Seyahat

İzmir’de Gezilecek Yerler

izmirde gezilecek yerler asansörİzmir’de Gezilecek Yerler nerelermiş hep beraber bir göz atalım. Ege’nin en güzel şehridir İzmir. Öylesine güzeldir ki son yıllarda büyük şehirlerlerden (özellikle de İstanbul’dan) büyük oranda göç almaya başlamıştır. Hatta 2017 yılında İstanbul’un tarihinde ilk kez nüfusunun azalmış olmasında büyük etkisi vardır derler. Hal böyle iken İzmir’de gezilecek yerler çok iken, dolu dolu bir yazı yazarak sizlerle paylaşmak istedik. İşte başlık başlık gezilecek yerler:

İzmir’de Gezilecek Yerler Hangileri?

Kordon Boyu

İzmir’e geldiyseniz meşhur Kordon Boyu’na gitmemezlik olmaz günün stresini atacağınız muhteşem güzellikteki sahili ayakkabılarınızı çıkarıp üstünde gezeceğiniz çimenler manzaraya karşı yapılan sohbetlerle çok güzel bir gün geçirmeniz için ideal.

Asansör

Asansör bu ismi ilk duyduğumda anlamamıştım ama araştırdığım zaman karşıma bir tarih çıktı. İzmir Konakta bulunan asansör Bayağı ilginç bir yapı. İki mahalleyi birleştirmek için bir Musevi tarafından yapılmış binası gerçekten güzel yukarı çıkınca manzarası muhteşem bir bina. Boş zamanınız varsa gidin görün derim. Yukarıda bir de kafeterya var, manzara eşliğinde bir şeyler içmek isterseniz.

izmirde gezilecek yerler asansör

 Tarihi Kemer Altı Çarşısı

İzmir de Gezilecek yerler arasında Tarihi Kemer Altı Çarşısını da unutmamak gerekiyor Konak meydanında ki çarşının içinde birçok mağazanın hediyelik eşyaların olduğu bunun yanısıra oturup çay kahve içeceğiniz yerler de mevcut.
izmir tarihi kemeraltı çarşısı

İzmir Saat Kulesi

İzmir’e gelip de saat kulesinin önünde resim çektirmeden gitmek olmaz tabi.

Saat Kulesi 1901 yılında Padişah Abdülhamit’in tahta çıkmasının 25. yıl olması sebebiyle ona ithafen Sadrazam Mehmet Sait Paşa’nın önderliğinde Fransız mimar tarafından yapılan tarihi bir kuledir. Bu kule 25 metre boyunda ve dört çeşmeye sahiptir. Taş işçilikteki ince detaylar ve mimari yapısı saat kulesini önemli bir gezi noktası yapmaktadır. Kulenin saati ise Almanya’dan hediye olarak gönderilmiştir.

İzmir Doğal Yaşam Parkı

1937 yılında Türkiye’de ilk hayvanat bahçesi olarak 18 dönümlük alana kurulmuş olup 30 Kasım 2008’de Çiğili Sasalı’daki 425 dönümlük alanda Türkiye’nin ilk doğal parkına dönüştürülmüştür. 120 türde 1500 hayvan yaşamaktadır, 3000 ağaç ve 250 bitki türü vardır.İzmir Doğal Yaşam Parkı’nda hayvan mutfağı, yem ambarı, atölye, yemekhane, eğitim-konferans ve sergi alanı ile giriş binası gelen ziyaretçiler için de 500 araçlık otopark alanı vardır.

izmir doğal yaşam parkı

Key Museum

İzmir Gezilecek Yerlerde otomobil meraklıları için gezilmesi gereken bi yer Key Museum.

İzmir’in torbalı ilçesinde bulunan bu otomobil müzesi 6 Mayıs 2015 yılında açılmıştır. 7000 metrekarelik bir alan üzerine kurulan otomobil müzesinin içinde 130 otomobil , 40 motosiklet, 2550 model amblemi ile 3000 adet maket otomobil kolleksiyonu ve otomobil temalı aşarplar, maskotlar, traktörler ve 1950’li yıllar’a ait Shell benzin istasyonu, benzin pompaları ve aksesuarlarını da müzenin içinde gezerken görebilirsiniz.

izmir key museum

1 2Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Tarihi Asansör’e mutlaka uğrayın. Manzara enfes, içerisinde bulunan kafenin fiyatları da gayet makul.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu