Gündem

Kabataş Seferleri Başladı – İstanbulluları Sevindiren Haber!

Kabataş seferleri başladı! Kabataş meydanı projesinin ilk etabı tamamlandı. Artık Adalar ve Boğaz seferleri düzenli olarak yapılacak.

Kabataş Seferleri Başladı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin projesi olan “Kabataş Meydanı ve Transfer Merkezi” ilk etap çalışmaları tamamladı. Şehir Hatları, gün itibariyle Adalar ve Boğaz hattındaki düzenli seferlerine başladı.

2016 yılında yapımına başlanan “Kabataş Meydanı ve Transfer Merkezi” projesi’nin ilk etabı bitti. İlk etapta Şehir Hatları için yapılan 708 metrekarelik terminal binası ve iskele ile gemilerin bağlanabileceği 2 adet iskelenin inşası bitti. 3 farklı yolcu salonu, iskele amirliği, persone donatı alanından oluşan iskele binası, turnikeler, biletmatikler ve saatleri gösteren dijital panoların da koyulmasıyla tamamlanan ilk etapta iskele, 3 vapur ve 5 motor kapasiteli inşa edildi.

Denemeler başladı

Kabataş İskelesi’nde yapılan yeni proje nedeniyle yaklaşık 2 yıldır kapalı olan yerde Adalar ve Boğaz seferleri bugün başlatıldı. 15 Mart – 7 Nisan 2019 tarihleri arasında deneme seferleri yapılacak. Deneme seferleri Kabataş – Adalar hattında sabah akşam, pik saatlerde ise Eminönü ve Kadıköy hattında yapılacak.

Son sefer saati 22.45

Halen ikinci etabı devam eden iskele inşası nedeniyle Adalar hattı için hafta içi ve cumartesi günleri ilk sefer 6.35’de, pazar günü ve tatil günlerinde ise ilk sefer 7.15 olarak açıklandı. Son sefer saati ise 22.45.

Otomobiller İçin Yazlık Lastik Seçimi

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu