Gündem

İzmir Ekmeğe Zam Yapan İller Arasına Girdi!

Ankara ve Antalya’da ekmeğe zam yapılmasının ardından bir zam haberi de İzmir’den geldi. İzmir ekmeğe zam yapılan iller arasına girdi. Yeni ekmek fiyatları ise şöyle…

İzmir Ekmeğe Zam Yapan İller Arasına Girdi!

Ramazan’ın başlamasına az bir zaman kala, gıda maddelerinde zam haberleri peşi sıra gelmeye devam ediyor. Zamlanan gıda maddeleri arasında ilk sıralarda yer alan ekmek de yer alıyor.

Geçtiğimiz günlerde Antalya ve Ankara‘da da ekmeğe zam gelmiş, 250 gramlık ve 1TL’den satılan ekmek 1.25 TL olmuştu. İzmir’de ekmeğe zam yapan iller arasına girdi ve fiyatlarda artış yaşandı.

Artan girdi maliyetleri…

İzmir Fırıncılar Odası Başkanı Nejdet Durmuş, yapılan zam ile ilgili açıklamalarda bulundu. Girdi maliyetlerindeki artışa rağmen iki yıldır zam yapmadıklarını bildiren Durmuş, ekmekte küçük bir artış yapılmasının artık zorunlu hale geldiğini ekledi.

İzmir’de zamlanan ekmek ve pide fiyatları şöyle;

İzmir Fırıncılar Odası Başkanı Durmuş, güncellenen rakamlarla ilgili bilgiler de aktardı. Yeni güncellemeye göre 29 Nisan 2019 itibari ile İzmir’de 250 gram ekmek 1.50 TL, 200 gram ekmek ise 1.25 TL’den satılacak.

Ramazan pidesinin fiyatı da zamlandı

Bir çuval una 25 TL zam geldiğini söyleyen Durmuş, Ramazan pidesi fiyatları ile ilgili de bilgi verdi. 300 gramlık Ramazan pidesi, 2 Mayıs 2019 tarihinden itibaren 2.50 TL’den satılacak.

Ramazan Ayı – Formumuzu Nasıl Korumalıyız?

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Bazı yerler 1.5 1.75 e satıyor bile. Oda nın fiyatları yükseltmesi ile inşallah oralar daha da yükseltmez fiyatlarını

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu