk, kötü rüyalar ve aşırı stres hali yaşayabilirsiniz. Bu durumlar geçici olmaz ise mutlaka bir uzman yardımı almalısınız. Yeni aşklara yelken açmak ve karşınızdaki insanı hayatınızın merkezine koymak için doğru zamanlar değil bilginiz olsun.

Kanlı ay tutulması YENGEÇ BURCU

YENGEÇ ( 22 Haziran-22 Temmuz)

Yatırım düşünceleriniz ve maddi girişimleriniz varsa ertelemenizde fayda var. Maddi açıdan dikkatli ve tutumlu olmanız gereken bir dönemdesiniz. Beklenmedik harcamalara çıkabilir. Beklediğiniz bir para var ise buna ulaşmanız zaman alabilir. Eşinizin ya da sevgilinizin ise harcadığı emeklerin karşılığını alıyor olması sizi mutlu edebilir.

Kanlı ay tutulması ASLAN BURCU

ASLAN (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Sorunlu bir ilişkiniz var ise bu süreçte bitirme kararı alabilirsiniz. Güzel giden bir ilişkiniz varsa da evlilik gibi ciddi kararlar alabilirsiniz. Eğer iyi ya da kötü bir ilişkiniz yok ise ve yalnızsanız da sürekli sizinle ilgilenen adeta üstünüze titreyen insanlar size pek sevimli görünmeyebilir. Yalnız kalmaya devam etmeyi ve özgürlüğü tercih edebilirsiniz. Tensel uyum ve anlık beğeniler sizi daha çok cezbedebilir. İş hayatınızda riskli kararlardan ve ani davranışlardan kaçınmalısınız.

Kanlı ay tutulması BAŞAK BURCU

BAŞAK (24 Ağustos – 22 Eylül)

Sağlık açısından sıkıntılı bir dönem içinde olabilirsiniz, kendinize dikkat etmeniz gerekli. Uykunuzu almaya ve yediklerinize özen göstermeye çalışın. Düşündüğünüz bir operasyon var ise ertelemenizi öneririm. İş çevrenizde bir anda karışıklık yaşayabilirsiniz ama bu karmaşa size yarayabilir bu olayları lehinize çevirmek içinse sabırlı davranıp süreci iyi yönetmelisiniz.

Kanlı ay tutulması TERAZİ BURCU

TERAZİ (23 Eylül – 23 Ekim)

İlişkisi olmayan Teraziler beklenmedik ve coşkulu bir aşka hazırlıklı olun. Kendinizi rüyada falan sanabilirsiniz. Ama bu rüyaya da kendiniz çok fazla kaptırmayıp doğru değerlendirmeler yapmanız gerekli. Bu aşk sizin için kalıcı mı olacak geçici mi bunu iyi gözlemlemeniz gerekli. İlişkisi olan Teraziler içinse tartışmaların ve incir çekirdeğini doldurmayacak kavgaların dönemi. Bu nedenle birbirinizden biraz uzak kalmanız faydalı olabilir. Çocuk yapma kararınız var ise biraz daha düşünmeniz gerekebilir. Birden yeni hobilere başlamak isteyebilir, spora ilgi duyabilirsiniz. Bu girişimleri yapmadan önce de gerçekten isteyip istemediğinize karar verin ki sonra yarım bıraktığınızda pişman olmayın. Bu uğurda harcadığınız paralar boşa gitmesin.

Kanlı ay tutulması AKREP BURCU

AKREP (24 Ekim – 22 Kasım )

Aile içinde rafa kaldırılan can sıkıcı konular tekrar gündeme gelebilir, bu sebeplerle ciddi tartışmalar ve yüzleşmeler yaşanabilir. Agresif olacağınız bir dönemdesiniz, laflarınızı seçerken dikkat etmeye çalışın derim. Aklınızda alım-satım, ev değişikliği, dekorasyon gibi konular varsa aksilikler ve sıkıntılar yaşamak istemiyorsanız ertelemenizde fayda var. Ödemelerinizi unutmamaya çalışın. İş hayatınızı evden sürdürme ya da kendi işinizi kurma gibi düşünceleriniz var ise bu dönem bu girişimler için uygun olabilir.

Kanlı ay tutulması YAY BURCU

YAY (23 Kasım-21Aralık)

İletişim konuları gündemde. Bir anda etrafınız kalabalıklaşabilir, seyahatleriniz artabilir. İş hayatınızda da olumlu gelişmeler ve kazançlar söz konusu. Maddiyatla ilgili konular üzerinde düşünmeli ve dikkatli hareket etmelisiniz. Aile içinde geçmişten gelen sorunları halletmeye çalışabilirsiniz ama gerginlikler ve kavgalar yaşanabilir dikkatli olun. Zor durumda olan bir akrabanız sizin yardımınızı isteyebilir.

Kanlı ay tutulması OĞLAK BURCU

OĞLAK (21 Aralık – 20 Ocak)

Maddi konularda kazancınızın artacağı bir döneme giriyorsunuz. Ancak bir yandan da harcama artışı da yaşayabilirsiniz, tutumlu olmanızda fayda var. İş hayatınızda bir zaman haberi ile havalara uçabilirsiniz. Sizden borç isteyenler ya da kefil olmanızı isteyenler olursa iki kere düşünün çünkü uygun bir zaman değil. Duyguları rafa kaldırıp mantığınız ile hareket ettiğiniz bir zaman diliminde olacaksınız.

Kanlı ay tutulması KOVA BURCU

KOVA (21 Ocak – 18 Şubat)

Ay tutulması burcunuzda gerçekleşiyor bu da demek oluyor ki hayatınızı yeniden düzenlemek için güçlü bir etki altında olacaksınız. Bu değişim bir anda olmayacak ancak sonuçta bir adım atmış olacaksınız. Yeni bir girişim, yeni bir spor dalı ile ilgilenme, şimdiye dek sustuğunuz bir olayla ilgili mücadeleye başlama bunlar uygun başlangıçlar olabilir. Kendinizde imaj anlamında değişiklik yapmak istiyorsanız radikal kararlar için bekleyin derim, bakım konusunda devam edebilirsiniz. Bakımlı olmanın kimseye zararı yok tabi ki. Tutulma sebebiyle oldukça hassas, kırılgan ve agresif olabilirsiniz. Çevrenizdekiler iyi bir şey söylese bile sizin yanlış anlamanız mümkün. Geri dönülmez kırgınlıklar yaşamamak için sakin kalmaya çalışın.

Kanlı ay tutulması KOVA BURCU

BALIK (19 Şubat – 20 Mart)

Uykusuzluk baş gösterebilir. Kötü rüyalar ve zor uykuya dalma sorunları yaşayabilirsiniz. Bu süreç uzarsa yardım almalısınız. Sağlık sorunlarınız var ise ve doktorunuzdan memnun değilseniz alternatifler araştırın derim. Arkanızdan iş çevriliyor olma olasılığına karşı daha dikkatli olmalısınız. Hilekarlık, yalancılık ve bir takım dedikodular kulağınıza gelebilir. Şüphelendiğiniz şeyler varsa peşini bırakmayın ve araştırın. Bu süreçte sürekli geçmişi hatırlama, üzülme gibi durumlar yaşayabilirsiniz. Yaşadığınız bir travmayı gündeminize alıp çözüp rafa kaldırıp rahat edebilirsiniz.

Kanlı Ay Tutulması, Mars etkisi, Merkür retrosu, Ay düğümleri, tüm bunların bizlere etkileri derken geldik yazımızın sonuna. Yazılanlara, çizilenlere, söylenenlere biraz kulak verirsek ve yaşamamız olası olaylara karşı farkındalık oluşturabilirsek bugünleri az hasarla atlatabiliriz diye düşünüyorum.

Hepinize keyifli günler diliyorum.

Sevgiyle…

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu