içinde

Kadıköy Gezilecek Yerler

Kadıköy gezilecek yerler diyince aklınıza nereler geliyor? Kadıköy’e ilk defa mı gideceksiniz? Yoksa keşfetmediğiniz yeni yerler mi arıyorsunuz? O halde bu yazımız tam size göre! Detaylar haberimizde!

Kadıköy gezilecek yerler diyince aklınıza nereler geliyor? Kadıköy’e ilk defa mı gideceksiniz? Yoksa keşfetmediğiniz yeni yerler mi arıyorsunuz? Sizler için hazırladığımız bu ufak gezi rehberine bir göz atın!

Kadıköy Müzeler

1- İstanbul Oyuncak Müzesi

İstanbul’un en güzel semtlerinden biri olan Kadıköy’de bulunan İstanbul Oyuncak Müzesi, başarılı yazar ve şair Sunay AKIN tarafından 2005 yılında kurulmuş. 1700’lü yıllardan itibaren günümüze kadar geçen süre içerisinde, çocukların ve kendini çocuk hissedenlerin hayatlarına dokunmuş oyuncakların bir arada sergilendiği müze, yaklaşık 20 yılda ve 40’ı aşkın farklı ülkeden toplanan oyuncaklardan oluşuyor.

Pazartesi günleri kapalı olan müzenin ziyaret saatleri ise hafta içi 09.30 – 18.00, hafta sonu 09.30 – 19.00 olarak belirlenmiş.

Adres: Ömerpaşa Caddesi, Dr. Zeki Zeren Sokak No:17 Göztepe / İstanbul
Tel: 02163594550

2- Barış Manço Müzesi

Kadıköy/Moda denilince akla gelen ilk isimlerden biri kuşkusuz Barış MANÇO… Hatta “Barış Manço, 81300, Moda” olarak da özetleyebiliriz durumu… Şarkılarıyla büyüdüğümüz o şahane insan, ismiyle aynı adı taşıyan Barış MANÇO Müzesi ile anılmaya, yaşamaya devam ediyor. 19. yy’dan beri ayakta olan ve Viktoryen tarzı mimarisiyle büyüleyen müzede, Barış MANÇO’nun kostümleri, aksesuarları ve O’na ait birçok detay sergileniyor.

Pazartesi günleri dışında her gün 09.00 – 17.00 saatlerinde açıktır.

Adres: Yusuf Kamil Paşa Sok. No:5 Moda, Kadıköy / İstanbul
Tel: 02163379413

Kadıköy gezilecek yerler
Barış MANÇO Müzesi

3- Kazım Karabekir Müzesi

Antepli Münif Tahir Paşa’nın isteğiyle dönemin en başarılı İtalyan mimar ve heykeltıraşı olan Rozette tarafından inşa edilen yapı, Osmanlı Devleti’nin yıkılmasından 1929 yılına kadar boş kalmış. 1930 yılında ise KazımKARABEKİR tarafından satın alınan köşk şimdilerde müze olarak ziyaretçilerine kapılarını açıyor. Kazım KARABEKİR ve ailesinin kişisel eşyalarının sergilendiği müzenin her bir köşesinde kendinizi o dönemlerde yaşıyor gibi hissedeceksiniz.

Müze, milli bayram günleri de dahil olmak üzere Salı, Perşembe, Cumartesi günleri 10.00 – 12.00 ve 13.00 – 16.30 saatleri arasında siz ziyaretçilerini bekliyor.

Adres: Kazım Karabekir Sokak No:4/2 Erenköy / İstanbul

Tel: 02163029126

Kadıköy’de bulunan Ship’s Port’tan Shall We? üyelerine indirim! Detaylar için tıklayın…

Kadıköy Görülmesi Gereken Yerler

1- Haydarpaşa Garı

Kadıköy’ün simgesi haline gelen Haydarpaşa Garı mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri… 1908 yılında inşasına başlanan ve 2. Abdülhamit zamanında tamamlanarak hizmete açılan görkemli yapı, Prusya mimari sanatının en başarılı örneklerinden biri. 3. Selim döneminde inşa edilen Selimiye Kışlası’nda büyük emekleri bulunan Haydar Paşa’nın adı alan garın önünde, Kütahya Çinileri ile süslenmiş bir iskele de bulunuyor. Bu tarihi yapıyı mutlaka görmelisiniz!

Adres: Rasimpaşa Mahallesi, 34716 Kadıköy / İstanbul

Kadıköy gezilecek yerler
Haydarpaşa Garı

2- Kadıköy Barlar Sokağı

Kadıköy gezilecek yerler denilince akla ilk gelen yerlerden biri Barlar Sokağı’dır. Gece klüplerinden barlara, publardan canlı müzik yapan mekanlara, her türlü alışveriş ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz dükkanların da bulunduğu Barlar Sokağı’nda dolu dolu bir gün geçirmeniz mümkün. Diğer adıyla Kadife Sokak da diyebileceğimiz Barlar Sokağı, son zamanlarda İstanbul’un en popüler noktalarından biri!

3- Moda

Sahil boyunca uzanan pakları, hayvansever insanları ve yıllara meydan okuyan meşhur dondurmacıları ile Moda, Kadıköy’e gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Parklarda – çimlerde ya da Moda’da bulunan birbirinden özel konseptli cafelerde sevdiklerinizle keyifli saatler geçirebilirsiniz. Moda’ya gitmişken tarihi Moda İskelesi’ne de kesinlikle uğrayın deriz!

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor…

0

Yorumlar

0 yorum

yym tarafından yazılmıştır.

Shall We? olmadan yapamaz O!

sıvı detoksu detoks suyu

Sıvı Detoksu Nedir? Nasıl Yapılır?

En Unutulmaz 10 Barış Manço Şarkısı