Hayata Dair

Kadınların Yalan Söylediği Nasıl Anlaşılır?

Kadınların yalan söylediğini anlamak için hareketlerine dikkatlice bakmak ve analiz edebilmek önemlidir. Derlediğimiz bu yazımızda sizlere birkaç ipucu vereceğiz. Fakat başlamadan önce belirtmek isteriz ki; bu hareketleri bir zaman aralığından itibaren gözlemlemeniz gerekiyor. Yani karşınızdaki illa bu hareketi yaptı diye yalan söyledi anlamına gelmez.

Karşınızdaki kadının yalan söylediğini düşünüyorsanız, vücut dilini iyi bir şekilde analiz etmeniz gerek. Bu da zamana yayılması gereken bir konu. Yani sizlere vereceğimiz ipuçlarından yola çıkarak, karşınızdaki insanı hemen yalancı diye nitelendirmemeniz gerekir. Hadi bakalım, yalancı kadınları çözmenin ipuçları nelermiş hep birlikte göz atalım…

Kadınların Yalan Söylediği Nasıl Anlaşılır?

Bu ipuçları, yalan söyleyen kadınların stres altına girmesi sebebiyle yaptıkları hareketlerden oluşuyor. Yani yalan söyleyen bir kadının o sırada stres seviyesi artıyor ve bu stres sebebiyle de bu hareketleri istemsizce yapıyor. Hadi başlayalım!

1- Yalan söyleyen kadın, karşısındaki insanla arasına set çekme ihtiyacı hisseder

İlk sırada bahsetmek istediğimiz ipucu, yalan söyleyen kadınları anlayabilmenin en temel yolu. Siz bir soru sorduğunuzda kadın hemen elini kaşına ya da alnına götürür ve istemsizce yere bakma ihtiyacı hisseder. Bu şekilde karşısındaki insanla arasına bir set çeker. Bu da yüzleşmeyi engelleme amaçlı yapılan bir harekettir. Tabi dediğimiz gibi, bir soru sordunuz ve hemen bu hareketi yaptı diye, karşınızdaki kadının yalancı olduğunu düşünmemelisiniz. Bu belki de birçok kez şahit olduğunuzda şüphelenebileceğiniz bir davranış biçimi.

Kadınların Yalan Söylediği Nasıl Anlaşılır? Set Çekme

2- Yalan söyleyen kadın geri çekilme ihtiyacı hisseder

Bu aslına bakarsanız erkeklerde de gözlemlenebilecek bir harekettir fakat çoğunlukla kadınlar yapar. Yalan söyleyen kadınlar genelde vücudunu geriye doğru çekme ihtiyacı hisseder. Bununla birlikte anlamsız el kol hareketleri yapmaya başlar. Mesela bir elini cebine sokar, ardından cebinden çıkarır, daha sonra iki elini de cebine sokar v.b. anlamsız hareketler yapmaya başlar.

Bazen de geri çekilen kadın, önünde bir eşya varsa onu eline alır. Bu ilk maddede belirttiğimiz set çekme ipucuyla benzer bir davranış biçimidir. Geri çekilen kadın eline aldığı nesne ile yalan söylediği kişinin arasına set çekme, o kişiden saklanma ihtiyacı hisseder.

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Whatsapp’ta Konuştuğunuz Kişinin Yalanını Nasıl Yakalarsınız?

3- Yalan söyleyen bir kadın boyun bölgesine dokunma, kolye ile oynama ihtiyacı hisseder

Hani erkeklerde bulunan adem elması vardır ya, işte o aslında kadınlarda da bulunan fakat kadınlarda da olan adem elması bölgesinin biraz aşağısına dokunma ihtiyacı hisseder yalan söyleyen kadın… Bunun sebebi ise içgüdüseldir. Vücudumuzda stres seviyesini azaltan bazı basınç noktaları vardır ve bu bölge kadınların en sık kullandığı noktadır. Kadın bilinçsiz bir şekilde buraya dokunarak stres seviyesini azaltır. Ya da bu bölgede takmış olduğu bir kolye varsa onunla oynar.

Kadınların Yalan Söylediği Nasıl Belli Olur?

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

11 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu