Sağlık

Kadınlarda Cinsel Sağlık – Mastürbasyon

Mastürbasyon, ülkece konusunu geçirmeye çekindiğimiz bir olay. Hele ki kadınsal kısmı için herkes çekimser. Ancak kadınların da mastürbasyon yapması, en az erkeklerin ki kadar sağlıklı.

Mastürbasyondan korkmayın!

Biz kadınların da mastürbasyon yapmak için çok nedeni var. En önemlisi ise sağlıklı cinsel yaşam için kendimizi tanımamızdır. Eğer bir kadın kendi bedenini tanımıyorsa iletişim kurmaya çalıştığı kişiler ile sağlıklı performans yaşayamaz. Cinsel yaşantınızdan korkmayın, kendinizi tanımaya çalışın. Kendi fantezilerinizi kendiniz belirleyin, doyum noktanızı fark edin.

Ne zaman yapmalı?

Mastürbasyon için en uygun zaman çoğunlukla egzersiz sonrası olmalı. Ancak biz sizin ne zaman tatmin olmak isteyeceğinize karışamayız elbette. Tabii ki her an yapabilirsiniz ancak bunun için zaman ayırmaya çalışmak çok daha faydalı olacaktır. Örneğin plates sonrası evinizde dinlenmeye başladığınız zaman bunun için oldukça uygun bir zaman olabilir. Yada en sevdiğiniz dizinin reklam arası! Hiç farketmez. Ama sağlıklı bir mastürbasyon için kafanızın sakin olduğu zamanları tercih edebilirsiniz.

Mum ışığı, güzel bir koku ve hafif bir müzik…

Sakinleşmenize yardımcı olacak ortamı oluşturup başlayabilirsiniz. Porno izlemeyi seviyorsanız o da olur. Hoşunuza gidecek şeyleri yapmanız, mastürbasyon esnasında sizi rahatlatacaktır. Gözlerinizi kapatın ve en farklı fantezilerinizi düşünmeye başlayın! Sonuçta sizin bedeniniz, sizin hayal dünyanız.

Bırakın hayal gücünüz sizi ele geçirsin.

Asla fantezi kurmaktan çekinmeyin. Kendinizi ve zevklerinizi bulabilmek adına mastürbasyon esnasında hayal kurabilir, kendinizi fantezi dünyanıza hapsedebilirsiniz. En edepsiz veya en mülayim, hiç fark etmez! Siz neyi nasıl seviyorsanız.

Ellerinizi teninizden çekmeyin!

Mastürbasyon yaparken vibratörü kenara bırakmayı deneyebilirsiniz. Bir süreliğine tabii ki. Elleriniz ile kendi bedeninizi daha iyi kontrol edebilir, doyum noktanızı hissedebilirsiniz. Bırakın vibratör kenarda sizi beklesin siz zihninizden geçenleri ellerinizle aktarın!

Seks sırasında vibratörün gücünü küçümsemeyin!

Erkeklerin %25’i seks sırasında vibratörün olmasını destekliyor. (Bu oran sadece itiraf edenler arasından belirlenmiştir.) Partnerin içine girdiği esnada klitorisinin üzerinde bir vibratör kullanarak, ikinizin de daha çok zevk almasını sağlayabilirsin.

Mastürbasyon süresi ne kadar olmalı?

Kendiniz ile fazla zaman geçirdiğinizi mi düşünüyorsunuz? Asla! Günlük işlerinizden geri kalmadığınız sürece fazla diye bir şey yoktur. Diğer bir yandan mastürbasyonunuz ortalama 10 dakika sürmeli. Eğer 30 dakikaya ulaşan bir süreniz varsa dikkatli olun. Kendinizi tahriş edebilirsiniz. Ayrıca doyum noktasına çabuk ulaşamıyorsanız bir profesyonelden destek alabilirsiniz.

 

 

Senin İçin Bir Erkekte Olmazsa Olmaz Özellik Hangisi?

 

kayrovski

everything little little into the middle

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Cinsellik, aşılması zora koşulan bir tabu memleketimizde. Partnerler daha keyifli bir seks hayatı yaşayabilmesi için kadınların kendini tanıması gereklidir. Tabi bunun normal ve hatta gerekli olduğunu kabul edebilecek erkek sayısı maalesef çok az

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu