in

Jia Jia’nın Yürek Burkan Hikayesi

jia

Jia Jia henüz 6 yaşında olan Çinli bir kız çocuğu olmasına rağmen üzerine aldığı sorumluluk yaşından kat be kat daha büyük. Küçük kızın hayat hikayesi tüm dünyanın ilgisini çekmiş durumda.

Jia Jia’nın Yürek Burkan Hikayesi

Jia Jia’nın küçük yaşına rağmen üzerine almış olduğu sorumluluk görenleri hayrete düşürüyor. Henüz 6 yaşında olmasına rağmen, felç kalan babasının her türlü ihtiyacına koşturuyor. Çinli kızın yürek burkan hayat hikayesine tüm dünya odaklanmış durumda.

Annesi Evi Terk Etmiş

Aslında küçük kızın hayatı yaklaşık iki sene önce yaşanan bir trafik kazasıyla birden değişiyor. Baba Tian Haicheng, geçirdiği bir trafik kazası sonrasında felç kalmış. Ancak evin annesi, bu durum karşısında yardımcı olmak yerine büyük kızını da alarak evi terk etmiş. Annenin evi terk etmesiyle birlikte tüm işler küçük küçük kızın omuzlarına kalmış durumda.

Babasının Her Türlü Hizmetine Koşturuyor

Küçük kız, bir yandan okuluna devam ederken diğer yandan da babasının her türlü hizmetine koşturuyor. Okula gitmeden önce babasının diş fırçalamasından tutun da yaklaşık yarım saatlik masajına kadar pek çok işi hallettikten sonra okula gidiyor. Okuldan geldikten sonra ise yemek yapmaya koyuluyor.

Küçük çocuk, yürekleri burkacak derecede hayat hikâyesi olan milyonlarca çocuktan yalnızca birisi. Bir yandan yoksulluk bir yandan ağır bir sorumluluk derken çocukluğunu yaşayamayan pek çok çocuk… Gerek ulusal gerekse uluslar arası çeşitli sivil toplum kuruluşları tarafından çocuklara yönelik çalışmalar yapılsa da bunlar henüz yeterli değil. Jia Jia, bir yandan okula gidiyor bir yandan ise hastalığın pençesindeki babasının ihtiyaçlarını gideriyor.

 

Michael Schumacher Yürümeye Başladı. Ünlü Pilot Komadan Çıktı.

8 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Michael Schumacher Yürümeye Başladı

Michael Schumacher Yürümeye Başladı. Ünlü Pilot Komadan Çıktı.

annesinin alkışları eşliğinde aşağı atladı

Annesinin Alkışları Eşliğinde 14. Kattan Aşağı Atladı