in ,

BayıldımBayıldım

Kadınların Beden Dili Ne Söyler

kadınların beden dili

Kadınların beden dili ne söyler? Bazı anlar gelir ki dilimizden bazı cümleler çıkmaz ancak onları vücut dilimizle ifade etmeye çalışırız. Beraber olduğunuz ya da hoşlandığınız kadının hareketlerinden gerçek hislerini anlamanız mümkündür. Sadece neyi, ne demek istediğini bilin yeter..

Kadınların Beden Dili Ne Söyler

İşte kadınları ele veren beden hareketleri:

Eğer Başını Sola Eğerek Sizi Dinliyorsa

Siz ona ne anlatırsanız anlatın, sizin söylediğiniz her kelimeyi benimsiyor demektir. İster sabah kahvaltıda ne yediğinizi anlatın, isterseniz arabanızla ne kadar hız yaptığınızı.. Siz anlatırken o sizi dinlemiyor, anlattıklarınızı yaşıyor diyebiliriz. Sizi dinlerken, gözlerinizin içine baygın baygın bakıyorsa bir de başı hafifçe sola eğilmişse; size hayran olduğunuzu söyleyebiliriz! Buradan yeni aşk doğabilir bizden söylemesi…

Farkında Olmadan Hareketlerinizi Taklit Ediyorsa

Karşısındaki erkekle ‘yakınlaşmak’ isteyenlerde görülür. Kendisi farkında değildir ama sizin hareketlerinizi taklit etmeye başlamıştır.  Eğer siz o anda kafanızı kaşırsanız bilinçsiz olarak o da kafasını kaşır. Eğer siz bacak bacak üstüne atarsınız, o da farketmeden bacak bacak üstüne atar. Siz gülersiniz o da otomatik olarak güler. Size kendini yakın görmeye başladıysa bunu yansılama yani ikizleme olarak yaptığı hareketlerden anlayabilirsiniz.

Kollarını Göğsünde Birleştiriyorsa

Tüm dikkatini size verip, sizi gözünü kırpmadan dinliyor. Ama kolları göğsünde birleştirmiş mi?  Bu kendi içine kapanma hareketidir. Yani savunmada olduğunu, yanınızda rahat olmadığını ifade eder. Sizle arasına bir bariyer kuruyor dersek daha doğru olur. Aranıza bir şeyler koyuyorsa; çantasını veya ekmek sepeti gibi aynı şekilde ifade edebiliriz. Sizinle iletişimini kesmemek için ortadaki eşyaları yana koymaya başlaması sizinle ilgilendiği anlamına gelir.

Sizi Dinlerken Öne Doğru Eğiliyorsa

Kadınların bu hareketi sizinle yakınlaşma isteği anlamına gelir. Karşınızdaki sizinle ve söylediklerinizle ilgileniyordur. Size karşı ilgisi olan kadın, öne doğru eğilme eğiliminde olur. Bu genellikle  kendini öne çıkarma isteğinden kaynaklanır. Farkında olmadan sizin onu  daha iyi görmenize imkan sağlamak içindir. Ancak arkasına yaslanıyor, koltukta iyice dipte oturuyorsa bunu pek iyi yorumlayamayız. Çünkü aranıza mesafe koyuyor demektir.

Elini Çenesine Koyuyorsa

Karşınızdaki düşünceli bir tavır mı takınıyor? Elini çenesine koyuyor ve zaman zaman gözlerini sizden kaçırıyor mu? Hatta başka yöne doğru mu bakıyor? Bu karşınızdaki kadının sizi ölçüp biçtiği anlamına gelir. Hala  size ne değer vereceğine karar vermeye çalışıyor demektir. Ve bu hareketiyle size bir mesaj veriyor anlamındadır. Beni daha ikna edemedin, bana gerekli ilgiyi göstermedin gibi anlamları çıkartabilirsiniz. Bundan sonra tüm hünerlerinizi sergilemelisiniz. Size ilgi duyabilir fakat bu sizden hamle beklemediği anlamına gelmiyor. İlgisine layık olduğunuzu ispat etmek size düşüyor.

Size Dokunmaya Çalışıyorsa

Belli belirsiz de olsa size dokunmaya çalışıyor mu?  Eliyle elinize, diziyle dizinize dokunuyor mu? Hemen aklınıza fanteziler gelmesin. Çünkü bu hareket her zaman bilinçli yapılan bir hareket değildir. Eğer ki bilinçli dokunma isteği varsa bu hareketin anlamı çok açıktır. Karşınızdaki kadın sizinle yakınlaşmak istiyor! Sizde ona göre mesajı alıp karşı hamleye geçebilirsiniz. Unutmadan söyleyelim bazı insanlar dokunarak iletişim kurmayı sever, o yüzden her dokunan kadına asılmayın..

Dikkat, Yalan Söylüyor Olabilir!

Dikkatinizi dağıtmak için yaptığı bazı bilinçsiz hareketler olabilir. Mesela sizinle sohbet ederken eliyle ağzını kapatıyorsa, burnuyla, saçlarıyla sürekli oynuyorsa veya ilginizi çekmek için ufak yalanlara sığınıyorsa.. Bir kadın elini ne kadar çok yüzüne ve başına götürüyorsa, yalan söyleme ihtimalı o kadar fazladır. Eğer çok fazla heyecanlı değilse bir insan ne kadar çok bir şeylerle oynuyorsa o kadar çok yalan söylüyordur diyebiliriz.

Ensesini Okşuyorsa

Karşınızdaki kadın, sohbet sırasında eliyle ensesini okşuyorsa ya da kollarını okşuyorsa; şanslı gününüzdesiniz demektir. Çünkü psikologlar bu hareketin sizin onu okşadığınızı hayal ettiğini gösterdiğini söylüyor. Bu hareketler bilinç altından gelen boş hareketler değil. Aynı uzmanlar, ilişkide zaten bir yere gelinmişse karşı tarafın sizden ilgi istediği anlamına geldiğini ifade ediyorlar.

Sizinle Konuşurken Göz Bebekleri Büyüyorsa

Tek başına bir bakışa farklı anlamlar yüklemek pek doğru değildir. Ama az çok karşı tarafın hislerini belli edebilir. Göz bebeğinin büyümesi aslında ışıkla ilgili bir mesele. Işık ne kadar azsa, göz bebekleri o kadar büyür. Ama, göz alıcı bir ışıkta da göz bebekleri büyüyorsa, bu kadının sizi arzulama isteğinden gelir. Elinize kolunuza hakim olabilirsiniz. Ancak göz bebeklerine hakim olamazsınız!

Elinizi Sıkışınıza Dikkat Edin!

Genelde çok az birbirini tanıyan ya da ilk tanışan insanlar tokalaşırlar. Bazen bu sadece bir tokalaşmaktan ibaret olmayabilir.  Bazen, el sıkışınız duygularınızı ele verir. Mesela bir sıradan tokalaşma şekli vardır bir de dişiliğini öne çıkartarak tokalaşma şekli vardır. Bunun arasındaki farkı eminim siz anlayabilirsiniz.

Sizi Öpme Şekli Önemli!

Eğer bir  kadın yanağından öperken elini erkeğin ensesine götürüyorsa yaşadınız. Çünkü bu, onun sizden hoşlandığı anlamına gelmektedir. Bilinçli veya bilinçsiz yapması önemli değildir. Sizden bir ‘cevap’ beklemektedir. Eğer siz elini kadının beline, yahut sırtına koyarak cevap vermiyorsanız bizden söylemesi bu  iş yatar. Ayrıca dipnot olarak belirtelim bir kadın erkeğin boynundan öpüyorsa, kadının aşık olduğunu söyleyebiliriz.

Elini Saçlarından Geçiriyorsa!

Karşınızdakinin saçlarıyla ilişkisi size çok mesaj verebilir. Elini sık sık saçına daldıranlar biraz kendini beğenmiş olur. Ancak bunu yapan asıl kendine güvensiz insanlardır. Bu hareketi bir kadının yapmasını tasvip etmiyoruz. Bir kadının saçlarını yapma şekliyle karşısındaki erkeğe değer verip vermediğini anlayabilirsiniz. İlgi duyan kadın saçına daha özen gösterir.

Saçlarını Topuz Yapması! 

Bir kadın saçını arkaya atıyorsa veya kulaklarının arkasına atıyorsa size karşı güzelliğini göstermek istemektedir. Yüzünü göstererek size kendini beğendirmeye çalışmaktadır. Saçlarıyla oynayıp tepede  topuz yapmak, ilginizi çekmek isteme anlamına gelir. Ortadan ayrılmış saçlar da beğenilmek isteyen bir kadın anlamındadır.  Ancak bu güvensiz bir kadına işarettir.

 Bak yüzüme iyice…

Konuşmanın bir yerinde, karşınızdaki kadın çenesini birleştirdiği iki elinin üstüne koyuyor. Bu ne demek ya? Karşınızdaki kadının size kendini beğendirmeye çalıştığı anlamına geliyor. Bu hareket, yüzün hatlarını öne çıkarır ve size ‘Yüzüme iyice bak, beğeneceksin’ mesajı içerir. Bu, karşısındakiler tarafından beğenilmek isteyen insanların tipik duruşudur.

Bazen Hiç Bir Şey Demeden…

Dudaklar kendini belli etmede önemli bir yere sahiptir. İşaret parmağını ruj sürer gibi dudaklarında gezdiriyorsa, tam emin değildir. Sizi dinlerken ağzını sıkı sıkı kapıyorsa, size karşı hislerini gizlemeye çalışıyordur. Ama dudakları sürekli açıksa, iş tamamdır! Alt dudağını ısıran kadın ise acaba beni beğeniyor mu? Diye düşünmektedir. Üst dudağını ısırıyorsa, kafası daha karışık.

Sizi İstiyor!

Kadınların kol hareketleri de  oldukça önemlidir. Eğer bir kadın ellerini omuzlarına veya göğsünün üstünde birleştiriyorsa gönderdiği mesaj gayet açıktır! Sizin ona sarılmanızı istiyordur. Bir de ön kollarını çapraz hale getirip, parmaklarını ters birleştiren kadının verdiği mesaj sevişmek isteğinden gelir. Tam emin değilim ama öyledir heralde.. Ama siz yine de bu istekten kesin emin olun.

Kelebek Duruşu

Bir kadın ellerini ensesinde birleştirirse sizi istiyor demektir. Hatta sizi özlüyor diyebiliriz. Artık size karşı sabrı kalmamıştır. Bir sonraki adıma geçmenizi beklemektedir. Eğer oturduğu yerde, umursamaz bir tavırda, ellerini başının üstünde birleştirirse uzaklaş istiyordur. Ama sizden değil tabi! Toplumun kurallarından ‘kaçmak’ istemektedir. Bundan sonra atacağınız hamle size kalmış.

Ah O Bakışlar

‘Tavlama’ oyununda bazı aksesuarların da büyük rolü vardır. Mesela güneş gözlüğü. Karşınızdaki kadın  gözlüklerini öne kaydırıp size dikkatli bir bakış atıyor mu? Bu size artan bir ilgi gösterdiğinin işaretidir. Ama işaret parmağıyla gözlüğü iyice yerine oturtursa size hislerini belli etmek istemiyordur. Bu nedenle gözlerini saklamayı tercih ediyor demektir.

Fantezi Mesajları Gönderdiğini Nasıl Anlarsınız

Kadınların beden dili yazısının sonuna geldik… Sizi süzerken, gözlüklerinin sapını erotik bir şekilde ısırıyorsa, aman aman. Hava ısınıyor demektir. Bu hareket, bilinçsiz bile olsa, sizinle baş başa kalma isteğinden gelir.

Gülümseyerek yahut düşünceli bir edayla sizi süzerler. Elindeki bardakla veya önündeki şişeyle oynarlar. Bu hareketler iyiye işaret çünkü karşınızda sizi isteyen bir kadın var!

 

10 Olumsuz Beden Dili Hareketi

5 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İşçinin kabusu

İşçinin Kabusu: Kod 29

kova burcunun komik yönleri

Kova Burcunun Komik Yönleri