Moda

Kadınların Vazgeçilmezi: Protez Tırnak

Avrupa’da çok moda olan bir akım; tırnakları şekillendirmek, rengarenk boyamak, kalıcı french uygulaması yapmak. Protez tırnak uygulaması son zamanlarda ülkemizde gittikçe yaygınlaştı ve yaygınlaşmaya da devam ediyor.

Nedir Bu Protez Tırnak?

 

Kendi tırnağımızın üzerine uygulanan bir işlemdir. Protez tırnak; tırnaklarını yiyenler, tırnakları geç uzayanlar, tırnakları kırılanlar ve uzun süre güzel tırnak kullanmak isteyenler için uygulanan bir işlemdir. Tırnağın üzerine özel koruyucular sürülerek uygulanan ek tırnaklar, bakımları düzenli yapıldığı taktirde bir sene boyunca kullanılabilir. Daha sonra istediğiniz vakit kolayca çıkartılabilir.Bu tırnaklar kadınların günlük kullanım koşullarında kullanabilmesi için oldukça elverişlidir, takma tırnaklar gibi düşme korkusu yaşamazsınız. Bakımlı ellerinizle, kendinize olan güveniniz de artış gösterir.

Protez Tırnaklar Nasıl Kullanılır?

 

 

Protez tırnakların kullanımı oldukça kolaydır. Kendi tırnağınızdan bir farkı olmayacaktır. Dilediğiniz renkte oje sürebilir, çeşitli oje uygulamaları yapabilirsiniz. Tırnakların uzunluğunu ve şeklini arzunuza göre ayarlayabilirsiniz. Ojeleri çıkartırken asetonsuz oje çıkarıcılardan kullanmanız gerekmektedir. Protez tırnaklara kimyasal madde değdirmemeye özen göstermelisiniz; bulaşık yıkarken mutlaka eldiven kullanmalısınız. El yıkama sabunlarından ve şampuanlardan olumsuz etkilenmez, rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kimler Protez Tırnak Yaptırmalı?

Sürekli tırnaklarını yiyenler için çok etkilidir.
Tırnaklarını uzatmakta zorluk yaşayan iş kadınları için idealdir.
Sürekli tırnak kırılmasından şikayet eden kadınlar için harika bir yöntemdir.

Kimler Protez Tırnak Yaptıramaz?

El ve ayaklarında mantar gibi bulaşıcı hastalık taşıyanlara protez tırnak uygulaması yapılmaz. Tedavi olup hastalıktan kurtulduktan sonra yapılmasında sakınca yoktur.

Protez Tırnak Çeşitleri       


Akrilik Tırnak: 
Çok fazla doğal durmayan bu uygulamada; özel bir toz ve sıvı kullanılmaktadır. Tırnak ucuna bir plastik yapıştırılıp tırnağın geri kalan kısımları özel oluşturulan toz-sıvı karışımı ile doldurulur.

Jel Tırnak: En çok kullanılan ve en dayanıklı olan bu yöntemde tırnak yüzeyine özel bir jel uygulanır. Bu jel 3 aşamada tırnağa uygulanır. ilk aşamada tırnağı sabitlemek için, ikinci aşamada tırnağa şekil verilmesi için, üçüncü ve son aşamada ise tırnaklara şekil verilir.

Dipping Tırnak: Akrilik tırnak uygulamasına benzemektedir fakat bu uygulama kokusuz ve daha mat görünümdedir.

Protez Tırnak Kullanmanın Zararları Var mıdır?

Protez tırnakların uygulanması esnasında tırnak etine zarar verirlerse ciltte rahatsızlık, iltihaplanma, acı ve alerjik reaksiyonlar oluşabilir.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Yaptırıcam ben de cok güzel duruyorrr çıkarma işleminden sonra tırnaklar yıpranıyormuş ama değer bence

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu