Sağlık

Kadınların Cinsel Hayatlarında Yaptığı Hatalar

Kadınların cinsel hayatlarında yaptığı hatalar yazımıza öncelikle araştırmalar ile başlayalım. Yapılan araştırmalara göre boşanan çiftlerin en az onda ikisinde cinsel sorunlar olduğunu ifade eden Psikiyatrist Psikoterapist Yardımcı Doçent Doktor Rıdvan Üney, kadınların cinsel yaşamlarında yaptığı 10 yanlışı şöyle açıkladı.

Kadınların Cinsel Hayatlarında Yaptığı Hatalar

Yaptığımız yanlışlardan bir tanesi de kadın ve erkeğin cinsel beklentilerinin aynı olduğunu düşünmek, ama bu konuda yanılıyoruz ve sürekli bunu unutuyoruz diyen Dr. Üney,kadın ile erkeğin cinsel hayat beklentilerinin birbirinden çok daha başka olduğunu söyledi. Birçok kadın cinsellik hayat konusunda maalesef ki çok daha az sınırlı ve eksik bilgilere sahiptirler. Bu eksik ve yanlış bilgiler onların neleri yapmamaları veya neleri yapmaları konusunda problem yaşamasına neden olabilir. Yeteri kadar doyumlu ve keyif veren cinsel hayat için uzak durulması gereken ve yapılmaması gereken davranışlar şunlar..

kadınların cinsel hayatları

Cinsel problemleri yok saymak

Sağlıklı bir Cinsel hayat çiftlerin birbirlerine en yakın hissettiği anlardır. Birçok kadın ne yazık ki cinsel hayatı sadece kocasını, partnerini memnun etmek gibi bir görev olarak algılar. Kadın kendisiyle ilgili problemlere önem göstermez. Çözüm için sorunu bulmaya ve nedenini sorgulamak gerekir.

Seks Talebinin Erkekten Gelmesini Beklemek

Maalesef bir çok kadın farklı sebeplerden dolayı seks talebinin hep erkekten gelmesi gerektiğine inanır. Kadının seks istemesi ve başlatmasının ayıp olduğunu düşünür ve bununla ilgili kendine tabular koyar. Partnerinin karşısında aşırı istekli, seks düşkünü bir kadın olarak görülmekle ile ilgili endişeler yaşar. Partnerinin kendi için ahlaksız, terbiyesiz ve basit olarak göreceğini düşünür. Oysaki kadının istediği ve başlattığı seks hayatında , erkeklerin kendilerine olan güvenleri çok daha fazla artar.

kadınların cinsel hayatlarında yaptığı hatalar

Kadınlar Vücutlarına Güvenmiyor

Bir çok kadın kendi vücutlarını sorgular. Vücutlarıyla ilgili beğenmedikleri çok şey olur. Seks esnasında bu kaygı ve endişeleri yüzünden , çoğu kadın karanlık ortam tercih ederler. Hamilelik zamanlarında da bu çok sık yaşanır. Kadınlar kendilerine güvenmediğinde ise sağlıklı cinsel hayat sekteye uğrar.

Kadınlar Cinselliği Kullanıyor

Yine birçok kadın partnerini arzu ve isteklerini yerine getirilmesi için seksi bir silah olarak kullanır. İstediklerini elde edemediklerinde, partnerlerinden uzak durarak cinsellik konusunda cezalandırır. Fakat bir kadın be erkeğin Seks yakınlığın yakınlığın zirvesidir . Bu tarz davranışlar kadının düşündüğü cezalandırmadan çok erkeğin kadından tamamen soğumasına neden olur. Hatta her yaşanan seks ilişkisinin sonunda yine bir istek geleceğini düşünen erkek tamamen kadından ve cinsel hayattan uzaklaşır. İstediğiniz şeyleri cinsellik yoluyla elde etmeye çalışmayın.

Partneriyle Cinsellik Konuşmamak

Sağlıklı bir cinsellikte herkes anlaşılmak ister. Halbuki ne bir erkek ne bir kadın partnerlerinin nasıl bir cinsellikten hoşlandığını bileme. Bununla ilgili sadece bazı tahminlerde bulunur. Hayatın bu kadar önemli bir parçası olan seks varsayımlara bırakılmamalıdır. İsteklerinizi, arzularınızı, sevdiğiniz ve hoşlandığınız şeyleri açıkça söylerseniz , doyumlu ve zevk aldığınız bir seks hayatınız olur. Bunun ne ayıp bir tarafı vardır ne de tuhaf bir istek değildir. Duygularınızı, hoşlandığınız şeyleri, düşüncelerinizi partnerinizle konuşun.

kadın erkek cinsellik

Kadınlar Yeniliklere Kapalı

Birçok kadın seks hayatlarında klasik şeyler ister ve yeniliklere kapalıdır. Erkeğin farklı, değişik yenilik isteklerine hep bir acabayla bakar. Oysaki seks hayatı farklılık, yenilik olmadıkça tekdüze klasik sıkıcı bir hal alır. Partnerinizle birlikte yeni şeyler denemekten kaçınmayın, bu partnerizin ve sizin için çok daha fazla kaliteli, keyifli eğlenceli zamanlar geçirmenizi sağlar. Belki de denediğiniz şeyler, sizin de çok daha fazla zevk alacağınız eğlenceli bir durum olabilir.

Kadınlar Cinselliğe Kafa Yormuyor

Maalesef kadınlar, seks isteklerine cinselliğe erkekler kadar önem göstermez ve kafa yormazlar. Birçok kadın kendi cinsel organları hakkında bile hiç bir fikre sahip değildirler. Çevreden duydukları, eksik, yalan yanlış söylenenleri gerçek olarak düşünürler. Aslında sadece kendi seks ve cinsel hayatlarına odaklanmak ve cinsel hayatlarına önem vermek, seks yaşantılarını eğlenceli hale getirebilir, renklendirebilir.

Orgazm Taklidi Yapmak

Seks hayatı gerçekçi olmak zorundadır. Birçok kadın isteksiz olduğu halde partnerini kırmamak için cinsel birleşmeye hayır demez. Cinsel birleşme sırasında işlevsiz ve isteksiz olur. Böyle bir durum partneriniz tarafından anlaşılır. Gerçekçi olmayan durum ve davranışlar cinsel yaşamdan soğutur ve uzaklaştırır.

Seks Esnasında Müdahale Etmek

Kadınların çoğu cinsel birleşme sırasında farklı isteklerini de dile getirip söylerler. Bu partneriniz tarafından genelde hoş karşılanmaz ve karşı tarafı uzaklaştırır.Seks sırasında partnerinizin kendinizi başka kadınlarla kıyaslamasına sebep olmayın.

Kendine Önem Göstermemek

Kadınların çoğu dışarıda şık, güzel ve bakımlı giyinirken, evde buna hiç bir şekilde dikkat etmez, dağınık, bakımsız saçlarla dolaşır. Makyajı sadece dışarıya çıkılırken yapılacakmış gibi düşünür. Yatakta da aynı şekilde davranıp kalın eşofmanlarla, pijamalarla partnerine dokunmadan uyur. Evde ve yatakta giydiklerinize dikkat etmezseniz, temizliğinize, bakımınıza önem vermezseniz, karşı taraf sizden soğuyacak ve uzaklaşacaktır. Siz kendinizi beğenip, çekici hissetmezseniz partneriniz hiç hissetmez. Daha özenli ve kendinize bakan bir kadın olun.

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

12 Yorum

  1. O kadar güzel ele alınmış ki yazılanların doğru bunun sonuclari ise neden ayrıldık, aldatildik oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu