Sağlık

Kaliteli ve Huzurlu Bir Yaşam İçin Öneriler

Hepimiz yoğun hayat stresi, koşturmacası derken kendimize vakit ayırmıyoruz. En çok ihmal ettiğimiz şey kendimiz oluyoruz! Yeterince dinlenmiyor, uyumuyor ve sağlıklı beslenmiyoruz. En çok da büyük şehirde yaşayanlar için çok yorucu geçiyor günler. Çoğu kişi haftanın 6 günü çalışıyor, bir gün tatili var ve dinlenmeye yetmiyor. Kaliteli yaşam ve huzurlu bir hayat bizim elimizde!

Kaliteli yaşam ve huzurlu bir hayat bizim elimizde!

Hayatımızı bir nebze dahi olsa nasıl güzelleştirebiliriz hep birlikte.

Ev ve İş Arasındaki Mesafe Kısa Olsun

Özellikle İstanbul gibi büyük bir şehirde yaşıyorsanız işiniz çok zor demektir. Toplu taşımalar çok kalabalık oluyor, özel aracın olsa trafik yoğunluğu sebebiyle çok büyük vakit kaybı oluyor. En sağlıklısı evinizi iş yerinize yakın bir lokasyona taşımanız.

 

Düzenli Spor Yapın!

Her gün en az  1-2 km yürümek size çok iyi gelecek. Yüzme kursuna yazılabilirsiniz, yüzmek vücuttaki bir çok kası aynı anda çalıştırdığı için dinlenmenize müthiş katkı sağlamış olacak. Tüm bunları biraz istek ve irade ile gerçekleştirebilirsiniz.

Spor önemli konu

Sevdiğiniz Kişilerle Vakit Geçirin!

Yanında huzur bulduğunuz kim varsa haftanın 1 günü dahi olsa mutlaka onlara vakit ayırın ve birlikte sevdiğiniz aktiveleri yapın. Size iyi gelen insanlarla zaman geçirmek yorgunluğunuzu alacak, emin olun.

 

Sabah Kahvaltısını Es Geçmeyin!

Güne güzel ve enerjik başlamak için kahvaltı olmazsa olmazlarınızdan biri olmalıdır. Kahvaltıda yumurta, süt taze sıkılmış meyve suyu, tahıl ağırlıklı yiyecekler yemeniz enerjinizi üst seviyeye çıkartacaktır.

 

Evde Yemek Pişirin!

Sevdiğiniz bir yemeği yapmayı öğrenin ve kendi kendinize, özenerek hazırlayın. Ortaya çıkan harika lezzet sizi yerken çok mutlu edecek. Üstelik bir şey başarmış olduğunuz için de kendinize güven gelecek.

Gönüllü Olmayı Deneyin!

Bir çok sosyal sorumluluk projesi var, bir ya da birkaç tanesinde aktif olarak yer alırsanız bu sizi çok mutlu eder. Örneğin bir huzurevini ya da çocuk bakım evlerini ziyaret etmek, kan bağışında bulunmak gibi bir sürü yardım organizasyonu var.

Shall We? Sosyal Sorumluluk Projelerine Önem Verir!

Evininizin Dekorasyonunu Değiştirin!

İşe duvarların rengini değiştirmekle başlayabilirsiniz. Bazı duvarlara kağıt döşemesi yapabilir, bazı duvarlara sevdiğiniz ünlülerin ya da filmlerin afişlerini asabilirsiniz. Eskiyen koltuğunuzu, daha canlı rengi olan ve konforlu bir koltukla değiştirebilirsiniz.

Yeni Bir Dil Öğrenin!

Öğreneceğiniz herhangi bir dil kendinize olan güveninizi arttıracak. Mesela işaret dili öğrenmek çok güzel ve sosyal bir olay olarak değerlendirilebilir. Çevremizde bir sürü işitme engelli dostumuz var ve çoğu zaman onlarla iletişime geçemiyoruz. Oysa onları anlayabilsek, yüzlerindeki gülümsemeye vesile olabilsek ne kadar güzel olur.

Shall We? Ailesi olarak İşaret Dili Öğreniyoruz!

Dünyayı daha yaşanır ve güzel hale getirmek bizlerin elinde. Herkes kendi dünyasını değiştirirse işte o zaman yaşadığımız dünya da değişir. Daha güzel ve huzurlu bir dünyada yaşamayı diliyorum.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu