Seyahat

Kadınlar İçin Tatil Rotaları

Kadınlar için tatil rotaları belirlerken hem bütçenizi düşündük hem de zevk alacağınız yerler olmasını gözardı etmedik..Dünyanın en güzel şehirleri arasında, biz kadınların keyif alacağı bazı rotalar belirledik. Avrupa’dan Asya’ya uzanan çok güzel vakit geçireceğiniz tatil rotaları..

Kadınlar İçin Tatil Rotaları

Milano ve Roma

İtalya’yı gezmek istiyor musunuz? O zaman dünyanın en ünlü şehrinden başlayabilirsiniz. Milano şehri demek alışveriş demektir. Pizza yer, makarnaların tadına bakarsınız. Bunları yaparken de bolca alışveriş yapabilirsiniz. Dünyanın tüm ünlü markalarını bulabilirsiniz. Yüzlerce dükkanın yan yana sıralandığı caddeleri müthiştir. Benzersiz alışveriş merkezleri vardır. Milano’nun güzelliği de baş döndürücü olacaktır. Milano aynı zamanda tarihi bir şehirdir. Milano’da motosiklet kiralayıp şehri gezmek de son derece keyifli. Duomo Katedrali, Scala Meydanı ve Fortezza’yı ziyaret etmeyi de unutmamalısınız. Elbette alışverişten vakit kalırsa… Tarihi şehir denince akıllara ilk gelen ise Roma’dır. Trevi Aşk Çeşmesi’nde dilek tutabilirsiniz. Kolezyum ve Vatikan’ı gezebilirsiniz. Novona Meydanı’nda şehrin tadını çıkartabilirsiniz. İtalya’da en unutulmaz tatillerinizden birini yapma fırsatını bulabilirsiniz.

Barselona ve Valensiya

İspanya’nın en güzel şehri, kuşkusuz Barselona’dır. Barselona’yı bir kez gördükten sonra kolay kolay unutmanız mümkün değildir. Büyüleyici La Rambla Caddesi, hemen her gün gidilip saatlerce vakit geçirilebilecek bir yer. Her köşesi kafeler, mağazalar, sokak satıcıları, ressamlar ve çiçekçilere kadar rengarenktir. Bu yüzden de Barselona’nın kalbidir. Dünyanın en ünlü inşaatı Sagrada Familia Bazilikasını es geçmemelisiniz. Bir o kadar ünlü Casa Mila vardır. Mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında gelir. Günlerce kalsanız canınızın bir an bile sıkılmaz. Muhtemelen tek bir ziyaret asla yetmez. Barselona aşık olunası bir şehirdir.

İspanya’ya kadar gitmişken Valensiya’ya da uğramak iyi bir fikirdir. Sahil boyu ve mekanları müthiştir. Geniş kumsalları ve sakinliği ile Valensiya’nın karnavalları da ünlüdür. Mart ayında düzenlenen Las Fallas Karnavalına uğramalısınız. Geleneksel kıyafetler, heykeltıraşların heykelleri ve portakallar ile renkli bir karnaval. Haziran ayında ise Valensiya’nın dilekler ve ateş festivali vardır. Şehrin en büyük kumsalında düzenlenir. Yeni başlangıçları temsil eder. San Juan Festivali’nde dileklerinizi dileyebilir ve umutlarınızı tazeleyebilirsiniz.

Atina

Tatil için çok fazla bütçeniz yoksa, Atina oldukça ucuz gelebilir. Hemde unutulmaz bir deneyim vadedebilir. Avrupa’nın yemek eğlence cenneti olarak kabul edilen Atina’da her şey çok ucuz. Sınırsız konaklama seçenekleri de her bütçeye uygun bir alternatif sunuyor. Renkli gece hayatı, alışveriş caddeleri kadar müzeleri de Atina’yı cazip hale getiriyor. Akropolis Müzesi dünyanın en ünlü müzelerinden biridir. Ayrıca bu müze yenilenmiştir. Yeni açılan bölümleri önceden görmüş olanları bile kendine çekebilir. Plaka da ziyaret edilmesi gerekilen bir başka mekandır. Tarihi binaları görülmeye değerdir. Sokakları sizi başka bir zaman götürecektir. Atina’nın en ünlü semti ise Kolonakidir. Kafeleri, yemek mekanları ve sakinliği ile ilgi çekmektedir. Görmeden gelinmemesi gereken yerlerden biri.

Singapur

Biraz vaktiniz, biraz da bütçeniz varsa, Avrupa’dan uzaklaşmak ve egzotik bir tatil yapmak isterseniz Singapur harika bir seçim olacaktır. Oldukça küçük bir şehir olan Singapur kıtanın en güvenli şehri, gecenin her saatinde sokaklarda yürüyebilir, vakit geçirebilir ve huzurlu bir tatilin keyfini çıkartabilirsiniz. Asya’nın diğer büyük şehirleri Tokyo ve Hong Kong gibi kozmopolit olmaması, güvenliğin yüksekliği sayesinde ruhunuzu da dinlendirebilirsiniz. Sıcak ve nemli Singapur’da unutmamanız gereken tek şey şemsiyeniz, bu egzotik şehirde her an yağmur başlayabilir. Deniz mahsulleri sevenler içinse adeta bir cennet. Singapur’un eğlence mekanı Sentosa Adası’nda neredeyse yok yok… Universal Stüdyoları’nın tema parkı, yerçekimsiz ortam deneyimi sunan iFly Singapur, Madam Tussaud Singapur Müzesi, MegaZip macera parkına kadar benzersiz seçeneklerin arasında kaybolmak da mümkün. Dünyanın en büyük dönme dolabı da Singapur’da bulunuyor.

Münih

Münih dünyanın yaşanabilecek en güzel 5 şehirden biridir. Aynı zamanda Münih, Almanya’nın doğa içinde kalmış görülmeye değer muhteşem bir şehridir. Avrupa’nın en büyük yeşil alanı olan İngiliz Parkı da dahil olmak üzere Münih’te sayısız park vardır. Bir o kadar bahçe, onlarca göl bulunuyor. Bahar sonu ve yaz başında gidip hemen günün her saatini açık havada geçirebilirsiniz.  Münih, terapi gibi bir şehirdir. Kentin mimarisi de oldukça tarihi. Ayrıca bu özelliği bozulmadan saklanmış.

Ülkemizin İlham Veren Kadın Seyyahları

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. Şu virüsten kurtulur kurtulmaz gidilebilir aslında. Hem bir kadın olarak yalnız basıma tatile ihtiyacım var

  2. Şu corona durumu biterse güzel güzergahlar var içinde benim de gidip gezmeyi istediğim şehirler var…

  3. Milanoyu okurken içim gitti kızımla cidden İtalya Küba İskoçya en cok görmek istediğim yerler bunun günün birinde olmasını ve kızımla olmasını cok istiyorum cok meraklı cunku yeni yerler görmeye… Milano ya dair notları aldıgımı belirtmek isterim

  4. Beni yakından tanıyanlar özellikle havalar ısındığında senin zamanın geldi derler.Çünkü yazın pek yerimde durduğum söylenemez :) Yazıda belirtiler rotalardan en çok gitmek istediğim Milano-Roma ikilisi ve Singapur.Dilerim bu zor günler geride kalır ve doyasıya seyahat etmeye başlarız tekrar :)

  5. Gidip görülmesi gereken muazzam yerleri derlemissiniz harikasiniz yazarımızın ellerine sağlık

    Ama erkekler için neden yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu