Hayata Dair

Kalan Ömrünü Sokak Hayvanlarına Adayan Öğretmen

Şimdi sizlere ömrünü sokak hayvanlarına adayan güzel yürekli, emekli öğretmen Fevzi Uyar’ın hikayesini anlatacağız…

Kalan Ömrünü Sokak Hayvanlarına Adayan Güzel Yürekli Emekli Öğretmen

Samsun’da yaşayan Fevzi Uyar, emekli olduktan sonra ömrünü sokak hayvanlarına adadı. 70 yaşındaki yüreği güzel emekli öğretmenin hikayesini okuyunca “dünya iyi insanların yüzü suyu hürmetine dönüyor” demekten kendinizi alamayacaksınız. Umuyoruz ki bu hikayeyi okuyan herkese ışık tutar, sokakta yaşayan canlarımızı daha da sahipleniriz.

Tam 40 kilometrelik alanda!

70 yaşındaki Fevzi öğretmen, Samsun’da yaşayan bir hayvansever… Emekli olduktan sonra ise kendini sokak hayvanlarına adamış. Samsun’un tam 15 noktasında, 40 kilometrelik bir alanda yaşayan tüm sokak hayvanlarını besliyor.

42 yıllık öğretmenlik hayatından sonra emekli olunca kendini bu güzel canlılara adayan emekli öğretmen, sokaklarda yaşayan canları kuru mama ve kemiklerle besliyor.

40 kilometrelik alanda, neredeyse 200 sokak köpeği besleyen güzel yürekli öğretmen, 1 ay içerisinde 400 kilo kadar kuru mama ve 3 ton kadar da tavuk kemiği temin ediyor.

Kalan Ömrünü Sokak Hayvanlarına Adayan Emekli Öğretmen
Kalan Ömrünü Sokak Hayvanlarına Adayan Emekli Öğretmen

İstisnasız her gün yola çıkıyor…

Aracı ile her gün istisnasız yola çıkan ve sokak hayvanlarını besleyen Uyar, köpekler tarafından da aşırı dozda sevgi ile karşılanıyor. Güzel yürekli öğretmenimiz köpekleri besleyip yola koyulunca, köpekler uzun süre öğretmenin aracının peşinden koşuyor.

Hayvan sevmek suç oranını azaltır…

Emekli öğretmen Fevzi Uyar, insanlarda bulunan hayvan sevgisinin, toplum içerisinde işlenen suçları azaltacağını söylüyor.

Kemikler çalınıyor!

Güzel yürekli öğretmen, köpekler için koydukları kemiklerin çalındığını, insanların vicdanlarının, duygularının yok olduğunu söylüyor. Kabahati kendilerinde, yani büyüklerde olduğunu söyleyen emekli öğretmen, demek ki anlatamamışız diye sözlerine devam ediyor…

Emekli öğretmen sözlerine şöyle devam ediyor; “Her şeyin ilacı sevgi. Allah, herkese birbirlerini seveceği ortamlar versin. Böylelikle hep birlikte mutlu, huzurlu günlere koşalım. Ben köpekleri beslemeye çıktığımda ayaklarım adeta yerden kesiliyor. Tabi ki ben de insanım, bazen yola çıkarken canım istemiyor gibi hissediyorum. Fakat sokak hayvanlarını besleme işi bittiğinde evime kuş gibi dönüyorum. Sokak hayvanlarının sevgisi çok farklı… Kelimelerle ifade edemem, mutlaka yaşamak lazım”.

Ömrünü Sokak Hayvanlarına Adayan Öğretmen
Ömrünü Sokak Hayvanlarına Adayan Öğretmen

Vefa nedir, burada gördüm! Umarım kalbi kararanlar onları örnek alır…

Emekli öğretmen, sokak hayvanlarının temel ihtiyaçlarının aslında mamadan ziyade, sevgi olduğunu söylüyor. Emekli öğretmen Fevzi Uyar’ın bir de mesajı var. Sokak hayvanlarına kötü davranan, taşla, sopayla onları kovalayan ve şiddet gösterenler için, “Dilerim kalbi kararanlar onları örnek alır” diyen Uyar, vefanın ne demek olduğunu sokak hayvanlarında gördüğünü de ekliyor.

Yaz aylarında kuru mama ihtiyacı artıyor

Ekonomik olarak şimdiye kadar sıkıntı çekmediğini belirten yüreği güzel öğretmenimiz, özellikle yaz aylarında tavuk daha hızlı ve erken bozulduğu için kuru mama ihtiyaçlarının arttığını söylüyor.

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Köpek Maması Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Her gun o kadar yolu, zaman zaman yorgunluk gelse de, istikrarla katedip hayvanlari beslemek, buyuk basari

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu