GündemModa

İstanbul’da Ucuz Alışveriş Nerelerde Yapılır?

Asya ve Avrupa kıtasının birleşim noktası, bir metropol ve en kozmopolit şehri birçok tekstil firmasının başkenti diyebiliriz. Dünya’nın her yerinden müşteri çeken potansiyeli ile İstanbul tam bir alışveriş cenneti. İstanbul’da ucuz alışveriş noktaları nerelerde?

İstanbul; Asya ve Avrupa kıtasının birleşim noktası, bir metropol ve en kozmopolit şehir. Bir çok tekstil firmasının başkenti diyebiliriz. Dünya’nın her yerinden müşteri çeken potansiyeli ile İstanbul tam bir alışveriş cenneti. İstanbul’da ucuz alışveriş noktaları nerelerde?

Beyoğlu, İstiklal Caddesi için alışverişin merkezi diyebiliriz. Pasajları ve uygun fiyatları ile 7’den 70’e herkese hitap eden bir pazar niteliğinde.

 

Terkos Pasajı

Bir çok ünlü markanın ihraç fazlası ürünleri burada çok uygun fiyatlara satılıyor. Zara, Bershka, Mango gibi ünlü markaların yeni sezon ürünlerini mağazalardaki fiyatlarından çok çok ucuza almanız mümkün. Gençlerin her gün akın ettiği, bir çok dükkanın bulunduğu pazar yerini andıran harika bir pasaj.

İstanbul'da ucuz alışveriş

Peki Terkos pasajına nasıl gidilir?
İstanbul’un hemen hemen her yerinden Taksim’e tek vesaitle ulaşım mümkün. İstiklal Caddesinden yürürken, Galatasaray Lisesini ve Yapı Kredi binasını geçince sağ tarafta Paşabahçe binası var, Terkos Çıkmazı Sokak sizi alışveriş cenneti olan Terkos Pasajı ile buluşturacak.

Semt Pazarları

Avrupa yakasında ayrı, Anadolu dolu yakasında ayrı bir güzel pazarlar mevcut. Ünlü markaların üretim fazlası eserlerini çok uygun fiyata alabilirsiniz. İstanbul’da ucuz alışveriş merkezlerinin adresleri bu yazımızda.

İstanbul'da ucuz alışveriş


Bakırköy Cumartesi Pazar
ı

Bulunduğu konum itibariyle kalabalıklığı ile göz dolduruyor. Metroya ve tramvaya çok yakın konumda olan sosyete pazarının üzeri kapalı ve yağmurda çamursa rahatça alışveriş imkanı sağlıyor. Hanımların her cumartesi, özellikle özel günler öncesinde akın ettiği pazarda sadece tekstil değil, takı, kozmetik, ayakkabı, çanta gibi bir çok ürün bulmanız mümkün.

Kadıköy Tarihi Salı Pazarı

Anadolu yakasının en meşhur pazarıdır. Salı ve cuma günleri kurulan pazarda, salı günleri tekstil, ayakkabı, çanta ve bol çeşitli takılar varken; cuma günleri perde, kumaş, halı gibi ürünler yoğunluktadır. Her yaştan insana hitap eden bu pazarda aradığını şeyleri çok uygun fiyata bulabilirsiniz. Şu an Merdivenköy’de yer alan pazar, yapılan pazar yeri düzenlemesi ile eski yeri olan Hasanpaşa’ya geri dönecek.

Beşiktaş Sinan Paşa Pasajı

Beşiktaş’ta alışveriş denilince akla ilk gelen yerlerden biridir. Fiyatları mağazalara göre uygundur ve çeşitliliği boldur. Yeni trend elbiseleri, ayakkabı ve çantaları uygun fiyata almanız mümkün. Nasıl gidilir? Beşiktaş meydanda bulunan pasaj özellikle genç kızların uğrak yeri.

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Bakırköy Cumartesi pazarında beni görebilirsiniz arkadaşlar :D çıkın çıkın gelin, kapışalım :D

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu