Hayata Dair

Kadınlara Dair Doğru Bilinen Yanlışlar

Kadınlara dair doğru bilinen yanlışlar oldukça fazladır. Erkekler biz kadınlar ile ilgili her şeyi çok iyi bildiklerini zannederler. Yazık kıyamayız onlara çünkü sadece zannederler. Bir de bu yanlış fikirleri edinmiş olmaları yetmiyormuş gibi bu fikirlerin doğrultusunda hareket ederler. Her seferinde de yanılıp kalıyorlar. Sonra ne mi oluyor ? Ya bizim kalbimizi kırıyorlar ya da kalplerini kırmamızı sağlıyorlar. Ama aslında bilmedikleri o kadar temel şeyler var ki.. Kendileri bile öğrendiğinde şaşıracaklar.

Kadınlara Dair Doğru Bilinen Yanlışlar

Kadınlar erkeklerden daha romantiktir.

Kadınlara dair en yaygın yanlış inanışlardan biridir. Kadınların daha romantik olduğunu sanmaktır. Hiç öyle sandığınız gibi kadınlar romantik falan değildir. Dünya edebiyatına şöyle bir bakın. En güzel aşk şiirlerini en çok kimler yazmıştır? Aşk romanları en çok kimin elinden çıkmıştır? İçinize en çok dokunan aşk şarkılarını kim bestelemiştir? Tabi ki erkekler. Kadınlar erkeklerden daha romantik değildir. Yalnızca izledikleri filmler, okudukları kitaplardan etkilenirler. Ama hakkımızı yemeyin erkekleri yönlendirme konusunda üstün becerilerimiz vardır. Bu bilgileri harmanlayarak erkekleri daha romantik davranmaya iteriz

Kadınlar temizdir!

Bütün kadınlar deli gibi temizlik hastası mı sanıyorsunuz? Ama emin olun sadece sanıyorsunuz. Hatta kadınlar öyle temiz ya da titiz değildir. Bu fikire genelde annelerinizden yola çıktığınızı biliyoruz. Annelerinizin temizlik merakından dolayı her kadın temizliği seviyor diye düşünmeyin. Çoğu kadın temizlikten nefret ediyor!

Kadınlar erkeklerden çok daha güzel yemek yapar.

Kadınların temizliği sevmesini düşünmeniz kadar daha güzel yemek yaptığımız düşüncesi de yanlıştır. Aslında erkekler olarak evimizin aşçısı siz olsanız fena olmaz. Genele baktığımızda Dünya’nın en iyi 100 şefi listesinin çoğunluğu hep erkek. Bu kadar güzel yemek marifetlerinizi biz kadınlardan esirgemeseniz ne güzel olur. Bilmiyoruz demeyin emin olun biz kadınlardan daha iyisiniz.

Gerçi biz kadınlar baharatlı yemekleri güzel yaparız. Erkeklerin de et çeşitleri, soslar, balıklar, ızgaralar ve barbekülerde çok daha iyi olduğunu biliyoruz. Erkeklerin daha iyi olduğu konu da mutfak hakimiyetidir. Büyük restoranların erkek şef tercih etmesinin sebebi vardır. Emir komuta alışkanlığına sahip mutfak çalışanlarının koordineli biçimde çalışmasını erkekler daha iyi sağlıyor. Biz kadınlar erkeklerin mutfakta daha iyi olduğunu biliyoruz. O yüzden artık lütfen yemek işlerine bizi bulaştırmayın. Bize sizler yemek pişirin.

Ev dekorasyonu kadınlardan sorulur

Dekorasyon konusunda erkeklerin sektörde ezici bir üstünlüğü olduğunu biliyor musunuz? Evlilik hazırlığında biz kadınlar üzülmeyelim diye her dediğimize “he” diyorsunuz farkındayız. Siz erkekler yüzünden toplumda böyle bir yanlış algı vardır.
Biz kadınlar hayatın her alanında oldukça detaycıyız. Söz konusu dekorasyon olunca ince detaylarda enfes çalışıyoruz. Ancak erkekler durumu bir bütün olarak algılıyor. Genel bir dekorasyon stili çerçevesinde hareket ediyor. Evin dekoruyla da ilgilenseniz fena olmaz diyoruz yani. Ama dekorasyon diye balkonu cam pencereyle kapatmayın. Bunu dekorasyondan saymıyoruz.

Kadınlar erkeklerden daha saftiriktir

Kadınlar maalesef hep ikinci plana atılmaya çalışılıyor. Bizim gibi toplumlarda yaygın olan bir düşünce vardır. O da kadınların erkeklerden daha az akıllı olduğudur. Halbuki araştırmalara takip etseniz durumun böyle olmadığımı anlarsınız. 100 yıla yayılmış IQ taramalarına bağlı bilimsel bir araştırma yapılmış. Kadınların hem aile düzeni kurma hem de kariyer yapma çabalarının zaman içinde kadınların erkeklere göre daha iyi öğrenici olduğu görülmüş. Hatta kadınların daha iyi algılayan bireyler olduğu farkedilmiş. 100 yıl içinde kadınların erkeklerde daha üstünlüğü vardır. Yani kadınların daha yüksek oranda bir IQ yükselmesi olduğunu ortaya koymuştur. Yani şöyle diyelim kadınlar toplum ve çalışma hayatına daha fazla kabul görmelidir. Çünkü toplumun ortalama IQ’su da zaman içinde o kadar yükselmektedir. Daha zeki bireyler yetişmektedir.

Kadınlar stresle baş edemez, paniğe kapılırlar

Kadınlara dair doğru bilinen yanlışlar öyle az değildir. Bunlardan bir tanesi de stresle baş edemediğimiz düşüncesidir. Yapılan araştırmalar, kadınların erkeklere oranla stresle daha iyi başa çıktığını ortaya koymuştur. Hatta kadınlar daha zor sinirleniyor. Ayrıca iş mülakatlarında erkeklere göre daha dayanıklı olduklarını göstermiştir. Ha erkekler bazı durumlarda daha sakin kalabiliyor. Ancak bunun öfke kontrolü yahut kendini kontrol edebilmekle alakası yok. Genelde erkekler umursamaz olduğu için bununla bağlantıdır. Şöyle örnek verebiliriz.

K: Aşkım içeriden bir ses geliyor.
E: Bir şey yok uyu hayatım kedidir o kedi..gibi..

Kadınlar tutumludur, daha iyi para biriktirirler

Yine bir erkek yanılgısıyla başbaşayız. Erkekler, kadınların her daim daha tutumlu olduğunu düşünür. Hata daha iyi para biriktirdiğimizi sanarlar. Parayı daha akıllıca harcadığımızı düşünürler. Aslında bu yanlış fikir toplumun genelinde hakimdir. Şöyle diyelim beğendiğimiz çantaya , ayakkabıya 1000 lira verebilecek canlılarız biz. Bunlar için para harcamayı severiz. Sizce ne kadar tutumlu olabiliriz? Özellikle “indirim” kelimesini duymamız yeter. O dakikadan sonra bir canavarız. Bunu demekten pek hoşlanmasamda erkekler finans sektöründe daha marifetli. Hatta iş yaşamı dışında sosyal hayatta da ekonomi yönetimleri bizlerden daha kontrollü.

Kadınlar tabu, monopoly gibi oyunlarda erkeklerden daha iyidir

Bir yanlış daha işte . Siz erkekler rekabet içeren her türlü aktiviteyi ciddiye alıyorsunuz. Bizler ise bu tür aktiviteleri eğlence olarak görüyoruz. Tabu, monopoly, tavla gibi her türlü oyunda erkekler daha hırs yapar. Bu nedenle kadınlardan daha iyi skorlar almaktadır.

Kadınların arkadaşlıkları erkeklerden daha sağlamdır

5 ay askerlik yapıp, o 5 ayda tanıştığı adamla bir ömür boyu görüşen erkekler var. Maalesef kadınlar erkekler kadar daha iyi arkadaşlıklar kurmaz. Evet daha kolay arkadaş oluruz. Hatta çok sağlam dostluklarımız da var. Ama bir o kadar da kadınların birbirine attığı kazıklar cabasıdır. Can dostum dediği kadınla küsmesi bazen kaçınılmaz olur. Hatta kimi kadınlar ödünç verilen bir küpenin geri verilmemesine bile bozulabilirler. Bazen de kıskançlık devreye girer. Bir kadının ötekinin sahip olduğu çantanın aynısını almasına bile bozulanlar var. Bu sebeple erkeklerin dostlukları kadınlardan sağlamdır.

Kadınlar erkekler kadar iyi yalan söyleyemez

Erkeklerin daha iyi yalan söylediğini sanıyorsunuz değil mi? Ama bu sadece sizin saflığınız beyler üzgünüm.Hatta sadece sizin uydurmanızdır. Bir yalanı yalan yapan nedir? Yalan olduğunun ortaya çıkmış olmasıdır. Kadınların genelde yalanları yakalanmaz. Bu nedenle daha az yalan söylediği düşünülür. Ama bilmiyorsunuz bizler nasıl çakalız. Hatta biz kadınlar bazen, siz erkeklere kendilerinizi daha zeki hissettirmek isteriz. Kendimizin minik pembe yalanlarının anlaşılmasını sağlarız. Sizde bu durumda kendinizi daha zeki olduğunu düşünürsünüz. Düşünmeye devam edin olur mu?

Kadınlar giyim kuşamdan daha iyi anlar

Aslında biz kadınların hiç bir zaman böyle bir iddiası olmadı. Bu yanlışı neden uydurdunuz anlamış değilim. Hatta buna kendi kendine inanan erkeklerin genelidir. Bu yüzden giyim kuşam alışverişlerinde bizden yardım isterler gariplerim. Gidin ne giymek istiyorsanız alın . Hayır bu konuda ipleri bizim elimize vermek ne kadar doğru tartışılır. Ben yapmam ama size abuk subuk tshirtler gömlekler aldıran kadın çok. Sizi ilişkinin güvenli bölgesinden dışarı çıkartmak istemezler. Bir başka kadının da sizi gözüne kestirmesi pek hoşumuza gitmez. Hayır sizi neden iyi giydireceğimize inanırsınız ki. Özellikle desenli renkli boxerlar alırız nedenini siz anladınız.

Kadınlar, erkekler kadar iyi oyun programlayamaz

Bilgisayar oyunları erkeklerle özdeşleşmiş sanıyorsunuz değil mi? Ama yine yanılıyorsunuz. Bilgisayar oyunları tasarlamada ve kompleks kodlar yazmada kadınlar sizlerden daha iyi. Bunu biz söylemiyoruz. Sussexli bilim insanları tarafından kanıtlanmış bir şey bu üzgünüm.

Kadınlar da erkekler kadar iyi araba kullanabilir

Gelelim en önemli konuya tabii şoförlük konusu. Şimdi ben burada kadınlarda erkekler kadar iyi araba kullanır derim. Hatta daha iyi olduklarını bile iddia ederim. Ama siz buna gülersiniz. Bence de gülmelisiniz çünkü o kadar da iyi değiliz. Biz kadınların araba park etme sorunu olabilir. Hayır sorun olmasında da sorun yok. Çünkü bilim insanları harıl harıl kendiliğinden park eden arabaları yapıyor. Canım bilim insanları biz kadınlar için ne kadar çok uğraşıyorlar. Ha şunu söylemeden geçmeyeceğim. Sizin daha iyi şoför olmanız trafik kazalarından sağ kurtulma oranınızın kadınlardan daha düşük olduğu gerçeğini unutmayın.

ALENİN DAY 

Uzun Mesafe İlişkilerini Yürütmenin Yolları

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Özellikle o kadin başak burcuysa temizlik konusunda daha abarti fikirler içinde oluyoruz erkeklerle. Aynı mutfakta çalişmak nooo way

  2. Valla içerik olarak kesinlikle dogru özellikle yemek bölümü, dekorasyon,arkadaslık kurma sonuna kadar dogrugüzel bir içerik olmus te tabi beyler bu içerigi fırsat bilmesin oda ayrı konu

  3. Güzel bir yazı olmuş. Ammaa katılmadığım yerleri söylersem Alenin Day beni dövebilir. Korkuyorum. :)

  4. Yazıda da gördüğümüz üzere her alanda her şartta kadınlar daha iyi. İyiki varız canım Kadınlar.

  5. Biz kadınlar hakkında bilinen birçok yanlış var :) Yazıyı okuduğumda birçoğuna hak verdim açıkcası ellerinize sağlık :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu