in

İzmir’de Sibel’in Çorbası’nda Buluştuk

Geçtiğimiz aylarda hayatını kaybeden Sibel Arslan ve bir arkadaşının başlattığı evsizlere çorba dağıtma projesi çığ gibi büyüyor. Sibel’in çorbası adı altında onlarca, yüzlerce insan her gün ihtiyaç sahiplerine kapı kapı çorba dağıtıyor.

İzmir ihtiyacı olanlara destek veriyor. Türkiye’nin incisi İzmir, insanlarının sıcak kanlılığı ile bilinir. Hem sosyo kültürel olarak hem de konum olarak oldukça ileri düzey bir şehirdir. İzmir’de her akşam Alsancak çimlere iner gençler ve denizin o muhteşem dinginliğine karşı otururlar. Bir süredir farklı bir şey ile anılıyor İzmir’in halkı. Sibel’in çorbası İzmir insanını tam olarak anlatan bir yapılanma.

İzmir’de Sibel’in çorbasına destek verdik

İzmir’de hayatını kaybeden Sibel Arslan ile bir arkadaşının başlattığı ihtiyaç sahiplerine çorba dağıtılması projesini daha fazla kişiye ulaştırmak için Sokak Çorbacıları Yardımlaşma Derneği kuruldu. Sokakta yaşayan kişileri topluma geri kazandırma bir nebzede olsa onlara yardım etmeyi amaçlayan bu derneğe Shall we ailesi olarak destek vermeye çalışıyoruz. haftanın 2 günü Alsancak ve Basmane sokaklarında ev ev dolaşıp onlarla beraber çorba dağıtıyoruz.

Sibel’in çorbası dernekleşti

Sibel’in çorbası olarak başlayan, ihtiyaç sahiplerine çorba dağıtma projesi dernekleşerek Sokak Çorbacıları Yardımlaşma Derneği ismini aldı. Çorba dağıtma işini “Sibel’in mirası olarak görüyoruz” diyen arkadaşları, dernekleşerek daha da büyümeyi hedeflediklerini açıkladılar.

İnsanların Yüreklerine Dokundular

Çorba dağıtma hareketini daha fazla gönüllüye ulaşmak için instagram üzerinden yaymaya çalışıyorlar. En büyük ihtiyaçları onlarla birlikte sokaklara çıkacak destekçiler. Hem maddi hem manevi desteğe ihtiyaçları var.

Üniversite Öğrencileri Yoğun İlgi Gösteriyor

İzmir halkı Sibel’in çorbası hareketine büyük ilgi gösterdi ancak bir büyük ilgi de üniversite öğrencilerinden geldi. İzmir’de okuyan öğrenciler bu harekete sessiz kalmadılar ve derneğe akın akın destek vermeye başladılar.

Kemancı Kız Tuana’ya Destek Verdik

One Comment

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Adriana Lima’nın Stili

down sendromu nedir?

Down Sendromu Nedir? Down Sendromu Hakkındaki Herşey.